Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elváljak vagy próbáljam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváljak vagy próbáljam menteni a házasságomat (mozaikcsaládban)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácstalan vagyok. A férjemmel közösen neveljük az ő gyerekeit és a sajátunkat is. Sajnos a helyzet így alakult, elösszőr csak heti váltásban voltak nálunk a gyerekek. Később mivel anyuka anyagi és lakhatási helyzete nem volt jó nálunk élnek. A férjem egy héten 6 napot dolgozik vendéglátásban 16-18órát. Elmegy reggel 8 kor és hajnalban jön haza. A vasárnap felét átalussza. A gyerekek nevelésében egyáltalán nem tud segíteni. Az egyik gyerek figyelem zavaros, a másik gyerek könnyen tanul de lusta. Rendszeresen nem írja meg a napköziben a házi feladatot. Én sajnos idegileg nem nagyon bírom. Pánikbeteg lettem. Pszicháterhez kell járnom. A pszichlógus azt mondta jobb lenne, ha el válnék. Sajnos mivel én csak 4 órába dolgozok anyagilag függök a férjemtől. Szeretem a férjem, de a gyerekek miatt azért nem szeretnék tönkre menni. A saját gyerekemet is fel szeretném nevelni. A férjem a gyerekeket nem akarja vissza adni az anyjuknak.

Tanácstalan vagyok. Második házasságom, a gyerekemet sem szeretném kitenni egy válásnak. De nagyon nehéz.



2013. dec. 28. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A férjeddel beszéltél már errõl, õ mit mond?Mennyi idõsek a gyerekek?
2013. dec. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Beszéltem a férjemmel. Mondta hogy leülünk a gyerekkel beszélgetni. Fizeti a magán pszihátert, mert nem szeretném ha kitudódna a munkahelyemen. Így nem szeretném SzTK alapon csináltatni, elég kis község a miénk így mindenki tudná. Szeretném ha megoldódna a dolog válás nélkül. Nem tudom mi ennek a betegségnek a gyógyulási ideje. Kicsit rémítő.
2013. dec. 28. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:
A ferjed dolgozik,hogy nektek meglegyen a minden napi kaja,ez nem kell figyelmen kivul hagyni.Ha a gyereki akarnak az anyukajukhoz menni,hadd hogy menjenek,mert az anya mellett van a helyuk.Te szedd osze magad,mert a gyerekeidnek szuksege van rad,mert a ferjed sokat dolgozik.Ne ess panikban,hanem alj talpra es legyel eross,sok sikert
2013. dec. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A gyerekek anyja nem kapálózik azért, nagyon hogy legalább hétvégente nála legyenek. Tőlem minden hétvégén ott lehetnének, legalább én is pihennék. Viszont jó ha 2 hetente hétvégén elviszi őket, ha rátelefonál a férjem. Most is úgy volt, hogy dec. 25-én nála lesznek a gyerekek, de az anyjuk inkább születésnapi buliját ünnepelte (nélkülük). Ja a pánik rohamokról, amiről sokáig azt sem tudtam hogy mi. Sajnos nem én tehetek, nem én szabályzom. Bár csak tudnám! Most hogy a gyerekek 1 hétig nincsenek itthon nem volt pánikrohamom. Tudom hogy a férjemnek dolgoznia kell, nem is evvel vagy a baj. A saját gyerekemmel simán bírok, de az ő gyereke amikor rugdossa az ágyat, mert nem akar tanulni.Ez a rugdosás el tart fél óráig legalább, és mellette ordít. Nem tudom mit kezdjek vele. Pl. 2hete 2napon keresztül nem írt házi feladatot. Leültettem megírni, vagy nem tudta a környezetet a témazáró dolgozat előtt és visszaküldtem tanulni. A saját gyerekét az ember tudja fegyelmezni.
2013. dec. 29. 17:01
 5/5 anonim válasza:

A pánikbetegségedet illetően van egy rossz hírem. Sajnos ez teljes mértékben nem gyógyítható. Kb. egy fél évvel ezelőtt az én édesanyám is hasonló pánikrohamokat kaphatott mint te. Pszichológushoz, majd pszichiáterhez fordult, mindkettőnél azt a választ kapta, hogy lehet hogy így marad, az is lehet, hogy jó sok év múlva tér vissza, és az is hogy soha. Ezt sajnos tényleg nem te irányítod, hanem a környezeted. Mindenesetre a pszichológust jó ötletnek tartom. Tudom, naivan hangzik, de próbálj ne stresszelni annyit a dolgokon. Talán légy egy kicsit "önzőbb". Szakíts időt magadra és a szórakozásodra! Járj el többet a barátnőiddel délutánonként beszélgetni, vásárolgatni. Ezek a pillanatok megnyugtatnak majd téged és feledtetik veled az otthoni dolgokat. Ne feledd a kis örömök teszik boldoggá az ember életét. Egy kellemes délután akár bearanyozhatja az egész hetedet.


Leírva a férjed gyerekének viselkedését, úgy gondolom, hogy esetleg el kellene vinnetek egy nevelési tanácsadóhoz vagy pszichiáterhez. Előtte mindenféleképpen próbáld megbeszélni a férjeddel és ne egyben zúdítsd rá, nehogy problémátok legyen belőle.


Sajnos a gyerekek anyja sosem fog megváltozni, ez már így marad. Egyszerűen nem anyának való nő. Vannak ilyenek.


Az anyagi helyzeteteket nem ismerem, de ha megengedhetitek magatoknak, akkor egy dada/állandó bébiszitter alkalmazását jó ötletnek találnám. Segítene neked a gyerekekkel, főként a férjed gyerekeivel. Szerintem nagy terhet venne le a válladról, ha legalább nem neked kellene a férjed gyerekeit rávenni a tanulásra, illetve foglalkozni velük délután. Elég lenne reggel az ébresztés, reggelizés, iskolába/óvodába való indítás, illetve a fektetés időszaka. Ne te menj rá idegileg azokra a gyerekekre (csúnyán, de őszintén fogalmazva), akikért nem te tartozol felelősséggel.


Szerintem próbáld meg megmenteni a házasságotokat. Nehogy néhány kis neveletlen hólyag rontsa el a te életedet.


Remélem, ha nem is sokat, de valamennyit tudtam neked segíteni. További sok szerencsét velük!

2014. jan. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!