Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy zajlik a házasságkötés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy zajlik a házasságkötés bejelentése Németországban?

Figyelt kérdés
Németországban élünk a párommal, mindketten magyar állampolgárok vagyunk. A házasságlevelet angol nyelven is meg fogjuk kapni, ezt le kell fordíttatni németre? A névváltoztatás folyamatát mikor és hogy kell elindítani és milyen dokumentumok szükségesek hozzá? A válaszokat előre is köszönöm.

2014. márc. 25. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Erre en is kivancsi vagyok! Ugy tudom kell egy igatolas otthonrol hogy nem vagytok hazasok.
2014. márc. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Jégtánc ***** válasza:
Egyszerübb ha felhívjátok a konzulátust.A névváltoztatást természetesen a házasságkötés után tudjátok elindítani.Papirok lecserélését a konzulátuson.A házassági kivonat kell hozzá,azon lesz rajta hogy miként változik a nevetek.
2014. márc. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha jól értem Magyarországon fogtok házasodni, nem? Gondolom ezért írod, hogy angolról le kell-e fordíttatni. Én most voltam a héten a helyi önkormányzatnál, és hümmögtek egy sort, megkérték, hogy vigyem át két szobával arrébb, ahol egy nő megnézte, rajta volt angolul, és így nemzetközi dokumentumnak számít, mondta, hogy vigyem nyugodtan vissza, és mondjam meg, hogy elfogadhatják. Visszamentem, lefénymásolták, kérdeztek párat arról, hogy mi micsoda (nagyon apró betűkkel van rajta csak angolul, és ugye minden fordítva van), aztán mondta, hogy jó, és ennyi volt.

Ha még magyar személyid/útleveled van, és van otthon valamilyen bejelentett lakcímed, akkor otthon intézheted az önkormányzatnál a névváltoztatást, de ez ugye idő, mire kiküldik az új dokumentumokat (1 hétbe van, hogy belefér, de meg kell beszélni az ügyintézővel). Mi nem tudtunk volna most ennyit várni, ezért nekem most maradt a leánykori nevem, majd jövőre, ha több időm lesz otthon, akkor elmegyek, és 5000ft-ért meg lehet változtatni. Elvileg 15 napod van, ha megvváltoztatod a neved a házasság után, hogy elintézd a papírokat, de úgy láttam itt, hogy sokan vannak, akik jóval később csináltatták meg, de persze tudni kell, hogy benne van a pakliban, hogy megbüntetnek (bár ilyenről még nem hallottam).

2014. márc. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!