Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van e összefüggés a korai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van e összefüggés a korai szex és a válások között?

Figyelt kérdés
Sokan testileg nagyon hamar kitárulkoznak. A szex a mai világban a megismerkedés első lépcsőfokai közé tartozik. Ha a házasság előtti együttlét, a másik kipróbálása olyan jó, mint ahogy azt a közvélemény, a média sulykolja, akkor miért nem stabilabbak és boldogabban a házasságok mostanában, miért válnak el egyre többen?

2013. nov. 14. 12:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérdező, nem erre gondoltam.


Úgy értettem, hogy mind a szexuális beállítottságnak, vérmérsékletnek, mind az egyének belső-külső igényeinek egymás iránt passzolnia kell.


Egyik sem működik a másik nélkül. Nem elég egy kívül-belül tökéletes partner, ha nem jó az ágyban. És nem elég egy Don Juan az ágyban, ha a külsőre nem felel meg, nem indít be vagy méginkább, ha belsőre nem egyezik a világnézetünk, gondolkodásunk!


Teljesen mindegy ki milyen sorrendben ismeri meg a másikat, előbb jön a szex vagy később, a lényeg, hogy annak ismerete nélkül nem szabad igent mondani, és hogy csak a belső/külső NEM elég kielégítő szexuális élet nélkül, ahogy a megfelelő szexuális élet sem elég passzoló külső/belső nélkül.

2013. nov. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Persze nem akarom a szex jelentőségét lealacsonyítani, én is fontosnak tartom és egyénekre bontva más és más a megítélés, de általánosságban nem ez a jellemző. Egy szerelmet nagyon sokféle módon ki tudjuk fejezni.Fontos a fokozatosság, mellyel átadjuk magunkat egymásnak.Nem csak a testet kell feltárni, hanem a lelket is.Egy ünnepi ebédet az aperitiffel kezdjük, majd szépen sorra megízleljük az előételt, levest, a fő fogásokat, süteményt.Ha valaki két pofára a desszerttel kezd, sok jóról lemarad.Megcsömörlött gyomorral lemarad a sok jóról és képtelen a többi finomságot értékelni.Egy kapcsolatban , ha gyorsan előre szaladunk, a megismerés fokozatos étvágygerjesztőit kihagyva, később szinte lehetetlen pótolni az egyé válás finom, testet, lelket bizsergető apró érintéseit.Lehet én vagyok ilyen szentimentális, de nem így kéne működni?Akkor talán úgy vágnának az emberek a házasságba, hogy jobban megismerték egymást előtte és többségében jobbak lennének a házasságok.Tudom a világ nem ilyen, de ez lenne a normális.
2013. nov. 14. 14:31
 13/24 A kérdező kommentje:
Arról már nem is beszélve, hogy a tönkrement kapcsolatok mennyi emberi roncsot hagynak maguk után, akár öngyilkosságot,depressziót, fizikai zaklatást, abortuszt generálva.Végül is egyről beszélünk.Te is azt mondod, hogy emberileg is meg kell ismerni a másikat és csak azután belevágni egy házasságba, családalapításba.
2013. nov. 14. 14:35
 14/24 anonim ***** válasza:
91%

Ez a rengeteg költői megfogalmazás nekem azt mutatja, hogy egy nagyon mélységesen vallásos ember vagy, aki nem fogja elhinni senkinek, hogy a szex esküvő előtt jó, hiába is bizonygatja mindenki.

Pedig fontos. Mert bármennyire is szeretünk valakit, ha az ágyban nem vagyunk egy hullámhosszon, abból csak megcsalás és válás lesz. Inkább derüljön ki az első randin, hogy a kapcsolat nem fog működni, mint 2 év együttélés és egy nagy drága esküvő után...

Az én elvem az, hogy egy egészséges kapcsolatban kell, hogy legyen szex. Viszont kapcsolat csak azzal lehet, akit szeretünk, és ha megvan a szerelem mikor lefekszünk a másikkal, akkor nem a desszerttel kezdünk ahogy írtad.

Az első találkozó az "aperitif", az első randi a "leves", a szerelem a "főétel", és utána a szex a "desszert".

2013. nov. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Szerintem attól, hogy jó a szex, még nem akar valaki feltétlenül házasodni. De ha valaki házasodni szeretne, akkor nem árt biztosan tudni előtte, hogy a másikkal jó a szex, különben rövid úton működésképtelen lesz a házasság, akár mennyire is szereti az ember a másik lelkét.


Én úgy gondolom, hogy régen is ugyanennyien kipróbálták a házasság előtti szexet, csak akkor más volt a forgatókönyv. Mivel a felvilágosítás akkor még nem volt ilyen széleskörű, sokan inkább csak "becsületből" házasodtak.


Önmagában semmi baj azzal, ha a megismerkedés első lépcsőfokaihoz a szex is hozzátartozik. Meg kell ismerni a másik testét, lelkét. Az, hogy egy kapcsolat elromlik, nem ezen múlik, hanem a hozzáálláson, meg még sok mindenen.

