Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Életünk most: nagyon kicsi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Életünk most: nagyon kicsi élettér (nagyon kicsi ház távol mindentől), nagy konyhakert (sok munka), hétköznap kései hazaérés, kevés idő bármire. Házas vagyok egy gyermekünk van. Állandóan veszekszünk, soha semmi sincs rendben. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Férjem imádja a kertet, ott tud kikapcsolódni, de állandóan szomorú, hogy nincs elég ideje rá, vagy nem sikerült időben elvetni valamit, vagy időben permetezni. Én nagyon nehezen tudok ebbe belekapcsolódni, több okból. Látom, hogy kisfiamnak inkább másra van szüksége, több foglalkozásra, kimozdulásra, társaságra, másrészt sajnos nem vagyok túl jó a kerti munkákban, hiába próbálom megszeretni, nem megy...valahogy egyre inkább elromlanak a dolgaink, nem tudom, hogyan kell(ene) változtatni.

Szóvá tettem, hogy csökkentsük a konyhakert méretét, de akkor a férjem ezt igen zokon vette, hogy akkor az egészet hagyja a francba.


Valaki adjon tanácsot, aki kívülállóként jobban látja, mi a teendő!


2014. márc. 31. 04:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
SZóval a párod bejár városba dolgozni, este ér haza, keretet nem csinálja, te meg egész héten azt cisnálod?
2014. márc. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Igazából nem annyira értem, hogy a férjed mit akar, miért van kiakadva. Ő szereti a kertet, az neki kikapcsolódás. De nem értem, rád miért akarja rád erőltetni, ha te meg nem szereted és inkább a gyerekkel foglalkoznál (amit egyébként meg is értek, főleg, ha igényli is). Én javaslom ennek a megbeszélését, nem tudom ezen túl vagytok-e már. A kertet nem lehet úgy átalakítani, hogy kevés művelendő terület legyen benne és a többit befüvezni? Amivel nincs annyi munka? Mert ha kevés az idő, akkor nem kellene a férjednek bevállalnia a nagy kertet, hogy aztán rád erőltesse, hogy segíts.
2014. márc. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy ti ezt hol olvassátok, de én nem látom sehol hogy a kérdezőnek a megélhetés miatt kell a kertet művelni, ott írja az első sorban hogy ez a férjének kikapcsolódás csak. Miért ne lehetne ilyen hobbija a férjnek. A kérdező meg inkább kimozdulna. Ez két teljesen ellentétes hobbi, egyikőjük otthon szeret lenni a másik kimozdulna akkor csinálja mindkettő amit szeretne. Attól, hogy férj és feleség még nincsenek összekötve. AZ hogy most nincs elég ideje a kertre a férjnek érthető, hisz most jönnek be hirtelen a kerti munkák, akinek van kertje az tudja most kell rotátorozni, metszeni, vetni stb., de ez x idő, aztán nem kell majd annyit foglalkozni vele a locsoláson, meg gazolgatáson kívül nem sok dolog lesz majd vele. Akkor lesz több ideje a férjének is, ez ezzel jár.

Ugyanúgy azt sem olvasom sehol, hogy a férj ezt rá akarná erőszakolni a feleségére. A kérdező szeretne segíteni, de nem nagyon megy neki. Nincs is ezzel baj, addig csinálja bent a saját feladatát míg a párja kint csinálja a kertet. Nem hinném, hogy rá lenne erőltetve a kérdezőre, hogy menjen gazolni meg vetni.

2014. márc. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13-as. A kérdező kérdéséből (illetve a részletezésből) nekem egyértelműen az jött le, hogy a férj próbálta rábeszélni a feleséget, hogy együtt műveljék a kertet. A kérdező valóban nem írta le, hogy a férje "rákényszerítené", de nekem ez jött le abból, ahogy írja, hogy ő ezt nem szereti csinálni és inkább a gyerekkel lenne.... Szerintem ebből van közöttük a konfliktus.
2014. márc. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet, hogy félreérthető voltam. Mind a ketten dolgozunk 8 órát a munkahelyeinken, utána indulunk haza vidéki otthonunkba Csemeténkkel.

Férjem nem kényszerít zöldséggondozásra, csak többször kifejtette már, hogy nem esik jól neki, hogy nem vagyok vele a kertben. Én újra, meg újra megpróbálom, de nagyon gyorsan be is dobom a törölközőt.

Feszültséget okoz az is, hogy kinek mi az élettér.

Nekem a beltér, a férjemnek a kert, csak a gyermekünk tudja mindenhol jól érezni magát. Gond az, hogy a ház nagyon kicsi, alig férünk el. Építkezésre nincs pénzünk.

Férjem sem tudja hogyan tovább, illetve én sem.

Esetleg városba költözni nagyobb lakásba?

Hétköznap városban lenni, hétvégén a házban? (Igaz, hogy kikapcsolódás, de dupla munka)

Megjegyzem, nem értem és nem is értek egyet vele, hogy miért lettek ennyire lepontozva a hasznos válaszok!

2014. ápr. 2. 00:31
 16/18 A kérdező kommentje:

A kert tisztán hobbi.

Férjem szakmunkás én diplomás két nyelven beszélő alkalmazott.

2014. ápr. 2. 00:34
 17/18 anonim ***** válasza:
De még mindig nem teljesen tiszta, hogy a férjed azt szeretné, ha te úgy lennél vele a kertben, hogy segítenél neki gondozni vagy egyszerűen a társaságodra vágyik, hogy ott legyél vele, de közben ülhettek a gyerekkel egy széken pl....? Mert ha ez utóbbi, akkor nem értem, hogy miért nem megy az, hogy kinn vagytok a kertben, a levegőn és ott tudsz a gyerekkel is játszani, még jobbakat, mint benn. De ha azt várja, hogy te is gondozd a kertet és az nem megy neked, akkor végülis az van, amit eredetileg is írtam és gondoltam, hogy valamilyen szinten "rákényszerítene" arra, hogy te is dolgozz a kertben, holott te ezt nem szereted.
2014. ápr. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ne permetezzen míg kicsi a gyerek. Meg lehet oldani gondolkodjon rajta.


Szerintem a kert csak terelés ha veszekszetek miatta

2014. jún. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!