Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Minden házasság megromlik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden házasság megromlik a gyerek születése után?

Figyelt kérdés

A férjemmel nagyon jó a kapcsolatunk, tényleg tökéletes. Most úgy tűnik jön a baba nagyon félek, tudom hogy minden megváltozik de nem szeretném ha megromlana. Ő a mindenem a legjobb barátom...

Mit tehetnék? Mire figyeljek?


2013. nov. 14. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Nyilván mindkét felet próbára teszi egy baba születése, de ahol megromlik a kapcsolat, ott amúgy is megromlott volna előbb-utóbb. Persze oda kell figyelni egymásra. Apukának arra, hogy segítsen az anyukának, néha legyen ő is a gyerekkel, foglalkozzon vele. Anyukának meg arra, hogy miután megszületett a pici, ne csak anyukaként létezzen, hanem maradjon továbbra is társ, feleség, nő.
2013. nov. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem törvényszerű, de én azt tapasztaltam, hogy a nők, miután megszületett a gyerek "fejest ugranak a babázásba", ami érthető is és gyakorlatilag helyes is. Ilyenkor a férfi kissé háttérbe szorul és bizony előfordul, hogy elhidegül a kapcsolat. 45/f
2013. nov. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem itt a legtöbb buktató ezeken szokott lenni:


- szexuális élet. Sok anyuka a 6 hét, 2 hónap letelte után sem akar belevágni a szexuális életbe, illetve a férjével való együttléteket már feleslegesnek tekinti az életében


- szülés utáni depresszió: a férj nincs ott, többet dolgozik, nem segít a háztartásban. Ezt tudni kell kezelni! Ha otthon van az ember egy kicsi babával a minimum, hogy a házimunkát ne a férjétől várja el. Meg kell tudni birkózni azzal az érzéssel, hogy most egy ideig kicsit magányosabb, hiszen a férje dolgozik, ő pedig otthon van a kicsivel.


- a babával való dolgok eltúlzása, elhúzása: ha nyekken egyet már fel kell venni, egy percre sem lehet letenni a babát - ez nem jó gondolkodás! Meg kell tanulni megítélni mikor van valamire szüksége a kicsinek és mikor hisztériázik. Ha minden alkalommal felveszik, amikor sír, annál jobban fog sírni legközelebb, hogy felvegyék. A babák nem hülyék.


- a férjet tudni kell beavatni a babával kapcsolatos dolgokba. Eleinte sok újdonsült apa kételkedve áll a dologhoz és nem tudja mit kezdjen egy ilyen pici gyerekkel! Meg kell neki mutatni, hogyan kell fürdetni, etetni, öltöztetni, csináljátok ezeket közösen, és majd később egyedül is rá lehet hagyni! Sok anya ezeket a feladatokat egyedül magára vállalja, és a gyerek 1-2 éves korában jut eszébe háborogni, hogy a férje nem is tudja megcsinálni, hiszen soha nem is kérte ebben a segítségét.


- a babát normál időben tegyék ágyba, nagyon rossz az, ha a szülők lefekvése után kell még altatni! Egy pici baba már 6-7 órakor ágyba kerülhet, és akkor van idejük a szülőknek egymásra is.


- ne legyen a baba a szülőkkel egy szobában, ez senkinek nem tesz jót.


- ne húzzuk a végtelenségig a szoptatást és az otthonülést! A bölcsi nem börtön, a gyerekek élvezik. Az anyatejből pedig 6 hónapos korukig minden fontos immunanyagot beépítenek a szervezetükbe, utána igazából biológiai szempontból nem szükséges.


És mindemellett persze: KOMMUNIKÁCIÓ! Közös programok, és ne féljünk a pár hónapos gyereket néha a nagyira bízni, hogy a szülők is elmehessenek egy pár órára fürdőbe, moziba, akárhova, ami nekik kikapcsolódás.

2013. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem, ha mindketten ugyananynira akarták a babát, a feleség nem csak a gyereknek szenteli az élet, nem igénytelenedik el és nem felejti el, hogy a férje férfi is nem csak apuka. És a férj toleráns marad, elvégre, az első hónapok nagyon nehezek, besegít a gyereknél, a háztatásban, nem felejti el hogy ő apuka is egyben és bizony neki is nevelnie kell a gyereket, mivel az övé is. És mindenekelőtt megmaradnak mindketten egymást szerető férfinek és nőnek. A többi szerep mellékes. Magyarán, ha őszintén szeretik egymást, kompromisszumképesek és toleránsak, nem hiszem, hogy gond lehet.
2013. nov. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem hiszem, hogy ez ki lehetne így állítani, hogy minden házasság megromlik.

