Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződés a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés a házasságkötés után évekkel: ti mit szólnátok hozzá? Szerintetek jogos?

Figyelt kérdés

Férjem most többet keres, mint a házasságunk elején és szeretne házassági szerződést kötni. Konkrétan szeretne félretenni havi x összeget a saját nevére, és azt, hogy válás esetén nekem ehhez semmi közöm ne legyen.


Mivel a házasságunk alatt végezte el az egyetemet, amiben jelentősen támogattam anyagilag és érzelmileg is, én nem tartom ezt jogosnak.


Ti mit gondoltok?


2013. szept. 16. 13:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
Azt, hogy teljesen igazad van, ez egyáltalán nem jogos. Ráadásul a házasság egy vagyonközösség, így NEM TEHET félre csak saját magának!
2013. szept. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%
Azt, h semmit nem írnék alá utólag és erősen elgondolkodnék, h mire akar félretenni csak magának.
2013. szept. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%
A férjed készül valamire...én egy kicsit körültekintőbb lennék, nincs- e véletlenül valakije, vagy egy zabigyerek esetleg.
2013. szept. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
98%
Nos, én rendkívül egyszerűen megoldanám ezt a probelmat: elválnek, de most azonnal Faxa egy kapcsolat, ahol az egyik a valamikori esetleges valas utánra gyűjt.... Hat gyujtson nélkülem.....
2013. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
82%
Ezt a házasság elején kellett volna. Ez egy büdös paraszt dolog. Én újragondolnám a kapcsolatunkat.
2013. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nincs különösebben gondom a házassági szerződéssel (bár nem hinném, hogy minden esetben indokolt), de azért házasságkötés után több évvel felhozni a témát elég furcsa...Nem zárkóznék el, de valószínűleg figyelni kezdeném jobban a kapcsolatunkat, és a magam érdekében hamar lépnék, ha bebizonyosodna, hogy érzelmileg eltávolodott tőlem a párom.
2013. szept. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem jogos. Ha pl. a szülei adnának neki x millió forintot, arra jogos lenne.

De ez egyáltalán nem jogos.

2013. szept. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
97%
A házasságban benne van az is a pakliban, hogy nem annyit fognak keresni a felek, mint az elején. Ez változhat többször is. Nem ok egy szerződésre, és ha csak felmerülne a férjemben a válásra gyűjteni, meg utólag szerződést írni, igencsak elgondolkodnék, hol rontottuk el a dolgot. Mert ez szerintem egy jól működő házasságban nincs így, a nagyon fizetésből közös javakra gyűjtenénk, nagyobb házra, autóra, vagy csak pihenne a számlán, vész esetére.
2013. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
96%
Hááát... házasságkötéskor teljesen jogos lenne, de így évekkel utána több mint gyanús, és bunkó is.
2013. szept. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
91%
Pontozzatok le, de rövid leszek. Ez nálam: VÁLÓOK! Így nem kell szerződés.
2013. szept. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!