Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek kié az autó?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek kié az autó?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Fél éve váltam el a volt férjemtől, ügyvédek előtt megegyeztünk minden közös tulajdonunkról. A probléma az egészben az, hogy a szerződés szerint az autó az én tulajdonom lett, de a volt férjem nevén van még. Mostanában azzal fenyegetőzik, hogy az az ő autója (mert hogy a nevén van) és hogy elviszi tőlem. Nem tudom mi a teendő ilyen esetbe, kérlek segítsetek, mert a kislányomat kell vele hordanom, de ha elvisz az autót, nem tudom mi lesz velünk. A szerződéssel át lehet íratni az autót vagy kellene egy adásvételi szerződés. (nem hiszem hogy aláírja) Az autó kb.400. 000-ft. Válaszotokat előre is köszönöm.

2013. okt. 11. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Azé, akié a szerződés szerint. Fordulj az ügyvédedhez a név átíratásával kapcsolatban!
2013. okt. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

"a szerződés szerint az autó az én tulajdonom lett"


Ezt érvényesíteni kell egy névátiratással. Ügyvéd. Nincs vita, az autó a tiéd!

2013. okt. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"a szerződés szerint az autó az én tulajdonom lett"


No és miért nem jelentél meg az okmányirodában elintézni az átírást? A vagyonmegosztási szerződés a tudtommal elég hozzá. (Öröklés esetén is elég a hagyatéki, nem kell adásvételi az elhunyttól)

2013. okt. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 FIVESTAR ***** válasza:
Az auto az enyím :DD
2013. okt. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

"mert a kislányomat kell vele hordanom,"


Hova?


Talán nagyon beteg?


Most ne haragudj meg de ez NEM indok!!!!


Nagyon sokan a világban tudják a gyereküket bölcsibe, oviba, iskolába, gyalog, ha meg távolabb van akkor tömegközlekedéssel vinni!


Ha meg megegyeztetek hogy tiéd a kocsi akkor hol a gond,

Már rég át kellett volna íratni a nevedre.

2013. okt. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért kell ilyen durván és cinikusan válaszolni, mint ahogyan az utolsó tette. Nem itt kell kiélni a saját sérelmeinket, kérdést tett fel a kérdező, amire szeretne normális választ kapni, ezért van ez az oldal.
2013. okt. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

pereld vissza a nevedre ez autót ügyvédileg.

de azért előtte igenis tanuljatok meg a kislányoddal tömegközlekedni és/vagy gyalogolni, egyrészt mert ezzel is kímélitek a környezetet, másrészt meg nem fogtok úgy kinézni mint egy bálna.

2013. okt. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha jó állapotú a kocsi van műszakija van rajta jó gumi mindene szuper akkor természetesen az enyém.
2013. nov. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha papír szól róla, hogy a tiéd az autó, én úgy tudom, hogy a papír keltétől számítva 15 napon belül a nevedre kell hogy irasd. Az exednek pedig 15 napon belül le kell iratnia a nevéről. Nem kell semmiféle ügyvéd. Aki határidőn belül nem teszi meg, az bírságra számíthat, egymástól függetlenül. Tehát pl. ha te a nevedre iratod, akkor részedről minden ok, de ha ennek ellenére az exed nem íratja le a nevéről, akkor ő számíthat közigazgatási bírságra.

Asszem így működik.

2013. dec. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!