Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vannak itt olyanok, akiknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt olyanok, akiknek külföldi a férje/felesége? Nem külhoni magyar, hanem idegen anyanyelvű?

Figyelt kérdés

Talán a legfontosabb kérdés: mennyire volt nehéz/könnyű megértetnetek magatokat a másikkal, és vice versa?

(Hogyan kommunikáltok jelen pillanatban, vagyis évekkel később? Hiszen két különböző nyelvről/mentalitásról van szó.)


Írjátok le még, ha nem titok, hogy hány évesek vagytok, illetve (elég röviden is) hol, hogyan ismerkedtetek össze?



2014. ápr. 18. 09:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Az Egyesult Allamokban elek es itt is nosultem, kalifornai szarmazasu a felesegem. Egyaltalan nem okozott gondot a nyelv, mivel folyekonyan beszelek angolul.

30 evesek vagyunk mindketten.

2014. ápr. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Mindannyian azt írtátok (előbb-utóbb) nem okozott gondot az idegen nyelv. Ennek örülök, azonban van egy újabb fontos kérdésem hozzátok:


Nem is zavar titeket, hogy ha nem (vagy még nem) tanult meg párotok a ti anyanyelveteken, és emiatt alig, vagy soha nem beszélhettek vele magyarul?


VAGY(!) ez a "késztetés" elmúlik, és nem fog annyira az anyanyelvi kommunikóció hiányozni?

2014. ápr. 19. 08:50
 13/23 anonim ***** válasza:
32%
Nem. Nem is akarom, hogy meg tanuljon magyarul. Minek? Kulfoldon élünk, nekem kell az o nyelvet megtanulni. Magyarországra nem megyünk, igy felesleges.
2014. ápr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem francia volt, Isten nyugosztalja.

Rengeteget köszönhetek neki, ugyanis amikor kijöttem, egy szót sem beszéltem franciául. Itt volt viszont az egész családom, velük - és később a gyerekekkel is, mert velük magyarul beszéltem mindig, ha egyedül voltunk, ma is jól tudnak magyarul - kiélhettem a magyar "beszédvágyamat".

Sokszor jártunk Magyarországon, márcsak a munkámból kifolyólag is, ha lehet, még ma is egy-két évente hazalátogatok. Férjem nem tanult meg magyarul, de egy csomó szót ismert, és soha nem sértődött meg - a család más francia tagjaival ellentétben -, ha kicsit előtte is "magyarkodtunk".

Egy kiállításon ismerkedtünk meg. Az érdeklődési körünk és a mentalitásunk elég hasonló volt, amiben meg nem, ott kiegészítettük egymást. Ritka jó férj volt, és imádta a gyerekeket, büszke volt rá, hogy kicsi koruktól kezdve egy idegen, Franciaországban ritka nyelvet tudnak!

2014. ápr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

lehet, hogy későn írok, de hátha számít még egy vélemény

A vőlegényemmel angolul beszélünk, mindketten tanuljuk a másik anyanyelvét,de kezdők vagyunk, úgyhogy egyszerű párbeszédeket szoktunk lebonyolítani maximum). Teljesen más kultúrából jött, viszont ő elég európai, nagyon sokat utazott a megismerkedésünk előtt. Nagyon hasonló a mentalitásunk. A fontos, hogy mindig megértéssel forduljunk a másikhoz, lehet hogy csak banális félreértés a vita tárgya...volt már erre pár példa. Én 23, Ő 28 éves.

Neked milyen nemzetiségű a férjed?

2014. ápr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"Nem is zavar titeket, hogy ha nem (vagy még nem) tanult meg párotok a ti anyanyelveteken, és emiatt alig, vagy soha nem beszélhettek vele magyarul?


VAGY(!) ez a "késztetés" elmúlik, és nem fog annyira az anyanyelvi kommunikóció hiányozni?"


Mi eleinte spanyolul beszéltünk, mert akkor még nem tudott magyarul, később tanult meg. Aztán ezt szoktuk meg, már majdnem tökéletesen beszél, mindent meg is ért és ki tud fejezni, mégis valahogy megmaradtunk annál, amit megszoktunk.

2014. ápr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
87%
Nekem arab a ferjem, arab orszagban is elunk, es mivel 1-2 ev alatt teljesen megtanultam a nyelvet, mar arabul beszelunk egymas kozott (eleinte angolul kommunikaltunk). A gyerekeinkhez en csak magyarul, o csak arabul beszel, de ok szivesebben hasznaljak az arabot, mivel azt az egesz orszagban megertik es itthon is szinte csak azt hasznaljuk.
2014. ápr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

egy kicsit ki fog lógni a sorból a válaszom, de azért leírom, hátha hasznos lehet :)


Külföldön élek, és határozott véleménnyel azon voltam, h csakis magyar párt szeretnék magamnak, pont a nyelv miatt, mert soha-soha nem fogok tudni olyan mélységekben kommunikálni idegennyelven egy külföldivel, mintha magyarul beszélnénk. Hiába tudom nagyon jól a nyelvet, mégsem ugyanaz. Aztán jött Cupid a kis nyilaival és telibetalált egy ázsiaival. Más kultúra, más nyelv, más vallás, de nem az a lényeg. Ha igazán egymásra találtatok, megéltétek együtt a a kölcsönös igaz szerelmet és szeretetet, akkor a nyelv már csak egy eszköz. Nekem egyik napról a másikra az volt a fontos, h ő legyen az, akivel beszélek, és nem az, h magyarul beszéljek azzal, akivel vagyok.


Ha úgy érzed, hogy nagy szakadék a nyelvi, akkor lehet, h a nyelv csak egy kifogás, és valójában akkor sem mellette lenne a helyed, ha magyarul beszélne. (?)


kívánom Nektek a legjobbakat!

2014. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

egyik napról a másikra az LETT a fontos,


LETT-et akartam írni, nem volt-ot.


:)

2014. ápr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Török fejem van ugy jöttem ıde hogy egyetlen szot sem beszeltem törökül. kıcsıt angolul de nem nagyon,ugyhogy azt hamar el ıs felejtettük. Mınden nap tanulok törökül es lassan belejövök,sokat nevetek magamon ıs mert neha olyan vagyok mınt egy Google fordıto Ömar mındent megert masok meg nem es neha megkerdezık töle mıt mondtam? Pedıg en azt hıszem szepen elmondtam törökül de ezek szerınt nem,van önıronıam az bıztos.Hoztam kı nyelvkönyvet szotarat,de azert megıscsak mas. Ö sokat dolgozık es sokat vagyok egyedül,ha nagy csalad venne körül könnyebben menne nyılvan, magyarul nem ıs beszelek neha webkameraan magyar ısmerösökkel vagy megnezek paar magyar fılmet de nem ıs hıanyzık,ıde jöttem ugy gondolom nekem kell ıdomulnom mındenhez, a nyelvhez ıs,ö nem tanul magyarul nem ıs varnam el töle mert nem szeretnenk ott elnı a jövöben sem. Vıcces,kell a humor hozza de megy :)
2014. szept. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!