Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudnám "leszoktatni"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám "leszoktatni" erről?

Figyelt kérdés

Abszolút jó szándék és empátia vezérli, de egyúttal zavaró is: olyan a személyiségem, hogy ha komolyabb stressz ér, akkor kb egy napig befordulok, néhány órát magamban vagyok, nem szólok senkihez. Utána kibeszélem magamból, dühöngök, puffogok - ezzel vezetem el a stresszt.

Ennyi idő alatt a megoldás is kikristályosodik, másnapra általában lenyugszom és lefoglal az, hogy rendezzem a helyzetet.


Most terhes vagyok, harmadik trimeszter, tehát ez még jobban előcsalogatja az empatikus énjét.


A konkrét helyzet: amikor felhúzom magam egy konfliktushelyzeten, ő mintegy érzelmileg velem sodródik és erőlteti, hogy beszéljünk a témáról, gyakorlatilag tovább hergel ezzel.


Legutóbb is kaptam egy nagyon igazságtalan lecseszést a főnökömtől, hirtelen megoldást se láttam a helyzetre, tehetetlennek éreztem magam. Nagyon feldúltan jöttem haza, iszoyúan bántott a helyzet.

Néhány óra magamban levés után elmeséltem, hogy mi történt, kipanaszkodtam magam - és kezdtem megnyugodni, néhány megoldási lehetőség is eszembe jutott.

Ő ekkor ért el ahhoz a ponthoz, hogy felhúzta magát és elkezdte szidni a főnökömet, tovább hergelve engem is. Majd még másnap reggel is nagyon feszülten viselkedett (pl állat módjára vezetett az idegessége miatt - aminek főleg terhesen mellette ülve nagyon nem örültem).


Kértem, hogy kicsit jegeljük a témát, szeretnék a megoldásra hangolódni, ha már a vörös köd leszállt az agyamról, illetve kicsit megnyugodni, nem foglalkozni vele. Legfőképp nem szerettem volna feldúltan bemenni a munkahelyemre (ezzel további támadási felületet nyújtva).

Ő sak mondta, mondta, mondta.


Értem, hogy nem rossz szándékból teszi, de jószándékkal rossz eszközt használ. Volt valaki ilyen helyzetben? Semmiképp nem szeretném letromfolni, de szeretném, ha nyugodtabb lenne a légkör és legalább hétvégén ne kelljen a munkahelyi szituáción kattognom.


2014. márc. 14. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Nem igazán értem, hogy ha te a saját magadba forduló, majd kifejezetten agresszív, indulatos viselkedésedet elfogadhatónak, hétköznapinak, normálisnak tartod, "csakmert" ilyen a személyiséged és kész, akkor a férjednek miért kellene változtatnia a viselkedésén, ami nyilván "olyan amilyen", mert ő meg ilyen személyiség.


Magyarázd már el ezt a logikát nekem légyszi.


Azért, mert neked így ideálisabb lenne? És te mit teszel, hogy a stresszkezelésed a partnered számára elfogadhatóbb legyen? Semmit? Csak ő változtasson? Gondolkodj el ezen egy kicsit.

2014. márc. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Először saját magad szoktasd le erről a viselkedésről!
2014. márc. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont olyan, mint te. Elobb sajat magadon kene valtoztatnod, es utana rajta.
2014. márc. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Úgy látszik csak én vagyon ilyen értetlen, de ki az az "Ő" ??? A leíyrás elején még azt hittem, hogy egy skizofrén személyről van szó és az "Ő" az a másik énje. Aztán azt hittem, hogy a munkahelyi főnöke talán, a legvégén meg mintha a férjéről vagy az élettársáról vagy a leendő gyerek apjáról beszélne, de még az is lehet, hogy a szomszédról vagy ki tudja kiről van szó.... Aki képtelen szabatosan, közérthetően leírni a mondanivalóját és közben másoktól kér segítséget, az először magában keresse a gondot.
2014. márc. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a házasság kategóriából eredendően egyértelmű, hogy a férjéről beszél.
2014. márc. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem bírsz vele kommunikálni???? Arra van a szád, hogy használd és megmondd, "Józsikám, ha látod, hogy szar a kevdem, pár órát hagyjál már békén, addig lenyugszom és átgondolom a dolgokat, aztán beszéljük meg, de marhára tudnék neki örülni, ha nem ezen vergődnél még másnap is, amikor én már rég túvagyok rajta, mert baromi idgeesítő és evvel nem segítesz."
2014. márc. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!