Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a véleményetek erről a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről a feltételről? Ti tudnátok teljesíteni?

Figyelt kérdés

Ismerem a vőlegényem már nagyjából 10 éve, de úgy 5 éve vagyunk egy pár. Én mindig dohányoztam, így ismert meg, így fogadott el (elvileg). Az elmúlt 1-másfél évben többször próbáltam letenni a cigit az ő hatására, átlag 1-3 hónapokra sikerült, de mindig visszajött az életembe. Persze utána voltak nagy veszekedések, számonkérések a részéről ilyenkor, hogy minek szoktam vissza. Most, hogy közeleg az esküvő, azt mondta, csak akkor vesz el, ha végleg leteszem a cigit, mert nem tudja tolerálni a dohányzásom. De olyan igazságtalannak érzem, hiszem így ismert meg. Próbálkoztam elektromos cigivel is, nikotintapasszal, akupunktúrával... Egyszerűen függő vagyok, és kész.. De mit tegyek? Mert különben szeretem, és ő is engem, de ebben a kérdésben soha nem lesz megegyezés..

Ti mit tennétek? Mit mondjak neki, amitől talán elfogadja?



2013. febr. 13. 14:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 A kérdező kommentje:

Olyan kompromisszum van, hogy nem dohányzom soha a házban, még télen is kimegyek, szóval az sincs, hogy szagolnia kell a füstöt. A másik kompromisszum, hogy kevesebbet dohányzom. Diplomázás idején volt, hogy napi 2 doboz is elment a stresszelés miatt, most 2 naponta megy el egy doboz (lehet, hogy a semminél így is jóval több, de szerintem haladás).

Többre úgy érzem, nem vagyok hajlandó, nekem így komfortos.

2013. febr. 13. 14:56
 2/75 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem jogos,hogy ezt kéri tőled.Mondd neki,hogy akkor ne vegyen el,mert nem akarsz ebben megváltozni.Szerintem ez nem olyan véresen komoly probléma,ennél sokkal rosszabb szokások vannak.
2013. febr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 A kérdező kommentje:
Mondtam már neki, hogy ennél ezerszer nagyobb gondok lehetnének köztünk, de neki ez hatalmas gond.. Igazi antidohányos.
2013. febr. 13. 14:59
 4/75 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagyok cigipárti, ennek ellénre azt mondom nem jogos, DE..


Szeretnél gyereket? Cigiznél akkor ha terhes vagy? Kockáztatnád a pici egészségét?


Olyan nincs, hogy függő vagy, és nem tudsz leszokni. Le lehet, csak akarni kell.(bármennyire is nehéz, mert elhiszem hogy az)

Mindemellett persze igazságtalan, hogy ilyen feltételt szab, hiszen így ismert meg téged, tudatában volt a függőségednek.

2013. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 A kérdező kommentje:
Természetesen nem dohányoznék a terhességem alatt, sem szoptatás alatt. Ha szerencsém van, utána sem, de kétlem, hogy ebben szerencsém lenne.
2013. febr. 13. 15:01
 6/75 anonim ***** válasza:
80%

Ez vagy megszoksz, vagy megszöksz helyzet a párod részéről...


Én sem tudnék egy dohányossal együtt élni, egyáltalán az elveim ellen való. Anyámék is dohányoznak születésem óta...gyűlölöm...:(


De így ismert meg téged. Ezért jogos részedről, hogy most fel vagy háborodva.


Mégis azért elgondolkodnék a helyedben, hogy az egészséget választod és a párodat, vagy maradsz láncdohányos:(


Szerintem ezt nem kell elfogadja a párod, vagy te vagy ő kell tovább álljon, másképp döntsön...


Sajnálom:(



22-L

2013. febr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
90%

Nem szabad hozzámenni, ez az évek során olyn kofliktus forrássá vallhat, hogy mindenre rányomja majd a bélyegét. Ráadásul zsarol, akkor nem vesz el...közös döntés az esküvő, házasság és ezzel nem kegyet gyakorol.


Várd el tőle, hogy szokjon rá a dohányzásra vagy fogadjon el így és akkor te meg elfogadod úgy.

2013. febr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
77%

És akkor ez úgy mőködne nálad, hogy hopp terhes vagyok nem cigizek(ami valóban megtörténhet hiszen nagy a motiváció), aztán több mint 1 év után hopp, mintha mi sem történt volna megint előveszed?! Szerintem azidő alatt, ha már így leteszed, akkor képes vagy arra, hogy nem nyúlsz hozzá megint..hiszen miért is éreznél késztetést ha már 1 éve nem szívtad..

Szóval ezt így nem igazán értem.


De a lényeg, amire rá akartam ezzel mutatni, hogy nincs olyan, hogy nem tudsz leszokni.

2013. febr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
91%
Te nem nem tudsz,hanem nem is akarsz leszokni.De a párodnak akkor sincs joga ilyet kérni,főleg akkor,ha ennyire alkalmazkodsz hozzá.Nem kéne így zsarolnia.
2013. febr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
100%

Abban a pillanatban, hogy igazán le akarsz szokni, le tudnál. Ez mindennel így van. Mondd meg neki, hogy nem akarsz leszokni és kész. Vagy megszokja, vagy megszökik. Felnőtt ember vagy, nem kell kifogásokat keresned, meg azzal takaróznod, hogy gyenge vagy és függő. Szeretsz cigizni, és nem akarsz leszokni.


Hidd el, ha megtudnád, hogy terhes vagy, le tudnád rakni, mert az elég nagy motiváció lenne, akkor magadtól le AKARNÁL szokni. Nem kell vesztesnek elkönyvelned magad. Egyszerűen mondd meg, hogy nem szoksz le és kész.

2013. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!