Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Folyamatos vitatkozások a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folyamatos vitatkozások a babán, mit tudnék tenni, hogy ne durvuljanak ennyire el?

Figyelt kérdés

Nem vitázunk túl gyakran, de olyankor annyira eldurvul, mintha a világnak vége lenne.


Próbáltunk lefektetni a férjemmel pár alapvető szabályt a vitázásra:

- ne kanyarodjunk el a vitatémától mert akkor soha nem lesz vége

- a megváltoztathatatlan vitatémákat fogadjuk el úgy ahogy vannak (pl anyós-após téma)

- ne hánytorgassuk fel a múltbéli sérelmeket


De soha nem sikerült betartani, leginkább neki. Elkezdünk vitázni egy apróságon és a végén hatalmas vita lesz belőle.


Tegnap pl ő altatta el az 1 évesünket. Nem tudott megnyugodni a kezében és már egy jó ideje keservesen üvöltött. Olyan 10-15 perc után bementem, hogy akkor adja ide. 5 perc alatt elaludt a kezemben (gondolom már kifáradt a sírásban).

Na most ezen elkezdtünk vitázni, ebből az jött le, hogy én milyen lágyszívű vagyok és így el fogom kapatni a gyereket, a gyerek nem tanulja meg a rendet és úgy egyáltalán kiszorítom őt a gyereknevelésből, semmi nem lehet úgy ahogy akarja.


Az a legnagyobb bajom, hogy folyamatosan "kitalál" ötleteket a babával kapcsolatban amik jó része megvalósíthatatlanok. Már pár hónapos korában mondogatta, hogy miért nem alussza még át az éjszakát, meg miért szoptatom még, mert miért veszem fel ha sír. Most a legújabb ötlete, hogy ne cicin altassam el mert a cicit megnyugtatásnak használja a baba és ez milyen rossz. Csak tápláléknak használja és ne ettől nyugodjon meg, inkább adjak neki egy plüssmacit helyette. Mondtam én neki, hogy ez megvalósíthatatlan, mert ha etetem ciciből akkor egyben meg is nyugszik tőle és egy plüssmaci sehogy sem tudná ezt pótolni. Nem is beszélve arról, hogy mennyire egyszerű nekem gyorsan cicivel elaltatni a babát mint mondjuk sétálgatni vele amíg el nem alszik. A végére annyira eldurvult a dolog, hogy mondta én is csak kezdő szülő vagyok mint ő és ne verjem a mellem az anyai ösztöneimre mert ilyen nincs, fogalmam sincs mit hogyan kell csinálni a dolgokat mert kezdő vagyok és ezért nem feltétlenül van igazam. Én mérgemben azt mondtam neki, hogy nem olyan jó apa mint amilyen tudom, hogy tudna lenni. Az ő folyamatos problémája, hogy én kirekesztem a gyereknevelésből. De hogy a fenébe ne rekeszteném ki, ha ilyen fura elveket talál ki amiket a valóságban nem lehet megcsinálni. Másrészt meg már annyiszor sz*ranyázott le, hogy én is elbizonytalanodom magamban és már nem tudom valóban helyesen csinálom-e vagy elvakult vagyok.


Hozzáteszem komolyabb gond nincs a babánkkal, szépen fejlődik, egész szépen eszik, kiegyensúlyozott mosolygós baba, egyedül annyi a gond, hogy még párszor felébred éjjel.


És a végére elég csúnya múltbeli sérelmeket is egymás fejéhez vágdostunk...



2014. ápr. 18. 10:12
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
50%

"Bocsánat, hogy inkább adtam neki cicit és inkább 5 perc alatt altattam vissza. Kb 1 hónapja nyomom “keményebben” és cici nélkül altatok ahol tudok, nem veszem fel hanem az ágyban igyekszem megnyugtatni és egyéb praktikák. Viszont átlan 4-5 órát alszom és még hétvégén sem tudok aludni kicsit."



Öt hónaposan már rég elkéstél a kezdéssel. Egy hónapja pedig már bővel elkéstél.

és látod, most írtad le, hogy nem vagy elég kitartó.


Nem önigazolást kell keresni, hanem belátni, hogy a férjednek van igaza.

2014. ápr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
22%

Itt szerintem az a legnagyobb baj, hogy a férjed bele szól..

Ilyen pici gyereket, még elég ha egy ember lát el, és a másik ebben támogatja.Ezek szerint én össze tehetem a 2 kezem, mert a párom semmibe nem szól bele, ha valami problémája van azt értelmes emberi hangon megbeszéli velem, és ha ő szeretne valamiben változást, akkor is hozzám fordul és nem kezd el kísérletezni a gyerekkel.Nekünk 2 gyerekünk van, a kicsi 16 hónapos..még mindig szoptatom...IGEN..még mindig.És igen..cicin alszik el..MÉG MINDIG..Lányom tápszeres volt..ő meg a cumisüveggel aludt el rendszeresen..aztán most meg ad 1 puszit, és megy aludni 3 évesen.Úgy hogy részemről ezek óriási hülyeségek.

Valahogy a férjeddel kompromisszumra kell hogy juss..mert ezek még nem is problémák, később mikor már a gyerek "rossz" lesz akkor mi lesz?Amikor pakol, megy, hisztizik mert valamit nem lehet, akkor mi lesz?Mert ez egy teljesen normális folyamat, hogy a gyerek felfedezi a világot, de a "nem" szót eddigre már képes szelektíven értelmezni és hallani!Az is a te hibád lesz?Hát ilyen felfogással biztosan.

Hiába megértő, és együttműködő az én kis férjem, attól még néha neki is helyre kell tenni az agyát.Sokszor kellett elmagyaráznom bizonyos élethelyzeteket neki.Szerencsére megértette őket.

Ezt neked is javaslom..hát ha beválik.Akár itt mutogass neki a problémás helyzetről kérdéseket és válaszokat, hogy ne csak a te és az ő véleménye legyen, hanem sok más emberé is.

És kitartást..mert egy ilyen férj mellett azért ez kemény dió!!Én azt mondom amikor egy nőnek gyereke lesz, akkor indításból 2 gyereke lesz, mert a pasit is nevelni kell ezek után! :)

2014. ápr. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
86%

Nekem négy gyerekem van, apa vagyok, szóval van tapasztalatom.

Tök mindegy, hogy alszik el a gyerek, az egyik közel két éves koráig cicin, egy másik meg három hónap után rajtam, szájában a cumisüveggel.... ezen kár agyalni.

Úgy legyen, ahogy a gyereknek jó, ettől nem lesznek se ilyenek, se olyanok.


A baj az, hogy lefektettetek világos alapelveket a vitához (nem is rosszak, ha már kellenek), aztán a férjed, nem tartja be.

Ha megsérti valamelyiket: te hagyd abba.

Sokszor veszteségnek érzed majd, de másként nem tudod rávenni, hogy saját szavát tartsa be.

2014. ápr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!