Az első barátomat anno még sokáig várattam. De aztán rájöttem, hogy ennek semmi értelme. Ha egy férfi megbecsül, az nem azon múlik, hogy mennyi időt vártam az együttléttel. Lehet, hogy megbotránkoztatlak, de a férjem esetében kb. 1 hét telt el azután, hogy összejöttünk. Szerintem mindketten éreztük, hogy ebből lesz valami:)

És eszünkbe sem jut válni, pedig ennek már jópár éve.

2013. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Arról már nem is beszélve, hogy a tönkrement kapcsolatok mennyi emberi roncsot hagynak maguk után, akár öngyilkosságot,depressziót, fizikai zaklatást, abortuszt generálva.Végül is egyről beszélünk."


Kérdező, régebben is volt öngyilkosság, abortusz, nagyobb mennyiségben mint ma! Attól, hogy akkoriban a Mari a kukoricaföldön szülte meg az istállóban, házasságon kívül született gyerekét és élve eltemette, és nem szerepelt a statisztikákban még nem azt jelenti, hogy nem volt. A régi időkben azért megölték magukat z emberek, mert nem volt mit enniük, ezért az idősek feláldozták magukat, és így tovább. Vagy mert elvesztették a munkájukat. Vagy mert a faluban egy fiú tetszett nekik, és nem kaphatták meg!


Ezekhez képest mára jobb világban élünk, és ezek az akkoriban teljesen hétköznapi dolgok eltűnőben vannak.


"Te is azt mondod, hogy emberileg is meg kell ismerni a másikat és csak azután belevágni egy házasságba, családalapításba"


Én azt mondom így is, úgy is jó. A lényeg hogy előbb ismerjék meg egymást testileg-lelkileg, de nem szabom meg, hogy ezt 2 éves járással vagy egyből szexszel kezdjék-e. Mindenki tegye úgy, ahogy neki megfelel. Csupán az a véleményem, hogy sem a testi, sem a lelki kapcsolat komolyanvéltelét nem kellene elmulasztani a házasság előtt, és nem szabadna fiatalon, naivan, ismeretek nélkül beleugrani életünk egyik legfontosabb közös élményébe. Kell az együtt töltött idő, az együttélés, csak erre lehet alapozni. És ennek előbb vagy utóbb a szex is része kell legyen.

2013. nov. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

A több válással kapcsolatban pedig:

Először az emberek érdekből házasodtak, a szülők intézték az esküvőket, így a válás nem is létezett, csak egy boldogtalan házasság.

Ezután jött csak a szerelemből házasodás, persze 18 évesen szinte gyerekként, mert az volt az elvárt, aztán hiába múlt el a szerelem, nem válhattak el, mert örök hűséget fogadtak isten előtt, inkább éltek boldogtalanul együtt.

A mai világban van csak az, hogy a vallási bigottságot felülmúlja a boldogság iránti vágy, így több a válás.

Régebben ugyanennyi lett volna, ha nem akarták volna a tradíciókat követni. Egy kis faluban ha egy nő el akarta volna hagyni a férjét 60 évvel ezelőtt, akkor meg is kövezik, de minimum egy életre megszégyenítik. Inkább tűrje a bántalmazást, minthogy lelépjen...

Annak, hogy a mai világban több a szex a kapcsolatokban semmi köze nincs a válások arányához.


Amúgy meg: a szex menthet meg házasságot, ha a szerelem esetleg elmúlik, vagy sok a veszekedés a gondok miatt, de a szex jó, akkor azzal levezetik a stresszt, és kibékülnek.

2013. nov. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
28%
Nekem a szerelem a desszert, de mivel a desszertet is rendszeresen kihagyom, így a szerelem is sokszor elmarad. Nem is igénylem. Számomra a főétel a fontosabb, ami pedig a szex. Ha én arra vártam volna minden kapcsolatomnál, hogy szerelmes legyek, mielőtt először lefeküdnék az illetővel, akkor évek teltek volna úgy el, hogy nézzük egymást. Számomra sosem volt szükséges a szexhez a szerelem. Csak a szexuális vonzalom, ami nem egyenlő a szerelemmel. Ha ezek után kialakul a szerelem, az nálam a ráadás, a desszert, de nem jellemző rám. Pedig nő vagyok.
2013. nov. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
54%

Nincs



Inkább az a probléma, hogy ha jó a szex, akkor sokan minden más a kapcsolat nem működő tényére utaló jelet elsöpörnek.

Összeházasodnak, aztán, amikor valami okból kevesebb lesz a szex, vagy csak a szürke hétköznapok jönnek, akkor tudatosul az emberekben, hogy mégsem illenek össze.

Tehát nem a korai szexszel van gond, hanem a rózsaszín szemüveggel.

2013. nov. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Én még senkiről nem hallottam, aki csak azért vett el valakit, vagy ment hozzá valakihez, mert jó volt vele a szex. Ha bajok vannak, akkor az ember elgondolkodik, hogy felelős döntés-e házasságot kötni.
2013. nov. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!