Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit fogadnátok el váláskor az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit fogadnátok el váláskor az extől ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Hogy az elején tisztázzam nem vagyok egyik fél sem, csak érdekelne mások véleménye, mert nagy port kavart az ismeretségi körömben.


Válás: gazdag férj, 150-200 ezer körül kereső feleség


Amit a férj ajánl:

-maradjon a házban a közös gyerekkel

-fizeti a gyerek minden költségét

-az általa vásárolt (mondhatni luxus kategóriájú) autót megtarthatja

-a nő előző házasságából (özvegy volt mikor elvette) született nagyfiának továbbra is finanszírozza a külföldi tanulását

-emellett egy bizonyos összeget amit korábban is neki szánt, meg fog majd kapni az életkezdéshez.


Elfogadnátok ezeket? Vagy önérzetből nem?

Egyáltalán lemondhat egy anya arról amit a fiának akarna adni a mostohaapja?



2013. júl. 25. 11:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Mivel amit a férfi ajánl,nem erején felül teszi és nem kényszerből, elfogadnám. Miért ne? Gondolom nem anyázva válnak, hanem normál emberi kapcsolat maradt közöttük, ha ezt így felajánlotta. Rendes, előre látó gondolkodás, és gondolom megengedheti magának.
2013. júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Elfogadnám, hiszen ezeket a volt férj a gyerek miatt ajánlja fel és nem miattam, valamint nem önerején felül. Nyilván hálás lennék érte, mert önerőmből ilyen keresettel nem lennék képes hasonló körülményeket biztosítani a gyerekeknek.
2013. júl. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, csak sok mindenkitől hallottam, hogy ő aztán nem fogadna el semmit...


Szerintem normális dolog, hogy gondoskodni akar a gyerekéről, akár a mostohafiáról is, hisz kicsi kora óta neveli. A ház lehet tényleg nagy érték, de egyszer úgy is a gyerekéé lesz.

Nyilván van rá módja, különben nem tenné akkor miért ne?

2013. júl. 25. 11:16
 4/13 anonim ***** válasza:

miért nem fogadnám el ????


ha a másik fél ajánlja fel nekem

és nem én "hisztiztem" ki akkor szerintem korrekt dolog

hiszen a legtöbb dolog a gyerekek érdekeit szolgálja

csak legyen minden rendesen lepapírozva !


1 dolog van, ha nagyon nagy a ház akkor inkább valami kisebbe mennék -- már csak a rezsi miatt :-)

2013. júl. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát nem éppen kicsi házuk van :) De ezt már úgy oldja meg ahogy akarja, ha rájön hogy nem tudná fizetni a rezsit, akkor max költöznek.
2013. júl. 25. 11:19
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, nagyrészt a gyerek érdeke, még akár az autó is. Önérzetnek akkor lenne helye, ha nem lenne pl. közös gyerek, akkor bennem is felmerülne, hogy "kifizet". A gyerek viszont sokba kerül, és egyedül ekkora fizetéssel nagyon nehéz lenne szerintem.

És annak, hogy a mostohafiának a tanulmányait finanszírozza, csak örülni lehet, elvégre az édesapja sajnos nem teheti már meg. Ez szerintem nagyvonalú gesztus.

Lehet, van az anyában egy kellemetlen érzés ezzel kapcsolatban, de házasok voltak, van alapja az ajánlatnak, és önerőből ezeket nem tudná előteremteni.

2013. júl. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Elfogadnam, kiveve egyet...

Nem laknek egyutt a volt ferjemmel, szoval koltoznek.

2013. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
elfogadnám.
2013. júl. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Gondolom apuka ezzekel a szép igéretekkel akarja meguszni a gyerektartást.

Megigéri papir persze nincs aztán majd elfeljti a fizetést....

2013. júl. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát nagy barom ez a pasi, az egyszer biztos.

De pofa is kell ahhoz, hogy mindezt elfogadd.

Szerintem a kocsit tartsd meg, de a házból költözz el. A pénzt amit ad a gyerekre fogadd el, de amit a saját különbejáratú gyerekedre ad, azt ne, csak azt, amit a közösre. A gyereknek ezen felül bármit adhat, ahhoz neked ne legyen közöd.

2013. júl. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!