Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Pontosan mi kell ahhoz, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pontosan mi kell ahhoz, hogy meg tudjunk házasodni? Többi lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én szerbiai vagyok, a párom magyarországi. Kettős állampolgárságom nincs. Meg szeretnénk házasodni. A kérdésem az lenne, hogy milyen papirokra van hozzá szükség vagy pontosan hol kell érdeklődni. Előre is köszönöm!
2014. jan. 24. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha Magyaro-n akartok házasodni akkor a szerb nagykövetségen, ha Szerbiában, akkor az ottani magyar nagykövetségen. Ők minden bizonnyal fognak tudni válaszolni.
2014. jan. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nem mentek be/hívjátok fel, azt a helyet ahol házasodni szeretnétek és megkérdezitek milyen papírok kellenek???
2014. jan. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor járnátok a legjobban ha előbb elintéznétek a kettős állampolgárságot, különben nagyon sok,hosszú, bonyolult procedúra elé néztek, tudtommal mostanság szigorították az EU tagállam lakosai és a 3.dik országbeli állampolgár házasságkötését....egyébként régen bementél az anyakönyvi hivatalba, kikérted a magyar nyelvű anyakönyvi kivonatot, egy megállapítást arról ,hogy semmi akadálya a házasságkötéseteknek,(magyarul, mert ha nem, az egészet az OFIba küldeni) majd bemenni a párod lakhelye szerinti anyakönyvi hivatalba, oda beadni a párod papírjaival együtt, fizetni az illetékeket, és majd értesítenek arról,hogy lehetséges e a házasságkötés. Egyébként újabban nem tudom hogy működik ez még két éve így volt.
2014. jan. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xeniah ***** válasza:
Azt nem árt eldöntenetek, hogy hol szeretnétek házasodni: Magyarországon vagy Szerbiában. Ha Szerbiában, akkor ott kell utánaérdeklődnötök, valószínűleg kell majd egy igazolás a párod részéről a családi állapotra vonatkozóan, és hogy a magyar törvények szerint a házasságnak nincs jogi akadálya (ehhez a te részedről is kér majd papírokat a magyar oldal). Ha Magyarországon házasodtok, az anyakönyvi hivatal tud információt adni. Igazából mindkét esetben párodnak el kell mennie a helyi illetékes anyakönyvi hivatalhoz (de ha Szerbiában házasodtok, akkor érdemes úgy mennie oda, hogy tudja, milyen papírra van szüksége), és ott tájékoztatnak arról, hogy milyen papírokat kell beszerezni.
2014. febr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!