Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik nincsenek közös kasszán,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik nincsenek közös kasszán, hogy oldják meg a fizetés dolgot?

Figyelt kérdés
Összeadjátok a havi költségeket, és 2 felé dobjátok, mindenki levesz annyi pénzt, a többit meg költitek amire akarjátok vagy kinél hogy megy ez? :)
2014. jan. 9. 14:00
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
45%
Egy házasságban külön kassza? Hát ez elég hülyén hangzik már ne is haragudj... :)
2014. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:

Több ismerősöm van aki így van, családon belül is. Szerintem nem ez a mérvadó a házasságban :)

Egyelőre mi is külön vagyunk, de tervezünk közöset nyitni.

2014. jan. 9. 14:02
 3/57 anonim ***** válasza:
82%

azért írják hogy hülyeség, mert jogilag a vagyon innentől közös...


(szerintem kivitelezhetetlen, ha nincsenek nagy vagyonok..főleg ha van gyerek is)

2014. jan. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
73%
Fizetésarányosan. Rezsi, bérleti, étel fizetésarányosan, a többit mindenki magának (mindkettőnknek külön autó biztosítása, adója, benzin, egyéni kiadások pl. ruha stb.). A szórakozást általában felesben (de hónap végén számolunk csak el vele, nem minden program előtt/után), és a nyaralást is. De sokszor egyébként nem foglalkozunk ez utóbbiakkal, hanem az fizeti akinek épp kedve van/több a számláján. A közös/egyéni megtakarításokba is kedv szerint teszünk, úgy is látszik a számlán ki mennyit utalt rá. Szóval nem egy szigorúan meghatározott összeget, hanem amennyihez épp kedvünk van.
2014. jan. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
81%

Nagyapámék példáját tudom mondani, mert nálunk a közös kassza evidens.


Nagyapámék minden költséget feleztek, a többi pénzt meg dugdosták a másik elől :S

Amikor az egyiknek elfogyott a pénze, kölcsönkért a másiktól, amit fizetéskor rögtön vissza kellett fizetni. Igaz hogy a nagyszüleim, és szegények már nem is élnek, de ezt iszonyú szánalmasnak találtam.

Ennyi erővel nem házasságban élsz, hanem egy társbérletben. Mi a különbség így a baráti együttélés, és a házasság között? Az, hogy van szex?

2014. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
73%
Sosem bírnék olyan házasságban élni, ahol külön kassza van. Még úgy se, hogy jelenleg az én fizetésem háromszorosa a feleségemének. A házasság arról szól, hogy közös a bevétel és a kiadás is. Jogilag is, erkölcsileg is.
2014. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
77%

háromszor annyit keresek mint a feleségem

közös a számlánk

sosem néztem mire megy el a pénzünk


tessék mondani külön kasszások: milyen morális alapotok van arra, hogy egy életközösségben a rendszeres bevétel akármennyi része is csak az egyiketeket, vagy a másikatokat illesse meg, és azt arra költse amire akarja, függetlenül az életközösségtől?

2014. jan. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem amíg nincs gyerek, addig még úgyahogy meg lehet oldani, de utána szerintem nem igazán. Mi a férjemmel kezdetektől közös kasszán vagyunk, de pl. tesóm a feleségével nem. Náluk még nincs gyerek.

Ők a rezsit felezik, kajánál meg úgy csinálják,hogy általában közösen mennek bevásárolni és felezik az összeget. Nyilván apróbb kiadásoknál nem foglalkoznak velel, hol az egyik,hol a másik fizeti!

Bár ez nekem furcsa! Mert ha teszem fel az egyikük megkíván valami drágább ételt, amit esetleg a másik nem szeret, akkor megint megy a macera,hogy ki,hogy fizesse, mert te ebből ettél, én meg ebből...!

Nálunk ez nem menne!

2014. jan. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
67%

Mi külön vagyunk.

Nagyjából ugyanannyit keresünk mindketten.

Hónap elején összeírjuk az alapkiadásokat (rezsi, bérlet, nagybevásárlás) és ezt megfelezzük. Általában havi 180 ezer a kiadásunk. Szóval 90-90 ezret leveszünk és kifizetünk mindent. A hónap során felmerülő költségeket meg úgy fizetjük, ahogy épp esik: akinél épp van pénz vagy ilyesmi. Soha nem vesztünk még össze semmin.

Eleinte én akartam közös kasszát, de már nem, szerintem jó az, ha minden kiadáson felül az ember tud magának spórolni egy kicsit amire épp akar :) És így egyszerűbb. De semmit nem sajnálunk egymástól, ha kell a másiknak valami szó nélkül megvesszük és nem adjuk oda egymásnak, nincs olyan hogy "tartozol".

2014. jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
81%

Én írtam nagyszüleimről. Csak eszembe jutott még, hogy azok akik külön kasszán vannak, hogy oldják meg az átmeneti munkanélküliséget stb.

Férjemnél jelenleg leállás van, erre az időre kijelenti a cég, jövedelme ilyenkor nincs. Az utóbbi időben akkor is jóval több volt az enyém mint az övé, amikor dolgozott. No de én is voltam már munka nélkül 3-4 hónapig.

Mindig minden közös volt.

Ebben az esetben ti mit tesztek? Az egyik él mint Marci, a másik meg nem vehet ki jó érzéssel semmit a hűtőből mert nem fizette ki a felét? Vagy nem megy el tusolni, mert nem szállt be a vízszámlába?


Hogy lehet így élni?

2014. jan. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!