Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményetek? Ti belemenn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek? Ti belemennétek ebbe, ha a házastársatokkal véget érne a kapcsolat?

Figyelt kérdés

Baráti körömből beszélgettem egy férjjel. Elmondta, hogy végleg menthetetlen a kapcsolatuk a feleségével, és nincsenek már együtt.

Viszont barátok maradtak. 1 éve külön élnek. Mindkettejüknek van új párja.

Mindenki ismer mindenkit, az új partnerek a régieket

A házaspárnak van egy kislánya is, aki most 4 éves. Mindannyian sokat foglalkoznak vele.


A férj azt mondta nekem, hogy mivel egyikük sem akar már soha többé házasodni, sem ő, sem a felesége, ezért egymástól nem válnak el hivatalosan, mert csak macera, pénzkidobás, és ilyenekkel jött.


Érdekelne a véleményetek. Ti belemennétek ebbe így? Ha a házastárssal végleg elromlana a kapcsolatotok, és nem akarnátok többet házasságot kötni.

Házasságban maradnátok a férjetekkel/feleségetekkel, csak hogy ne legyen válási nyűg, macera, stb?


2014. jan. 10. 07:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez egy darabig működni fog, míg mindkettőjüknek van új párja. Amint az egyiknek majd nem lesz, elkezd "irigykedni, féltékenykedni" és beadja majd a válókeresetet.


Amúgy ha nálunk történne ez, és barátsággal tudnék a férjemtől különválni (mondjuk ha pld. kihűlt a kapcsolat, és nem arról van szó, hogy a hátam mögött félrejárt), akkor engem nem zavarna, hogy a "papír" összeköt... a gyerek is összeköt és az erősebb kapocs, mint egy anyakönyvi kivonat. Ez az én véleményem. Másnak biztos más lesz.

2014. jan. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem, amint lesz új gyerekek az új partnerrel már baj lesz. Már pedig simán lehet, hogy lesz új gyerek az új kapcsolatból, akár véletlen is. Nem hiszem, hogy tartós lenne ez az állapot illetve hogy így mellette nem lehet tartós kapcsolatot kialakítani.

Vlsz nm mennék bele.

2014. jan. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

Én belementem.

Később kiderült, hogy egy szó sem igaz belőle.

Ismered a feleséget?

Ő is ezt mondja a kapcsolatukról?

És az új partnerek is elmondták ugyanezt Neked a szemedbe?

Mert csak akkor igaz.

Nem szabad szégyellősködni az informálódással!

2014. jan. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

Ja, nem maradnék benne.

A tartalomhoz igazítanám a formát is.

Mért mutatnám kifele hogy házas vagyok, ha egyszer nincs már meg a házaséletem?

Mért ne akarnék újra házasodni egyszer később, ha ez már tönkrement?... Kilóg a lóláb.

2014. jan. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Csak a férj verzióját ismerem teljes egészében.


A feleséget ismerem, de csak látásból. Ritkán jött a baráti programokra velünk. Vele nem beszéltem erről.


A férj jelenlegi barátnője nem akart hosszabban belemenni a részetekbe ezért nem rágtuk át a dolgot, csak annyit mondott hogy elfogadja, hogy a párja nem akar újra házasodni. Az pedig elmondása szerint nem zavarja hogy házasok hivatalosan, mert tudja hogy ténylegesen nincsen köztük semmi.


A szakítás oka egyébként az volt, hogy a férj megismerte ezt a lányt, és összejöttek. A férj bevallotta az első szex után, feleségének a dolgot.


Akkor a feleség is elmondta hogy neki is van valakije 1 hónapja.


Megbeszélték, hogy szakítanak. A feleség elköltözött a kislánnyal a párjához.


Egyenlőre ezeket tudtam meg.

2014. jan. 10. 07:54
 6/26 anonim ***** válasza:
87%

Igen, de szeretném felhívni a figyelmedet, hogy ez a férj verziója. Olyan részletességgel is elmondhatja, hogy kétséged sem lesz. Közben meg a feleség mit sem sejt.

Kérdezd meg a többi szereplőt is, még úgy, hoyg csak kevéssé vonzódsz a férjhez, kérd meg, hogy mutasson be a feleségnek és kérdezd meg őt, hogy igaz-e ez, és rendben van-e részéről, hogy randiztok.

Könnyebb helyzetben vagy, mint én, mert tudod, ki a felesége, kik a többiek a történetben, és el is tudod érni.

2014. jan. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%

Mi is így voltunk vele. A házasságunk tönkrement, a gyerek érdekében úgy láttuk jónak ha külön élünk, de ne foglalkozzunk a válással. Majd ha már nem lesz annyira fájó akkor esetleg. Mivel egyikünk sem szándékozott újra bekötni a fejét így nem volt sürgős a válásunk. Mindkettőnknek lett kapcsolata. Mi is ismerjük egymást, vagyis a férjem ismeri a páromat és én is a párját. Sőt a kislányuk keresztelőjén is ott voltam mint vendég. 12 évig elvoltunk így. Bevallom nem az volt a bajom, hogy még házasok vagyunk, hanem az, hogy viseltem a nevét. Így 2 évvel ezelőtt megbeszéltük, hogy akár el is válhatnánk. Teljes baráti hangulatban elváltunk. Elég vicces volt, hogy mi bent a tárgyalóteremben, a párom és az ő párja meg kint vártak ránk. 1 tárgyalás volt, az sem tartott 20 percnél tovább, és már el is váltunk. Egy búcsú ebédre elmentünk közösen. Azóta is jó barátok vagyunk, és fontosabb eseményeknél összejárunk.

Végül is ha 2 értelmes felnőtt megtudja beszélni, akkor nincs ezzel semmi gond.

2014. jan. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

utolsó. te valamit félreértettél. Én nem randizom a férjjel. És nem vonzódom hozzá. Ő a baráti körünk egyik tagja.


Nekem van férjem, és nagyon jó a házasságunk.


De igyekszem minél többet megtudni a dologról mert kíváncsi vagyok a feleség verziójára is.


Bár abban pl osztom a férj véleményét. Egy tönkrement házasság után pl én se akarnék újra férjhez menni.

2014. jan. 10. 08:04
 9/26 anonim ***** válasza:

Amennyiben kellöen értelmes mindkét fél, akkor müködhet a dolog "gazdasági egységként", ismerek több volt párt, ahol már sok éve nincs gond vele.

Az eredeti házaspár egymást csak mint a közös gyerek szülöjét nézi, illetve kettejük egymáshozi viszonya olyan, mint amikor többen bérelnek közösen egy lakást, de mindenkinek megvan a saját magánterülete. (Ez természetesen egy kétszobás panelben nem megoldható)

Ez anyagilag sokkal kedvezöbb mindenkinek, mintha két lakásban élnének, a költségek sokkal kisebbek, a gyereknek ott van mindkét szülö (és semmivel sem rosszabb neki, hogy a szülök új partnerei is ott vannak, mintha két különbözö lakásban találkozna a partnerekkel), nincs gond a láthatással. De ahhoz, hogy ez ne legyen probléma, érett emberekre van szükség.


Ahol idövel kezdödnek a jelenetek, ott a két fél vagy nem elég értelmes, vagy valamelyik nem zárta le a kapcsolatukat még.

2014. jan. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
74%

Nem mennék bele.

Ha nem élünk együtt, akkor papíron se legyünk együtt. Ráadásul egy új kapcsolatban csak bezavar az, ha papíron házas vagyok.

2014. jan. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!