Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » 17 éves vagyok, ha összeházaso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17 éves vagyok, ha összeházasodok valakivel nagykorúnak számítok? Tankötelességem megszűnik ezzel?

Figyelt kérdés

2013. nov. 12. 14:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%

Ettől az évtől már nem csak 16 év a tankötelezettség felső határa?

Viszont a házassághoz ha jól tudom kell a szülő beleegyezése, mert kiskorú vagy.

2013. nov. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
én még abba tartozok hogy 18 év a tankötelezettség de így akkor már nem leszek az ha van papírom a házasságkötésről? azt tudom hogy szülői beleegyezés kell
2013. nov. 12. 15:01
 3/23 anonim ***** válasza:
58%

#1, a szülőnek szerencsére nincs beleszólása érdemben, a gyámhatóság engedélye kell hozzá.

Kérdező, nem, nem szűnik meg, anno megszűnt volna, csak most, hogy visszavitték a tankötelesség határát de kifutó rendszerben, csináltak erről egy átmeneti jogszabályt, és abból kihagyták a Rózsi néniék a házasságkötést mint okot... hogy direkt mert "nekik elveik vannak", vagy egyszerűen elfelejtették, azt nem tudja senki...

2013. nov. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
de ha házasodok akkor már nagykorúnak számítok úgy is meg kell várnom hogy betöltsem a 18at hogy otthagyhassam a sulit?
2013. nov. 12. 15:09
 5/23 anonim ***** válasza:
25%
2013. nov. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagykorúnak számítasz, de a tankötelezettség marad. Az nem a nagykorúsághoz kötött, hanem simán életkorhoz.
2013. nov. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező (#4), jelen pillanatban IGEN (ha az elmúlt napokban nem változott), mondhatni peched van, a nálad 2 évvel idősebbeknek a házasságkötéssel negszűnt a tankötelezettsége, a nálad 2 évvel fiatalabbaknak már eleve csak 16 éves korig van...

Ami persze általában a tanulásra vonatkozik, konkrét iskolát nyugodtan változtathatsz egy másikra, a lényeg a tanulói jogviszony léte...

2013. nov. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
hozzátenném most szeptemberben is 9. évfolyamot kezdtem és a törvény szerint a 12/13-as tanévben 9.évfolyamot kezdőknek 16. életév betöltésével szűnik meg tehát akkor rám ugyanúgy az új törvény vonatkozik nem? mert idén ugyanúgy 9. évfolyamot kezdtem
2013. nov. 12. 15:26
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem azért akarsz férjhez menni, hogy ne kelljen iskolába járnod?
2013. nov. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
miért vagy 17 évesen 9.es? inkább tanulnod kéne, nem férjhez menni hülyeségből..
2013. nov. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!