Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Depresszió ellen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Depresszió ellen?

Figyelt kérdés

Feleségem depressziós, egyre jobban. Borzasztó a nyomás a munkahelyén. Egyedül otthon tud feltöltődni kicsit.

Szerintem túl komolyan és érzékenyen veszi, de Ő ilyen.

Mit gondoltok, hogyan tudnám kizökkenteni, segíteni?


2014. febr. 26. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy.Első körben ezeket ajánlanám:

[link]

Először a stresszt meg kell tanulni kezelni,aztán jöhet a többi.Másodjára ki lehet lépni a külvilágba is,keresni valami megnyugtató tevékenységet.Ez egyénenként változhat,valakinek a jóga,valakinek a horgászat...stb

2014. febr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Ha egy-két nap szabira el tudnátok menni, és elutazni, az biztos segítene. Itt a jó idő, kirándulni, wellness-ezni, amit szerettek. Nekem az Alpok, a hegyek mindig nagyon jót tett, amikor olyan állapotban voltam, mint most a feleséged.

(És zárójelben jegyzem meg, de nagyon komolyan mondom, le a kalappal, hogy nem sárkánynak titulálod, hanem segíteni akarsz neki és gondoskodsz róla. Ritka ez mostanság.)

2014. febr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%

Sosem értettem azt aki depressziós, és külső embertől várja el, hogy segítsen.

Ha ő nem akar gyógyulni, te hogy erőltethetnél rá bármit is? Neki kell úgy gondolnia, hogy elég az önsajnálatból, változtatni akarok!

2014. febr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Megértem, mert voltam hasonló helyzetben, igaz nem depressziós, de teljesen kikészített a nyomás. Elmentünk wellnesshétvégére, de arra a 4 napra sem bírtam kikapcsolni, mert már a következő hét járt a fejemben.


1. Ha ez valóban depresszió, vagy állandó szorongás, akkor keressen egy szakembert (pszichológus, pszichiáter), mert egyedül nem lép túl rajta. Ott tanulhat stresszkezelési technikákat is.

2. Nem minden munkahely ilyen, ha ennyire kikészíti, akkor kezdjen el másikat keresgélni, a terápia mellett. Egy munkahely sem ér annyit, hogy rámenjen az egészsége.

2014. febr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

# 2 vagyok.


Ki mondta, h ráerőlteti?! Csak segíteni akar. Szó nem volt arról, h a felesége ne akarna változni, csak ez nem olyan egyszerű ám.

Irtó nehéz ám a felismerés, az elfogadás, és a bezárkózás helyett a nyitottság, befogadás irányába lépni, miközben felőröl a munkahely. Lassan lehet abból csak kimászni. Tudom, benne voltam.

2014. febr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

A depresszióból egyedül nem könnyű kilábalni. Van akinek sikerül, de van egy szint ahonnan egyszerűen külső segítség nélkül nem megy. Tudom, nálam is gyakran jelentkezik. Ha időben feltűnik még rá tudom magam venni, hogy mozduljak, tegyek ellene, de van amikor a mókuskerék mellett nem veszem észre, hogy kb az élettől elment a kedvem. Olyankor jön a párom.


A mozgás hihetetlen sokat segít! Kikapcsol és olyan hormonokat szabadít fel, amivel könnyebb a stresszt kezelni. Ha nincs ízületi problémátok járjatok közösen futni. Napi félóra is bőven elegendő ahhoz, hogy jobb kedve legye. De idő kell, amíg rááll a szervezet, így neked kell rángatnod, hogy menjünk, csináljuk. Ha a futás nem tetszik egy hosszú séta is megteszi, vagy akár konditerem, vagy bármilyen olyan mozgás, ami átmozgat és kimerít. Séta közben például lehet beszélgetni, kibeszélni magunkból a gondokat. Lát közben egy halom dolgot az ember, akár vicces dolgokat is. Szóval szerintem ki tudnád zökkenteni, csak kitartás kell hozzá.


24N

2014. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

Nem írt túl sokat a férj, de a következőt tudom elképzelni.

Zavarja a felesége depressziója, akiről nem tudjuk hogy elismeri e hogy depressziós. Ha nem ismeri el, a férj segítsége inkább "erőszakosnak" tűnhet mint segítségnek.


Ha elismeri hogy depressziós, kezelésre van szüksége, miért nem beszéli meg a férjével, hogy: "Zolikám, azt hiszem depressziós vagyok. Szakemberhez fogok fordulni, hogy kigyógyuljak belőle, de addig is szükségem van a támogatásodra."

2014. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Várjatok, tisztázom a helyzetet!

Tudja, hogy depressziós, igényli, kéri a segítségemet, amit ettől függetlenül is megadnék neki, mert szeretem!


Időnként jár sportolni, ez jót is tesz. Elmeséli, megbeszéljük a problémákat, amik nyomasztják. Szakemberhez nem szeretne menni, úgy érzem szégyelli bevallani magának, hogy esetleg kellene!


A család és az otthon mindig feltölti, de amint újra indul a munka, visszaesik.


Nemrég váltott munkahelyet, egy darabig rendben volt minden, aztán kezdődött minden elölről, ahogyan az eddigit többi helyen is.


Nem erőltetek rá semmit, csak szeretnék neki segíteni, mert a társam.

2014. febr. 26. 16:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Talán gyakrabban kellene együtt kimozdulnotok!Nincs jobb, mint a finom tavaszi levegő!


Szervezz hétvégékre kirándulásokat,park,erdő,hegy,esetleg busszal-vonattal kisebb utazásokat, alkalmanként egy kis gyógyfürdő,vagy lepd meg egy masszázs bérlettel!


A lényeg, hogy éreztesd vele, hogy milyen szép nőnek látod őt, mennyire szeretsz vele lenni és lepd meg néha 1-1 virággal is!


Főzhetnétek is együtt.Ha hétvégente eljártok kirándulni,kisebb túrákra, biztos fel tudna kicsit töltődni,legalább a hét eleje jobban indulna mindegyőtöknek.

2014. febr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100% tapasztalt nő vagyok a témában: elsősorban szex, ha benne van a feleséged is, minél gyakrabban kimozdulni, sétálni, vagy pár napra elutazni valahová, egyéb programok, amit szerettek csinálni. Ha máshogy nem megy akkor pedig igenis kell a pszichológus, én azt szoktam mondani, hogy aki konkrétan nem akar pszichológushoz menni az annyira nincs szarul, velem is így volt és amikor már nagyon rosszul voltam, akkor bőgve rohantam pszichológust keresni és járok a mai napig is, sőt rosszabb esetben pszichiáter és gyógyszer is kell, de az alapján, amit írtál itt még nem tartotok.
2014. febr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!