Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek érthető, hogy mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek érthető, hogy mi így állunk a gyerekvállalás kérdéséhez?

Figyelt kérdés

Még mindketten fiatalok vagyunk a párommal, Ő 26 éves és én pedig 25 vagyok. Már lassan 5 éve vagyunk együtt.

Idén nyáron lesz az esküvőnk.

Nagyon boldogok vagyunk, már alig várjuk.

A gyerekvállalással kapcsolatban mindkettőnknek az a véleménye, hogy még ráérünk vele, mindketten fiataloknak érezzük magunkat ehhez. Szeretnénk még a házaséletünk kezdetén pár évig utazgatni, élvezni az életet és ha majd lenyugodtunk, akkor pár év múlva belevágunk a családalapításba.

Szóval semmit sem szeretnénk siettetni, ki szeretnénk várni azt az időt, amikor mindketten úgy érezzük, hogy készen állunk és megértünk rá.


Korunkbeliek, Nektek erről mi a véleményetek?

Ti hogy álltoka gyerek kérdéssel?


Kíváncsi vagyok a véleményekre.:)


2014. márc. 13. 17:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%
én 29 férjem 32 volt, mikor ugy éreztük, hogy szeretnénk babát, össze is jött szinte a legelsö együttlét után :D
2014. márc. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

A gyerekvállalás egy rettentő egyéni, szubjektív kérdés. Sajnos gyakori, hogy mindenki a saját mintáját erőltetné.


Az adott párnak kell tudnia, hogy nekik a prioritások között hol szerepel a gyerekvállalás, időben is. Más véleménye nem hiszem, hogy mérvadó kellene, hogy legyen.


Egyetlen eset van, amikor azt mondom, hogy nem kellene gyereket vállalnia valakinek: amikor ő maga bevallottan nem gyerekpárti, de környezeti nyomásra mégis gyereket vállal. Ott garantált az összes érintett boldogtalansága.

2014. márc. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%

hasonló korúak vagyunk a párommal mint ti.

régebben azt hittem hogy 25 évesen már anya leszek. idén töltöm a 27et, és még mindig nem érzem magam érettnek rá.


inkább várok 30ig, mintsem tönkretegyem a gyerekem életét azzal, hogy még nem vagyok felkészülve.

utazgatunk, karriert építünk, bulizunk, megismerjük magunkat és egymást.

az egzisztenciális háttér tulajdonképpen alkalmas is lenne, de az még nem minden.

2014. márc. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen én is így gondolkodtam. Közel 34 évesen, 10 év házasság után született az első gyerekünk. Tudatosan.

Élvezzétek az életet és amikor vágytok a gyerekre, akkor vállaljatok. Lassan 4,5 éve született az első gyerekünk, nem érzem azt, hogy le kellett valamiről mondjunk, pedig tényleg körülöttük forog a világ :)

2014. márc. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen korrekt, ahogy gondolkodtok. Akkor kell gyereket vállalni, amikor ti elég érettnek érzitek magatokat hozzá.

Mi későn vállaltunk, mert most jött el az ideje.

2014. márc. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
én 26 vagyok, a férjem 34. 6 és fél éve vagyunk együtt, lassan 2 éve házasok. 1 éve próbálkozunk a babával, nálam sajnos vannak gondok, nem jön össze. Ezt az évet arra szánom, hogy helyre jöjjek, remélem utána sikerül. Én még azt gondolom időben vagyok, a férjem is, de azért jó lenne, ha 4-5 éven belül sikerülne, az sem baj, ha addigra a 2. is meglenne.
2014. márc. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!