Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjemmel összevesztünk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjemmel összevesztünk a gyerekvállalás miatt. Vélemények?

Figyelt kérdés

1 éves múlt a fiunk. Úgy terveztük, hogy kis korkülönbséggel jönnek egymás után a gyerekek.

A férjemet viszont sajnos kirúgták, talált másik állást de most sokat utazik, sokat vagyok egyedül a fiunkkal.

Ez a munka elvileg csak átmeneti, keres közben de én így nem szeretnék még több gyereket. Tudom, hogy sokan nevelnek több gyereket is egyedül, de én nem vállalkoznék rá, ha van más lehetőség.


4 év múlva lejár a hitelünk, legkésőbb akkor kereshet olyan munkát ami kevesebb fizetéssel jár, de többet lenne otthon. Szeretném ezt megvárni és akkor szülni. Úgy nem látom értelmét, hogy én évekig egyedül vagyok otthon két gyerekkel. És ez még a könnyebbik rész, ha majd oviba fognak járni én meg megyek vissza dolgozni, még nehezebb lesz. Nem akarom egyedül csinálni, ez van.


Nagyon önző vagyok? Ti mit tennétek?


2013. szept. 3. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen jól és logikusan gondolkodsz!!!

Meg is lepett, azt hittem, újabb felelőtlen nő kérdését fogom olvasni, aki előnytelen körülmények közé akar szülni, és nem érti, ez miért baj.

2013. szept. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen normális a felfogásod, és az észjárásod.

A férjed meg egy ... , ha ezt nem képes belátni.

2013. szept. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ere válazst senki nem tud adni.

Èn a férjedet is megértem, hogy nem akar egy 5 éves gyerek mellett újra kezdeni a babázást, éjszakázást...

De ha te nem akarod, akkor ezt add tuttára, ö meg azt mondja, hogy 5 év múlva nem akar már gyereket. Ekkor el kell gondolkodnotok, hogy legyen-e vagy sem.

Egyezzetek ki 1 évben ez egy közép út, majd újra beszéltek róla. Lehet akkor másképp gondolod, vagy ö másképp gondolja.

2013. szept. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ezt elmondtad a férjednek. Neki milyen indokai vannak ?
2013. szept. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szerinte a gyerekeknek a kis korkülönbség a jó.

Meg így mi is (vagyis én egyedül ugye...) átvészeljük a nehezét, az éjszakázásokat, pelenkás kort stb. Aztán ha majd visszamegyek dolgozni és a gyerekek oviba, bölcsibe mennek, majd keres másik állást aktívabban.

2013. szept. 3. 13:21
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Két picivel szinte mindig egyedül, segítség nélkül nagyon-nagyon nehéz, rámehet a házasságotok is.


Na meg a gyerekeknek mindkét szülőre szüksége van, ha már olyan szerencsés, hogy családban nőjön fel.

A férjed hogyan képzeli a konkrét segítséget, ha most vállalnátok gyereket ?

2013. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Amikor itthon van, segítene. Van, hogy 2 hetet itthon dolgozik, de van, hogy 3-4et nem. Ha meg rossz idő lesz, akkor akár 6 hetet is távol lehet.
2013. szept. 3. 13:42
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Te gondolkodsz jól. Annak mi az értelme, hogy egymás után jönnek a gyerekek, ha ő nincs is veletek? Az senkinek, nem jó, ha idegroncs leszel és egyik gyermekeddel sem tudod a babázást kiélvezni. Én is várnék még.
2013. szept. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Hát igen, én is egyet értek veled amúgy. De hát mi van, ha 4 év múlva meg valami más jön közbe, jól kiszámoljátok az időt, de soha nem lehet biztosan tudni, hogy akkor már minden ideális lesz ahhoz, hogy akkor vállaljátok a második gyermeket. Szóval igen, minden bizonytalan manapság.

Végülis, ha én vágynék a gyermekre, akkor szülnék tűzön vízen át, ha pedig nem akkor bármilyenek a körülmények, nem tudok szülni. Vágysz a második közös gyermekre, vagy bizonytalan vagy?

2013. szept. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyszülői segítséged lenne?
2013. szept. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!