Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek, hogy jó házasságom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy jó házasságom legyen, ha nálunk "családi hagyomány" a válás?

Figyelt kérdés

Nem csak a szüleim, de a nagyszüleim és a dédszüleim egy része is elvált. Sőt, ha jól emlékszem, az ükszüleim között is volt egy pár akik nem maradtak együtt. Anyukám végül talált egy férfit, akivel tizenöt éve nagyon szépen elvannak. Az egyik nagymamám szintén, a másik visszaköltözött a férjéhez. Az apám viszont másodszor is elvált, azóta nagyban csajozik, a leghosszabb kapcsolata a válás óta fél év volt, pedig volt egy pár nője. Azt mondják, az ember a szülei kapcsolatát másolja és az ellenkező nemű szülővel való konfliktusokat folytatja a házasságában. Én utóbbitól is félek, apukám és a nevelőapám is elég nehéz természetű, sok konfliktusunk van. Hogyan előzhetném meg a problémákat? Bár.még szingli vagyok, de nagyon sokat gondolkodom ezen. Ki lehet valahogy törni, vagy engem is elér a "családi átok"?

21/L


2013. nov. 15. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit tanultál:

a problémákkal szembenézünk, vagy menekülünk?

Ami eltört megpróbáljuk megjavítani, vagy rögtön kidobjuk?


Nem átok. Hozzáállás kérdése.


Ugyanakkor a válás se minden esetben rossz.

Van, amit minden próbálkozás ellenére se lehet megjavítani és mindenkinek jobb, ha felismerjük, hogy hibásan választottunk vagy időközben visszafordíthatatlanul megváltoztunk és már nem vagyunk kompatibilisek.

2013. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

A jó házasság nemcsak rajtad, hanem a partnereden is múlik.

Te lehetsz a legfehérebb papir, legjobb szándékkal, ha a másik egy sunyi, magánakvaló , intelligens pszichopata

2013. nov. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: igen, de ezért kell előtte megismerni a másikat, nem?
2013. nov. 15. 18:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem családi átok, hanem tanult (és rossz) problémamegoldási mód.


Egyszerű: el kell menni egy pszichológushoz vagy pszichiáterhez és fel kell pucoltatni a többgenerációs családi problémákat magadban. Máris más úton fogsz járni, mint ők.

2013. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet. A családban 1 házaspár sincs, mindenki elvált. Régebben azt gondoltam, hogy majd én leszek a kivétel, de valószínűleg el sem fogok addig jutni, hogy férjhez menjek... Még az összeköltözésre sem tudom rászánni magam.
2013. nov. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!