Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom vezetéknevét fel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom vezetéknevét fel tudom úgy is venni ha nem házasodunk össze? Van e ilyenre lehetőség?

Figyelt kérdés
Tehát úgy értem én ezt hogy (még) nem akarunk összeházasodni, de fel szeretném venni a vezetéknevét mondjuk igy pl. Kovácsné Horváth Gyöngyi? Hogy ilyenre van e lehetőség, valaki nem tudja?

2014. jan. 12. 17:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

A mi papiros eskuvonk osszesen nulla forintba kerult pentek delutan ket tanu az utcarol 10 perc aztan suti kola a cukraszdaban.

Most osszepapiroztok jovore ha lesz penzek lagit

2014. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%
ha élettársak lehettek, akkor házasok is. Ez is egy aláírás, meg az is! Egyébként ha jól tudom, gondolkodnak rajta, hogy hetero párok ne lehessenek bejegyzett élettársak, mert minek, de nem tudom, hogy ezzel kapcsolatban volt-e már bármilyen jogi lépés.
2014. jan. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, "né" alakban nem, ahogy itt többen is írták. A vezetéknevét kötöjeles formában a mostanival vagy akár önállóan is IGEN, a névváltoztatás általános szabályai szerint, beadsz egy kérvényt, hogy a családneved így meg úgy akarod megváltoztatni, és ennyi. (meg 10 eFt, ha jól rémlik az illeték)

Ezt a kérvényt kell kitöltened hozzá:

[link]

2014. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
22%
Nem biztos! Mert pl az én vezetéknevemet nem lehet felvenni, csak házasság útján. Ha a másik Kovács, vagy Mészáros, Fehér...stb. akkor lehetséges, de ha valami régi magyar nemesi név, akkor ilyen simán nem lehet.
2014. jan. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%
Én is arra szavazok hogy 2 tanúval munkaidőben házasodjatok az nem kerül semmibe.Akkor lehetsz -né.És a kötelező papírjaid után kell csak fizetni amiket megcsináltatsz(személyi,lakcím,adó,tAj kártya.
2014. jan. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Miért ne tudnátok házasodni? Az egyetlen kizáró ok az, ha valamelyikőtök már házas lenne, de akkor élettársi kapcsolatot se tudnátok bejegyeztetni. Né-s nevet nem vehetsz fel, vezetéknevet sima névváltoztatással igen, de ott vannak megkötések, pl. ha a párod neve túl gyakori (Kovács, Szabó), történelmi (Széchenyi), külföldi írásmódú (Smith), akkor már nem lehet, csak ha bizonyítod, hogy az őseid közt is volt ilyen nevű.
2014. jan. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Né formában biztos hogy nem . De ha pl csak egy vezetéknevet cserélsz le, akkor szerintem igen. Az végül is ugyan olyan mint egy szokványos névváltoztatás. PL aki utálja a nevét, és megváltoztatja...
2014. jan. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Most miért pontoztatok le? Az én nevemet pl. tényleg nem vehetné fel!!!
2014. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk a munkaügyis kolléganő a minap említette, egy pont hasonló névváltoztatási ügy kapcsán (születési nevek kavarodtak a szerződésben), hogy mostmár pszichológusi papírt is kérnek, hogy miért akarod megváltoztatni, és indokolást is mellé, amit vagy elfogadnak, vagy nem.


Kár lenne valaki nevét csak azért felvenni, mert nem akarsz hozzámenni. Akkor lesz gáz, ha felveszed a nevét BM-es kérvénnyel, indokolással, éltek 5 évet, aztán Isten Áldja! Vége a kapcsolatnak, és a következő névváltoztatásod meg már nem fogják megengedni.

Úgy maradsz hogy : Kovács-Farkas Katalin mondjuk, elhagy a párod, neved nem engedélyezik újbol változtatni, aztán megismersz valakit akit Bödön Ödönnek hívnak, és elvenne feleségül. Akkor te már a hivatalos jog szerint, miszerint két vezeték neved van kötőjellel már nem veheted fel a Bödön Katalint, vagy Bödön Ödönné leszel, vagy Bödön Ödönné Kovács-Farkas Katalin, vagy Bödönné Kovács-Farkas Katalin.

Nagyobb szívás ha két keresztneved van. Ez mind már nem fog kiférni egy adatlapon.

KÁr bonyolítani

Két tanu és kész. Ennyi.


Bejegyzett élettársak meg csak homik lehetnek, most volt szó róla a TV-ben

2014. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!