Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek? Hozzak áldozatot/k...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Hozzak áldozatot/kockáztassak a férjem boldogságáért esetleg családunk jobb életéért? Van egyáltalán más választásom? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
TGYÁS-on vagyok, ami nemsokára lejár. A terv az volt, hogy visszamegyek dolgozni, a férjem marad GYED-en anyagi okok miatt, illetve mert utálja a munkáját. Viszont most úgy néz ki, hogy fel akarnak nekem mondani. Ha elfogadom, kapok kb. majd 1 millió forintot. A férjem régi terve, hogy külföldön dolgozzon, hogy jobban éljünk és mert Magyarországon külföldiként nem kap normális munkát, nagyon boldogtalan emiatt. Szóval, ha elfogadnám, hogy felmondjanak, ő mehetne a pénz egy részéből külföldre dolgozni, a maradék pénzből meg élnénk, pár hónapig. A félelmem, hogy így munkaviszony nélkül maradok, bár akkor is kirúgnának, ha visszamegyek, max. odázhatnám a GYED idejére, viszont akkor meg nem tudunk megélni, mert a GYED magában a fizetésem helyett a megélhetésünk felére sem lenne elég... És félek, hogy mi lesz, ha mégsem jön be a külföldi munkavállalás (volt már ilyen a férjemnél), bár meg van győződve, hogy most bejön, mert már megvan az állás...
2014. jan. 16. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Most nincs annyi, amiből elmehetne? Mert ha elmegy, és bejön, akkor nyugodtabb szívvel fogadod el a felmondást. Vagy akkor el sem kellene fogadni, mert olyan jól keresne, hogy az ő fizuja+a te gyeded elég lenne, és 2 év múlva megkapnád a felmondási pénzt. Nem tudtok kölcsönkérni valakitől annyit, hogy kimehessen?


Ha nem, akkor el kell fogadd, mert mint írod, gyedből nem éltek meg...

2014. jan. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért nem megy ki a férjed külföldre,foglalja el a helyét,kezd el munkába állni,keres nektek is szállást és ha minden rendben,lejárt pl. a próbaidő,akkor utána mentek.Így is úgy is kirúgnak,a gyedből megélni nem tudtok,úgyhogy sok választásotok nincs.
2014. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs annyink, hogy most kimenjen. Ezért is van még itthon! Különben már rég külföldön dolgozna.

Akkor ti is úgy látjátok, hogy nincs más választásom, mint elfogadni.

Persze, az is kérdés, hogyha elfogadom és megkapjuk a pénzt, kockáztassam-e meg és adjam-e neki oda, hogy külföldön boldogan dolgozhasson...

2014. jan. 16. 15:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem a férjed iránti áldozat hanem a családért. Különben meg ha felmondanak akkor is ha jár munkanélküli, akkor az idejében mert az biztosítási időnek számít ugyan úgy megigényelheted a gyed-et. Szóval veszteni valód nincs.
2014. jan. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

"Persze, az is kérdés, hogyha elfogadom és megkapjuk a pénzt, kockáztassam-e meg és adjam-e neki oda, hogy külföldön boldogan dolgozhasson..."


De mi ebben a kockázat? Félsz, hogy elveri feléli vagy mi? Akkor talán kár is volt a házasság meg a gyerek is, ha nem bízol benne.

2014. jan. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Hat azert en 1 tenyezot hozzatennek. Mi amikro kijottunk szinten kockaztattunk penzt. Mert valahova kikoltozni az egy rakas koltseg!


Nekunk hala Isten bejott. 3.5 eve vagyunk kint. A gyerekek mar beszelik a konyhanyelvet. Viszont! A felesegem nem talalt munkat, a 4 fal kozott maradt es majdnem rament a hazassagunk. Voltunk parterapian is. Azota sikerult munkat talalnia. Ez valamit dobott az onertekelsen, de itt kint eleg maganyosak vagyunk.


Alig varjuk, hogy ki tudjuk fizetni a hitelt, aztan lephetunk haza!!! ;D

2014. jan. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy ahogy az 5-ös hozzászóló írja, h ez úgy hangzik mintha nem bíznál a férjedben. Ennyi erővel elfogadhatod a pénzt, de a férjednek nem adsz és keressen itt munkát. Bár én tuti, h adnék a férjemnek, h ha ez a vágya, mivel szeretem őt így azt szeretném, h boldog legyen és a plussz az, h ebből a családnak is csak jó származhat.
2014. jan. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Meg annit, hogy en mint ferj egyelore nem bantam meg. A gyerekek elonnyel tudnak indulni a tarsaikkal szemben, mert erte oket mas inger is. Ezaltal a szemelyiseguk mindenkeppen fejlodott es van mar valamilyen kis nyelvtudasuk, ami szinten plusz! Ha a felesegemet kerdeznenk, akkor o sem banta meg, de neki vannak nehezebb percei is jocskan.
2014. jan. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ebben a megvan az állásban, azért ne legyél 100%-ig biztos. Hallottam már elég pofára esős sztorit. Azt írod, Magyorországon külföldiként dolgozik? Milyen nemzetiségű a párod?

Tud azon a nyelven, amit ott beszélnek, ahova menni akar?

Mikor akar menni? Olyankor kell menni, amikor sok meló van, ha az a biztos meló nem jönne be.

Ismer ott valakit? Szállás hogy lesz intézve? Előzetes kalkulációkat kell végezni, hogy kábé mennyi lesz az albi, mennyibe kerülnek a dolgok-étel. A szálláshelyen mi lesz biztosítva? Lesz legalább ágya, és egyéb eszközök? Ezeket mind tudnod kell ahhoz, hogy dönthess, mert lehet olyan sok pénzt kell kivinnie, hogy nem éri meg, vagy nagyon hosszú ideig tart, mire összeszedi magát és megvesz mindent.

Mi együtt jöttünk ki párommal külföldre 2 évig többen laktunk egy szálláson és eltartott egy ideig, mire megvan mindenünk.

Akiket úgy láttam kijönni, hogy előbb jött a férj, s utána az asszony, ott kábé fél év kellett, mire kijöhetett az asszony.

2014. jan. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem attól félek, hogy feléli a férjem, csak hogy nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy elképzelte. Ahogy írtam, volt már ilyen. Kétszer volt már ilyen veszteséges külföldi munkája. :(

Ahova most menne, dolgozott már, várják vissza. Barátjánál lakna, feleznék a rezsit. Ahogy elmondja a költségeket és a fizut, jól hangzik, viszont tartok tőle, hogy megint közbejön valami. :(

2014. jan. 16. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!