Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kinek sikerült békében elválnia?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek sikerült békében elválnia?

Figyelt kérdés
Feleségemet tisztelem és szeretem mint embert, de az évek alatt eltávoludtunk egymástól mint nő és férfi. Próbáltam magamat rávenni, de egyszerűen nem vágyom már rá nőként. Nem tudom hogyan tehetném meg az első lépést, hogy ezt a tudtára adjam. Tudom, hogy nagyon meg fogom ezzel bántani. Ha valaki sikeresen és békésen meg tudott oldani hasonló helyzetet, kérem válaszoljon!

2014. márc. 11. 22:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát ha ez így van, nem az által fog tudomást szerezni róla, hogy ki is mondod. Avval csak felszabadítod saját magatokat a vergődésből.
2014. márc. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kérlek ezt ne hozd a tudomására.

Jobb, ha nem tudja a valódi okot.

Annyi más ok is lehet.

2014. márc. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hány éve vagytok együtt és mennyi idősek vagytok?
2014. márc. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem mivel voltam már hasonló cipőbe, csak én nőként ezt a párom által meg is éltem...így, kemény dió, de nem biztos, h válóoknak kell ennek lennie.

Nálunk a párom elmagyarázta, h miért lehet ez így és mire lenne szüksége, h esetleg jobb legyen ez a dolog.

Először persze nekem is szarul estek, de végül megoldódott minden...persze itt kérdés, h a feleségeddel mennyire lehet ezeket nyíltan megbeszélni...és te neked csak ez e a problémád, vagy egyéb is és csak elhagyásba gondolkodsz már. Ha az utóbbi adott nálad, akkor inkább semmit se mondj neki.

2014. márc. 12. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Férfiként aljas dolognak tartom, ha valaki elhallgatja a szakítás igazig okát. De a nők máshogy működnek, nem a hazugság - igazság koordiánatarendszerben. Inkább azt nézik mi bánt, mi nem, és azt, hogy úgyse érdekli már a másik ember, emiatt azt hazudhatja amivel ő maga a legjobban kijön a dologból. A másik irányban is hasonló a helyzet, van amikor a nők tényleg nem szeretnék tudni az okot, amiért szakítottak velük.


Másrészt elkövettem már olyan hibát, hogy hozzád hasonló helyzetben nem szóltam, mert úgy gondoltam, hogy a nő úgysem tudna változtatni, akkor meg minek szekáljam. Aztán egyszer véletlen kicsúszott a számon, és kiderült, hogy mégiscsak tud változtatni, nem is esett a nehezére, és mégcsak nem is sértődött meg.


Szóval kockáztathatsz, hogy megmondod az igazat. Lehet, hogy nagyon összevesztek, de lehet, hogy rendbejön a házasságotok. Vagy szép lassan megutáltatod magad, és akkor végül ő válik el tőled. Ezt nekem nem venné be a gyomrom, de lehet, hogy egy nőnek jobban tetszik.

2014. márc. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

Egy szakításnál kell indok. És szerintem akkor már nem a hazugság a jó megoldás. Természetesen a feleségem sem hülye, ő is érzi.

40 felé közelítünk, van két gyerekünk, 13 éve vagyunk házasok. A gyerekeket nem írtam, pedig fontos, emiatt nem léptem eddig semmit.

2014. márc. 12. 22:48
 7/15 anonim ***** válasza:

6: Szerintem fontos különválasztani a kettőt, és jól teszed, hogy már ezt fontolgatod. Természetesen a közös dolgaitok örökké összekötnek Benneteket, és nem leszel már OLYAN független férfi, amilyen voltál a házasság és gyermek előtt, de nem szabad ettől függővé tenni a férfi-női kapcsolatot, hiszen evvel a gyereknek is ártasz, hibás magatartást tanítasz neki avval, ha olyan életet élsz, amiben nincs férfi-nő kapcsolat, vagy az látszatkapcsolat, vagy őszintétlen, szőnyeg alá söpört dolgokkal teli.

Legideálisabb lenne végső célkitűzésnek az - ha jól együtt tudtok működni a feleségeddel és jó köztetetk a kapcsolat máskülönben -, hogy külön költöztök akár olyan közelségbe ahova papucsban át lehet menni, és mindennapos kapcsolatotok lehet.

De ami a férfi-nő kapcsolatot illeti, egy lehetséges új partnernek sem vonzó, ha nincs számára HELY - ez fizikailag is, érzelmileg és családállapotilag is értendő - a számára Nálad.

Amikor új partnert keresnél, addigra mindenképpen meg kell tudd oldani, hogy fogadni tudd valahol, különben nem fog működni - és nem a nő miatt, hanem mert Te nem vagy még olyan állapotban, hogy be tudd fogadni az életedbe.


Ezt a kettős életet vagy nyitott kapcsolatot próbálók okulására írtam főként ide.

2014. márc. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló tökéletesen összefoglalta hogy mi lenne a kívánatos és korrekt állapot. A kérdés, hogyan lehet ebbe az állapotba eljutni...
2014. márc. 13. 11:58
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát...kérdező...az, h mi a kívánatos, és mi a helyes, az is ezer külön fogalom.

A házasság nem függőség, hanem egy állapot...vmilyen szemszögből függőség is..., de a kívánatos dolog rossz tanácsadó.

Én úgy gondolom és látom, h minden kapcsolatban vannak kisebb és hosszabb hullám völgyek is, amiknek nem minden esetben a válásnak kéne a megoldásnak lennie.

Én úgy érzékelem az írásaidból, h alapjáraton szereted a feleségedet, így azt javasolnám, h vhogy akár szakember segítsége által pl. házassági tanácsadó által beszéljétek meg feleségeddel a dolgokat. Ha félsz, h mit hogy reagálhatna vajon le, de esetleg látja a feleséged, h nem minden áron a végét akarod te se, akkor lehet, h számotokra ez lenne a legjobb megoldás, h alapjaiban ezt hogy tálald a feleségednek, lehet, h ezt is egy szakembertől kéne inkább megkérdezned, annak jobban feltudod vázolni az okokat stb., mint itt ezer idegeneknek.

2014. márc. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8: Mik akadályoznak meg benne?

(Külső - leginkább anyagi - és belső - lelki - akadályok mik?)

2014. márc. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!