Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek miért érezték jól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért érezték jól magukat szüleink-nagyszüleink olyan házasságban, amely 30-50 évig tartott? Hogyan gondolkodhattak ők akkoriban, fiatalként?

Figyelt kérdés

2014. jan. 19. 11:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%

Szóval szerinted a mai ember nem érezheti jól magát egy olyan házasságban, aminek nem válás a vége? Fejtsd már ki a véleményedet, légy szíves.

Én 19 éves lány vagyok, és igen is arra vágyom, hogy egyszer olyat találjak, akivel 30-50 évig házasok leszünk..

2014. jan. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%
Nekem mamám 3x vált el, dédi is 2x, a másik mamám is 2x. Szerintem most is vannak akik sokáig együtt vannak és akkor is voltak akik nem.
2014. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy kétértelmű volt, amit irtam :). Természetesen én is arra törekszek, hogy hosszú házasságban éljek, boldogan, még akkor is, ha lesznek hullámvölgyek.
2014. jan. 19. 11:21
 4/27 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagyok biztos abban, hogy ez így volt.


Én pl. nem tudom, a nagyszüleim jól érezték-e magukat egymás mellett.


És az is benne van, hogy ahogy az ember öregszik, mindent megszépítenek az évek. Ha megkérdeztél volna 16 évesen, hogy szeretem-e a sulit, azt mondtam volna, hogy legszívesebben leégetném, ma meg azt, hogy imádtam, és rohadt jó volt.

2014. jan. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom de az én nagyszüleimnél senkit sem láttam aki jobban szeretik egymást. Lehet egymás tisztelete volt lényeges ami ma már alig van.
2014. jan. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
70%

"ha lesznek hullámvölgyek" -> lesznek.

Régebben szerintem is más felfogás volt a házasságról,mint manapság és hát megmondom őszintén szerintem is jobb volt az.De hosszasan tudnék erről írni.Tudom,hogy majd mindjárt jönnek akik ellentétben vannak a véleményemmel,de tartsuk tiszteletben,hogy másként gondolkodunk.

Nekem az hiányzik legjobban a régi felfogásból,hogy annó idejében házasodtak.Ma meg már minden előrébb való,mintha a házassággal vége lenne az ember életének vagy nem is tudom.:) Mindent elé raknak be (de miért?) és ezáltal nagyon tolódik,ahogy a gyermekvállalás is és szerintem ez hosszútávon nem kifizetődő,vagy nem is találom a megfelelő szót erre.

Plusz még a határozott elköteleződés,a voks az,ami még nagyon hiányzik a mai mentalitásból szerintem.

2014. jan. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%
Most egyikünk sem tudhatja, hogy volt akkor. Ha jön valaki, aki 30-50 évig élt boldogan házasságban, az igazi válasz lesz, de még az sem lesz reprezentatív, mert csak egy ember véleménye lesz; egyébként meg mindenki csak a saját romantikus beállítottsága szerint találgat.
2014. jan. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
55%

Mert akkor tudtak és akartak egymáshoz alkalmazkodni. Elviselték a másik hibáit, az asszonyok nem sértődtek meg minden ostobaságokon. Nem a szex volt a legfontosabb, hanem a család. Komolyan vették azt, hogy jóban-rosszban együtt.

A hullámvölgyeket pedig megbeszélték és megoldották.

Én 30 évig éltem együtt a férjemmel, és mindketten jól éreztük magunkat benne.

2014. jan. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudhatod, hoy jól érezték-e magukat. A válás bizonyos vallásoknál bűn volt, s nem illett elválni, se egyedülállónak lenni. S sokan háztartásbeliek voltak, nem is tanulhattak a nők, kénytelenek voltak férjhez menni, s elvselni. Nem volt más választásuk.
2014. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
7-es: azért a legtöbb embernek nincs csőlátása abból a szempontból, hogy egy dologról csak egy embertől hall valamit és azzal radikálisan egyet is ért évekig. Legtöbbször több embertől is érdeklődik és igy mérlegel.
2014. jan. 19. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!