Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagyon nagyon fontos! Nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adélka003 kérdése:

Nagyon nagyon fontos! Nem tudom mit tegyek. Hogyan mentsem meg a házasságomat? A baba születése tönkre tehet egy kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Férjemmel 5 éve vagyunk együtt, 2 éve vagyunk házasok, most 9 hónapos a kisfiunk. Egymás legjobb barátai voltunk mindig is, de mióta a Kisfiunk megszületett teljesen elhidegültünk egymástól...beszélgetni se nagyon van időnk, és az a baj, hogy a picivel sem annyit foglalkozik mint kellene.Sosem eteti, fürdeti, öltözteti, pelenkázza, mert neki jár a pihenés este, szerinte az én 'munkám' csak szellemi. Tegnap azt mondta mikor megkértem, hogy segítsen, hogy én akartam gyereket szülni, senki nem kért rá... ez azért durva nem?? a születésnapomat és a házassági évfordulókat mindig elfelejti, én meg mindig készülök.. Első Anyák Napjámra sem kaptam egy szál virágot sem... Hosszú lenne mindent leírni... de nem lehet vele ezekről a dolgokról beszélni!!! Mit tennétek? szerintetek menthető? Nem vagyok már boldog vele, szörnyű kimondani de így van...de ha belegondolok, hogy a Kicsikénk nem láthatná minden nap belehalnék! Hogyan menthetem meg a házasságunkat?
2013. okt. 11. 14:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%
Mindketten akartátok a babát? Vagy Te jobban, ő kevésbé? Mert sajnos amiket leírtál, nekem valahogy az jött le, hogy Te akartál babát, ő viszont nem volt felkészülve erre. Most úgy tűnik, hogy mellőzve érzi magát, eddig ő volt a minden, most pedig a pici.
2013. okt. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%

"Tegnap azt mondta mikor megkértem, hogy segítsen, hogy én akartam gyereket szülni, senki nem kért rá..."

Ő nem akarta a babát? Mert ebben az esetben érthető a viselkedése.

2013. okt. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
64%

Csak te akartad egyedül ezt a gyereket, ő nem?? Hát mindenesetre nagyon durva volt tőle.


Szerintem először próbáld meg kideríteni, hogy mi állhat az elhidegülés hátterében? Nincs harmadik? Vagy a munkájával nincs valami gáz?

2013. okt. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
71%
ha nem akarta a babát akkor ez érthető,de akkor is a szülinap és évforduló mellőzése nem szép. Plusz a gyereke akkor is a gyereke ha nem akarta. Egy délutánra hagyd csak rá a gyereket mondván hivatalos ügyet kell intézned akkor majd rájön mit kell egy babával szenvedni. Viszont az anyák napja arról szól hogy a gyerek ad neked virágot vagy rajzol neked, nem a férj kötelessége felköszönteni:P ezt sosem értettem miért kell már akkor anyák napozni amikor a baba még totyogni sem tud:D
2013. okt. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
61%

Erről az embertípusról eddig csak olvastam (főleg itt). Személyesen még nem láttam ilyet, esetleg lecsúszott családokról tudok ilyet elképzelni. A baráti körömben és a környezetemben ez egyáltalán nem jellemző, minden apuka elég sokat vállal a gyereknevelésből. Ha nem is a pelenkacseréből, de a szeretetüket erősen kifejezik. Ezért tartom én is durvának a "te akartál szülni kijelentést".

Ha nincs mögötte valami pótcselekvés(pl.: számítógépes játék) vagy szenvedélybetegség, akkor olyan okok jöhetnek szóba, hogy unja, depresszív a monoton családi estéktől és ettől fáradt és fásult. Több tippet nem nagyon tudok adni, mert nem látok teljesen bele és tapasztalataim sincsenek erről a szituációról.

2013. okt. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%

Mennyit vagytok kettesben?

Menjetek el valahová beszélgetni a gyerek nélkül. Legyen addig mamával vagy akár bébiszitterrel - megéri az a 2000 ft.

Mondja el, ő mit vár tőled, te is mond el hogy milyen segítségre van szükséged.

Ha lehet, alakítsd úgy a baba napirendjét hogy este hamar aludjon, így lesz időtök egymásra esténként. Beszélgetni, szerelmeskedni. Ne ilyenkor pótold az elmaradt házimunkát (tudom, vannak olyan időszakok amikor az egész napot leköti a gyerek, de azért nem minden nap).


Beszéljétek meg, hogy segítség és anyagiak függvényében havonta 1-2x elmentek valahová kettesben. Vagy csak a mama leviszi a gyereket sétálni amíg ti kettesben vagytok otthon. Ezek fontos, biztos mind a ketten igénylitek az együttlétet, intimitást.

2013. okt. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
44%

Na akkor...


A gyereket mindketten akartátok, vagy csak te?

Ha a szülinapokat, évfordulókat eddig is elfelejtette, nem zavart?


U.i.: anyák napjára nem a házastársunktól szokás virágot kapni, hanem a gyerekektől, unokáktól...

2013. okt. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
13%

"A gyereket mindketten akartátok, vagy csak te?"


Na,Megint egy EQ zéró...

Hagyjuk már ezt! Ez annyira borzalmasan gusztustalan...

Miért kell ilyen véglénynek lenni? Miért kell másokat ilyen primitív logikával zaklatni?

2013. okt. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Egyedül kevés vagy megmenteni, ahhoz a férjed is kéne!
2013. okt. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
77%
8-aska, az olvasást általános iskolában tanítják, nem ártana oda visszamenned. Maga a kérdező írta, hogy a férje mondta, hogy ő (mármint a kérdező) akart szülni, senki nem kényszerítette rá. Szóval mielőtt itt hülyeségekkel fárasztod a népet, vegyél pár leckét olvasásból.
2013. okt. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!