Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lányok, házasságba lépnétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, házasságba lépnétek olyan férfival aki családot szeretne de hallássérült?

Figyelt kérdés
Beszélni tud,de nehezen érti a szavakat.
2014. márc. 28. 14:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy nem örökletes. Akkor igen.

De ezek szerint téged ez zavar, és így nem lesz jó vége.

2014. márc. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem örökletes, akkor igen.

Hiszen ha már a párom és szeretem, akkor ugyanúgy szeretni fogom akkor is, ha a férjem lesz és a gyerekeim apja.

Ha meg zavar ez a fogyatékosság, akkor eleve a kapcsolat sem fog kialakulni.

2014. márc. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. márc. 28. 17:26
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Akkor sem, ha mellett kissé látássérült és gép ovassa fel a szöveget neki.


Sajnálom, ha durva leszek, nem bántásnak szánom, csak tényként (és ez a Természet törvénye is): utódot csak egészséges embertől, genetikai hibástól nem.

2014. márc. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

#14:


A "genetikai hiba" bármi lehet. Senki nem tökéletes. Neked is lehet lehet. Ennyi erővel hibának lehet tekinteni a magas vérnyomást, cukorbetegséget, szemüveg hordást, korai kopaszodást, bármit. És a tolerancia hiányát is.

2014. márc. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nagyon sok dolog miatt nem mennék férjhez valakihez, speciel ezek között nem szerepel, ha valamilyen fogyatékossága van. Sokkal fontosabb, hogy milyen ember, mennyire megbízható, mennyire szeret, tisztel, becsül...

Sok boldogságot!

2014. márc. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak az én fülemet bántja, hogy genetikai hibásnak neveznek egy hallássérültet? Honnan tudod, hogy hogyan szerezte?

Senki nem hibátlan genetikailag, pont ezért nem lehet közeli rokonoknak házasodni. Jó, hogy nem a Tajgetoszra küldöd szerencsétlen "mutánst".

2014. márc. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Nem. Akkor sem, ha mellett kissé látássérült és gép ovassa fel a szöveget neki.


Sajnálom, ha durva leszek, nem bántásnak szánom, csak tényként (és ez a Természet törvénye is): utódot csak egészséges embertől, genetikai hibástól nem.


A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.

# 14/17 Időpont ma 17:59


Ebbe a csapdába te is beleeshetsz,ha teherbe esel és az apa nem válallja a gyereket,akkor mit csinálsz? más normális ember nem akarja felnevelni,mert nem az övé,akkor elutasítanád,ha egy látás vagy hallássérűlt,felnevelné és nagyon szeretne benneteket?

2014. márc. 28. 21:36
 19/22 anonim ***** válasza:
71%

Bár én nem vagyok hivatalosan hallás sérült, de gyerekkoromban felszúrták a dobhártyámat és azóta a jobb fülemre kb félig süket vagyok...Rettentő idegesítő, telefonálni sem tudok azzal a fülemmel. Furán visszhangosan és tompán hallok mindent. Összemosódnak a hangok, nem tudom őket rendesen elkülöníteni vele. Mondjuk orvosnak még nem szóltam erről. Még szerencse, hogy a bal fülem teljesen jó. De azért annak az orvosnak is a falba veregetném a fejét, akinek ezt köszönhetem.


NA most nem is ez volt a kérdés. Szóval igen, vállalnék. Ez miért lenne akadály, ha nem örökletes a dolog, és amúgy hozzá is mentem a hallássérült páromhoz? Örökletesnél én sem biztos, hogy bevállalnám. Attól függ milyen betegségről van szó, hány %, hogy öröklődik stb.

2014. márc. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves válaszadók, kérlek ne használjátok azt a szót, hogy fogyatékos (vagy fogyatékkal élő), mert sértő. Én sosem használnám ezt a szót a sérült emberekre, legyen az nagyothalló, mozgássérült, látássérült vagy hiányzik valamelyik végtagja. ŐK is emberek és nem tehetnek arról, hogy ilyenek. A cukorbeteg sem tehet arról, hogy cukorbeteg, stb.

Egyszerűen nem értem, hogy az ilyen embereket miért nézik le sokan. Kevés fizetést kapnak; megalázzák őket; nem mindenki drukkol egy paralimpikonnak (én viszont igen).


Remélem, érthető volt a leírásom.


Visszatérve a kérdéshez: ha jól értem a kérdést, hogy a férfi, akit ismersz, hallássérült és szeretne családot, de aggódik, hogy a gyerek örökölni fogja a hallásproblémáját?

Régen olvastam, hogy ha valaki így született, nagy az esélye, hogy a gyereke is ilyen lesz. Ha egy betegség során lett ilyen, nem örökölhető (úgy tudom).

2014. márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!