Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mik a teendőink házasságkötés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik a teendőink házasságkötés előtt?

Figyelt kérdés

Jött a hirtelen ötlet, hogy a nyáron összeházasodunk, nagyon szűk körben.

Pontosan mennyi idővel a kitűzött időpont előtt kell elmenni lerendezni a dolgokat, és hova is kell ez ügyben menni?

Hogy zajlik a névváltoztatás? Az okmányok cseréje? Házasságkötés után kell?


Valaki össze tudná ezt foglalni, mit is kell tennünk egy kéttanús házasságkötés levezényléséhez?


2014. ápr. 22. 20:42
 1/10 A kérdező kommentje:

Most találtam egy oldalt erről. Anyakönyvi kivonatot úgy kell valahol kikérni? Vagy az elvileg nálam kéne legyen?


Nálam nincs, tehát lehetséges, hogy szüleimnél van, ami problémás, mert vagy nincs is meg, vagy nem jutok hozzá... Mivel nem kellene tudniuk róla, jobb lenne, nem keresnem rajtuk. Kiállíttathatom ezt valahol?

2014. ápr. 22. 20:46
 2/10 anonim ***** válasza:
Menjél el az önkormànyzatra, ott mindenben felvilàgositanak. Nyàrig még van idö mindent megszervezni.
2014. ápr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Muszáj ahhoz, ahova be vagyok jelentve? Mert sajnos ott dolgozik a szüleim szembe szomszédja, ráadásul épp ilyen ügyekkel foglalkozik, viszont a szüleimnek nem kéne tudnia róla, mire készülünk.

Azt sem tudják, hogy jegyben vagyunk, és az esküvőn sem lesznek ott.

2014. ápr. 22. 20:54
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
házassági szerződés se árt
2014. ápr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Kiválasztod hogy hol akartok házasodni, az ottani anyakönyvi hivatalba kell menni. Vinni kell egy papírt arról hogy még nem vagy házas, a lakcím szerinti népességnyilvántartóból. Igen, a születési anyakönyvi kivonatnak nálad kellene lennie, nem tudom hogy arra is szükség van-e, ha nincs meg a születési helyed anyakönyvi hivatalából kérhetsz másolatot. Emlékeim szerint 30 nappal előre kell bejelentkezni. Az esküvőn kaptok egy házassági anyakönyvi kivonatot, azzal lehet lecserélni az okmányokat.
2014. ápr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Itt kb. minden info megvan: [link]
2014. ápr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

30 nappal a kitűzött időpont előtt kell bejelentkezni.

A születési anyakönyvi kivonat valószínű a szüleidnél van, de ha nincs meg a születési helyedhez tartozó anyakönnyvezető 2000 ft-t ad másikat. Mikor bejelentkeztek akkor kell megmondani hogy szeretnéd használni a neved házasságkötés után. Az okmányaidat a házasságkötés után 15 napon belül kell kicserélni ha változik a neved. Azt hiszem a személyi 1500ft lakcímkártya adó és taj kártya ingyenes.

2014. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez vajon tényleg érvényben lesz addig?

[link]

2014. ápr. 22. 21:50
 9/10 anonim ***** válasza:

én elgondolkodnék a helyedben azon is, hogy miért titkolóztok ennyire...


Anyakönyvi kivonat kell. Ha neked nincs meg, abba a városba kell menni, ahol születtél és kikérni a hivatalból. Személyi, lakcímkártya kell. Ezekkel lehet menni oda ahol össze szeretnétek házasodni. leghamarabb 30 nappal az időpont választás után lehet összeházasodni normál esetben. (a egyikőtök sem halálos beteg, vagy ilyesmi) mert akkor akár 2 hét után is. Anyósoméknál így volt.

Amikor az időpontot, ceremóniát, ilyesmit beszélitek meg, akkor fognak megkérdezni hogy akarod viselni a nevedet. Illetve hogy a leendő gyerekeitek kinek a vezetéknevét viselik.


Házasság után 8 napon belül kell személyit cseréltetni ha változik a neved, utána a többit.

Személyi 1500 ft,

lakcímkártya 500 ft (ezt helyben azonnal odaadják,

majd adókártya (erre 1 évet vártam)

tb kártya (ezt is azonnal adták)


jogsim sajnos nincs úgyhogy azt nem tudom.

2014. ápr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Így már azért jobban képben vagyok.


A titkolózás végül is azért van, mert az én családomat - húgom kivételével - teljesen ki fogjuk hagyni az esküvőből, ezért jobb, ha nem is tudnak róla. (Valószínűleg párom családját is.)

Nekem elég nyomós okom van, hogy ezt tegyem, és párom sem szeretne egy szülőkkel való kis esküvőt, akkor már inkább nélkülük, ne zavarják a boldogságunkat kínos jelenetekkel. Két jó barát lesz jelen és a húgom, így találtuk ki.

2014. ápr. 23. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!