Szerintem azért nem mindegyik.

Ott ahol tényleg minden, de minden rendbe volt, a körülmények, a hétköznapi dolgok, a párkapcsolat, az anyóshoz-apóshoz fűződő kapcsolat, a munkahely, a pénzügyek, az a házasság szerintem nem romlik meg.

Viszont ott, ahol bármivel is gond volt, az jobban előjöhet a gyerek megszületése után.

Egy gyerek nagyon sok változást hoz egy kapcsolatba. Sok minden megváltozik, több minden negatív irányt vehet, ezért egy régebbi dolog jobban kiéleződhet ilyenkor, amiből aztán probléma lesz.


A mi házasságunk nagyon megromlott a fiúnk születése után.

És én elmondhatom nőként, anyaként, hogy nagyon sok anyukával ellentétben nálunk pont fordított helyzet volt. Míg én az anyaság mellett továbbra is megmaradtam feleségnek és nőnek, a férjemből inkább csak apa lett. Csak a gyerek volt neki fontos, én annyira nem. A szex is mérséklődött nem is kicsit, ha valaki kezdeményezett, az inkább zömében én voltam, nem a férjem. Pedig hogy őszinte legyek, szülés után sokkal jobb formában voltam alakra és csinosságra, mint terhesség előtt.:)

De nálunk más gondok is voltak. Főként a nagyszülők miatt, amik még jobban kiéleződtek.

És kiderült, hogy nagy fába vágtuk a fejszénket, ugyanis más látni, hogy milyen szülőnek lenni és más szülőnek lenni. A türelmünket is próbára tette. Én sokkal türelmesebb vagyok, lettem is, a férjem viszont sajnos nem.

Nekünk külső segítséget is igénybe kellett hogy vegyünk (szakember), hogy valamennyire rendeződjenek a dolgaink. Mi már a válás szélén voltunk.

Teljesen nem jöttünk rendbe, de azért sokkal jobb.

2013. nov. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem nem minden házasság romlik meg. Én csak pozitív dolgot tudok mondani, a mi kapcsolatunkat csak erősítette. Pedig fel se tudnám sorolni, hogy az elmúlt 3 évben mennyi nehézség jött, a legkülönfélébbek. Nem akarom elkiabálni, de remélem most már ennek az időszaknak vége, és csak jobb következik. De a párkapcsolati rész rendben volt. Tudom, hogy rá mindenben számíthatok. Nagyon jó apuka, és nagyon jó férj. Ezt mindig a tudtára is adom. Mi mindig mindent megbeszéltünk a gyerkőc előtt, és arra figyeltem, ha elaludt a gyerek, beszélgetésre még maradjon energia. És igen, ne felejts el, hogy ő férfi, és vannak igényei. Az alatt a hat hét alatt is. A baba mellett igyekezz őt is kényeztetni:)
2013. nov. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat remèlem nem lesz gond.
2013. nov. 14. 13:21
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Annyira érdekes, hogy ha nem számítjuk a valóban túlzásba eső anyatigriseket, a tanács soha nem az, hogy a férfi legyen egy százalékkal figyelmesebb és segítőkészebb, hanem hogy biztos sz0pd le, és akkor minden rendben.
2013. nov. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Te magad is változni fogsz, átalakulsz terhes nővé, utána anyává, de az nem ugyanaz, aki voltál.

Ez az élet.

Ha szülés után a hormonszinted nem lesz a régi, akkor változni fogsz mindenben.

Ez nem a te döntésed, hanem a természeté.

2013. nov. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy csapatként tudjatok együttműködni, mind a ketten kivegyétek a részeteket belőle. Nyilván az elején a bab még nagyon függ az anyukától, de később lehet simán majd apás napokat csinálni, amikor az apuka van együtt a gyerekkel, szerintem egy délután/este mindenkinek az életébe belefér, legalább az anyuka is hozzászokik a gondolathoz, hogy a gyerek nem csak az övé. Sok sok közös program, a férjed véleményének kikérése, bevonása a terhesség alatt is.
2013. nov. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!