Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lakásban dohányzás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lakásban dohányzás?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, év elején költöztem ide a páromhoz aki 28 éves. A család lakása, ő már évek óta itt él. Mikor idejöttem leszögeztem, hogy nálam a lakásban cigizés kilőve, most szóljon ha nem tetszik, és bár én is dohányzom szerintem undoritó ha a ruhák, a szőnyeg és minden beszivja a füstöt. Azt mondta rendben van, őgy is van erkély nem érdekes. Aztán egyszer jöttem haza és füstszag volt, össze is vesztünk kicsit azt mondta egyedi alkalom volz, bocsi. Ezt követően megtörtént vagy 3szor, legutóbb szépen össze is vesztünk miatta, ráadásul leszokóban vagyok, elég rossz ha még a lakásban is a cigiszag terjeng. Erre most jövök haza és látom hogy megint itt a hamutál benne 3 csikkel. Nem értem, hogyan lehet ennyire semmibe venni az embert, nagyon mérges vagyok. Hazajön és neki fog még feljebb állni, hogy "nem mindig szoktam bent csak néha"

Mi erről a véleményetek? Nem ez a legnagyobb problémám de fel vagyok épp háborodva, ráadásul tegnap este letagadta hogy bent cigizett volna, persze akkor gondolom elfelejtette hogy a hülye hamutálját itt hagyta.



2013. dec. 7. 10:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%
Te költözöl oda és szabod meg,hogy mit tehet?Nem abszurd ez egy kicsit?
2013. dec. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Miután főzök, mosok takaritok rá, igy talán annyira nem abszurd. Nem vagyok ilyen megmondogatós, de ez az egy dolog volt. Ráadásul az elején letisztáztam. Rábólintott, úgy néz ki azóta már nem jelentek annyit, hogy tiszteletben tartsa az egyetlen kérésemet.
2013. dec. 7. 11:00
 3/28 anonim ***** válasza:
47%
Nem a legkorrektebb megoldás, de egy kis csipkelődés szerintem belefér a kapcsolatba. Ha van olyan dolog, amit ő nem szeret, ha te csinálod akkor egy párszor te is bejátszhatod azt, aztán ha nagyon idegesíti és megszőlja, akkor kész tények elé állítod, hogyha ő semmibe veheti a te kérésedet, akkor te sem próbálsz neki ebben-abban megfelelni.
2013. dec. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
40%
Senki nem kötelez arra,hogy megcsináld.
2013. dec. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
75%

Egy összeköltözésnél teljesen mindegy, hogy ki költözik kihez szerintem. Pont arról szól ez, hogy közösen egy új életet alakítanak ki a párok, ahol pro és kontra alkalmazkodni kell.

Ha ezt már az elején letisztáztátok, akkor igazad van. Én is dohányzom, nincs is ezzel gond, de a lakás főként a gyerekek miatt akik már nagyok ugyan, mégis tabu.

Dohányosként is utálnék arra hazamenni, hogy a jó illat helyett hanyatt esek a bagószagtól. Ki lehet menni az erkélyre tényleg nem nagy fáradtság.

Azonban ha a párod nem akar kimenni, akkor vagy el kell fogadnod, hogy ez így lesz, vagy leléphetsz a füst miatt.

Valakinek engednie kell.

2013. dec. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
35%
az ő lakásába te mondod meg,hogy mit csinálhat? Ő is mondhatná neked,hogy menj ki addig az erkélyre amíg elszívja a cigit,meg amíg kiszellőztet utána..neked nem tetszik áállj ki te az erkélyre..repkednek a mínuszok..jjaaa én nem cigizek párom igen..;)
2013. dec. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%

Voltam hasonló szituban. Én asztmás vagyok, úgyhogy nálam a cigizés eleve kilőve. Összejöttem egy dohányos pasival. Az hogy ő cigizik, az az ő dolga, de ugye a lakásban nálam se lehet. Akkoriban köztözött új lakásba, és én oda jártam hozzá. Előtte a másik lakásban bent is dohányzott, de mondtam, hogy miattam ezt nem lehet, úgyhogy ne tegye. Ki is járt az erkélyre. Aztán egyre nehezebben ment neki, ahogy nálad is, megjelent bent a hamutál stb. Mondtam neki hogy így nem lesz jó. Aztán ő járt hozzám, és végül szakítottunk mert metláttam hogy ismerkedik. Mikor megkérdeztem miért változott meg, azt mondta, hogy az egyik lényeges ok az volt, hogy nem dohányozhat bent velem, mert neki így NINCS KOMFORTÉRZETE. ezekkel a szavakkal mondta. Szóval van olyan pasi aki csak ideig óráig bír ilyen szempontból alkalmazkodni. A pasid eddig bírta. Felesleges veszekedni vele emiatt. Látod, vagy megszoksz vagy megszöksz. Ha nem cigizhet bent, ez lesz mint velem, hogy keres másik nőt. Mondjuk lehet hogy jobb is lenne.


Egyébként röhely, de ez szakító ok.

2013. dec. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%

Én nem tartom annyira abszurdnak, de azért, mert a lány előre szólt, hogy nála ez így van, ha nem tetszik akkor nem megy.


Amit megbeszéltetek az elején betarthatná. Főleg ha te is kötöttél esetleg vele valami kompromisszumot. Kötöttél?

2013. dec. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
14%

"Miután főzök, mosok takaritok rá, igy talán annyira nem abszurd"


Nem dolgozol? Ha igen, miért szolgálod ki?


Egyébként nem értem, miért baj ha néha elszív 1-1 szálat benn. Mint leírtad, nem rendszerszerűen csinálja, hanem ritkán. Kérd meg inkább, ha olyanja van szellőztessen ki (ez alap lenne azért), így nem zavar téged a szag.


Nálunk csak a férjem dohányos, de -10 fokban külön kérem, hogy inkább a konyhában/wc-ben/dolgozószobában szívja el és nyissa ki az ablakot, ne a hóban-fagyban az erkélyen.

2013. dec. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Én is asztmás vagyok azért kell leszoknom, mert kiújult:( Próbálkozok de igy elég nehéz. Kötöttem kompromisszumot, odafigyelek rá. mióta itt vagyok, kimostam az iszonyatkoszos függönyeit, kipucoltam mindent, de minek ha már megint tiszta füst minden? De a legrosszabb, hogy belehazudik a szemembe, hogy ő nem gyújtott rá, komolyan!!

Finnyás is, egy csomó kaját nem eszik meg, én persze megtanultam újakat, máshogyan ahogy ő szeretné. Semmiben nem alkalmazkodik hozzám, mert nem is kértem. Csak ezt az egyet.

2013. dec. 7. 11:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!