Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közös kasszán lévők mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kasszán lévők mennyire pontosan számoljátok el, hogy mire költötök?

Figyelt kérdés

Én amióta elköltöztem otthonról pontosan vezettem,hogy mennyi megy el a rezsire,élelmiszerre,ruházkodásra,piperére,tisztítószerre,

szórakozásra egyszóval mindenre.

Mikor összekerültünk a párommal egyetértett vele,hogy ő is lerakja a blokkokat,hogy mit vett,így tudjuk mire megy el a pénz.

Azóta született 3 gyerekünk és ő kapott egy remek fizetéssel járó munkát és ennek megfelelően is költekezik sokszor.

Kőkeményen megdolgozik,nem sajnálom tőle,de engem bizony zavar,hogy olyan havi 50-100.000Ftokról nem tudja,hogy mire is ment el.

Egyszerűen elment.

Vagy mivel jól keres,ez szerintetek nem olyan kirívó?

Nem akarom beszabályozni,hogy nem vehetsz magadnak meg egy kólát,ha szomjas vagy,csak tudni szeretném és azt,ha ésszerűen kezelnénk a pénzügyeket.

Tudom,biztosan megcsal és arra megy el a pénz,szóval ezt hanyagoljuk.

Köszi!


2014. ápr. 28. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha szentül hiszed, hogy megcsal, minek a kérdés?... Nem értem.
2014. ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Engem is zavarna és őt is zavarná, ha ilyen nagyságrendű összegnek "veszne nyoma".


Majdnem minden fillérről tudok és ő is. Ehhez csak az kell, hogy ahol csak lehet, kártyát használunk (olyan a csomagunk, ahol nem jár pluszköltséggel).

Én összesítem hónap végén, s megosztom vele is.

2014. ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenekről, hogy üdítők, szendvics, tankolás nem számolunk el, a nagyobb vásárlásokat pedig vagy közösen intézzük vagy megbeszéljük.
2014. ápr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%
Amikor én a gyógyszeremet nem tudom kiváltani (betegség esetén a több ezer ft-os gyógyszer amit a bunkó doki felír..), ő pedig elmenni sörözni és 2 óra alatt a gyógyszer árának háromszorosát elbulizná, akkor biztosan szólnék neki.
2014. ápr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha az a pénz "nem hiányzik", akkor hadd költsön magára. Hó elején tegyetek félre megtakarításba, aztán beszéljétek meg, hogy x összeget (ha tényleg jól keres akkor mondjuk 40EFt) mindenféle elszámolás nélkül elkölthet. Tudom, dedós megoldás, de ha kifolyik a kezéből a pénz, akkor nincs más megoldás.
2014. ápr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Mi csak a különleges kiadásokat beszéljük meg. Vagyis ha elmegyek tankolni, ha elmegyek a DM-be megvenni ezt-azt, azzal nem számolok el, vagyis mondom persze, hogy itt és itt voltam és kb. ennyit költöttem, de ennyi, sosem blokkozunk. Ha spontán veszek valamit, akkor abból nincs gond. Persze elmondom, de az én döntésem. Férjemnek is lehetnek saját döntései, amiről nem kér engedélyt. Mondjuk talán azért nem parázzuk túl a dolgot, mert a pénzről egyformán vélekedünk, ill. nem vagyunk túl költekezősek.

Ha a csekkek be vannak fizetve és fel van töltve a hűtő, akkor a maradék bevételünkkel azt csinálunk, amit akarunk. Betesszük egy dobozba, és kivesz mindenki arra, amire akar, addig, ameddig van. Nem szokott vita lenni a pénzből. Van, hogy a férjem vett magának valamit 50 ezerért, amit nem beszélt meg velem előre. Ez nem szokványos, de nem szóltam értem, mert tudom, hogy előtte meg hónapokig spórolt rá, de nem merte elmondani, mert félt, hogy megvétózom. Pedig nem tettem volna.

Kérdező, szoktál nagybevásárolni? Mert hogy ilyenkor úgy elmegy 30-40-50 ezer ft, hogy az ember utána csak néz, hogy alig vett valamit... Nagyon drága az élelmiszer!

2014. ápr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
mi sem számolunk el, felesleges is. A nagy költségeket igen, de vásárlásokat nem, tankolást, számlákat úgyis tudjuk mennyibe vannak. A hülyeségeknek én sem örülök, ha mondjuk 100 km-t utazik, mert elfelejtett valamit venni, ami a városban nincs... nálunk pl ilyen anyagbeszerzési szervezetlenségen ment el sok pénz. Nem onnan vásárolt, ahol tudta, hogy gazdaságosabb, hanem ahol épp kapni, nem baj, hogy másnap oda ment, ahol jobban kijövünk. És ilyeneken valóban elment több tízezer, mert hiányzik egy darab csavar, amit csak xy városban lehet kapni, és muszaj elugrani érte. Szóval azért eszetlenül nem kell költeni, az senkinek sem jó. Miért kellene másnak meggazdagodni a férjed jó keresetéből, csak mert kissé felelőtlen, amióta meg dögivel van lóvé, már nem is számolja? Gondolom nem 8 db kiflin meg 3 kólán számította el magát..bizony megkérdezném. Nyilván van a 100e ftnak olyan része is, amire nem emlékszik, viszont muszaj volt kiadnia, meg olyan is, amire hülyesége miatt dobott ki pénzt az ablakon. Ha havi 20-at pazarol csak el, abból megvan az évi nyaralás ára...
2014. ápr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én minden költséget felírok a telefonba, van erre több app is. Még a parkolást is, hogy lássam, hányadán állok. Nálunk szomorú a helyzet, bár a rossz házasságom is biztos rátesz egy lapáttal, de férjem régóta nem ad plusz pénzt, HAVONTA 1 nagy bevásárlást fizet (ami elég 2 hétig max), ill. a rezsit, de ha úgy adódik én fizetek a rezsibe, pl. most is, közös ktget én fizettem. Hozzá kell tenni, férjnek nagy vagyona van, mondjuk nyilván a befektetéseihez nem nyúl hozzá, de elszomorító, hogy ezzel a felállással én egy fillért nem tudok félretenni, pedig le szeretném cserélni a 8 éves autómat, de így esélytelen. Most hétvége is, hó vége is van, mondtam el kell menni nagybevásárolni, erre, miért nekem annyi pénzem van? Nekem van még vagy 10e Ft-om a hónapra, aztán láttam a pénztárcájában (aprót vettem ki a bevásárló kocsihoz) hogy ott van vagy 80e Ft nála. Csak úgy a pénztárcában. És elnézte volna, hogy én fizessek. Újabban a gyerekruhákat is én fizetem. De múlt héten történt, hogy az orrom előtt vett magának 25e Ft-ért 2 rövidnadrágot (lehet még többe is került?) én meg kaptam 6e-ért egy nyakláncot még a 3 héttel lévő szülinapomra, mert arra meg "elfelejtett" felköszönteni. Így is lehet, csak nem működik sokáig... :-(
2014. ápr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet. Kétszer is megvártam, hogy ne maradjon egy vasunk sem hó végére, és alig maradt valami ebédre neki. Mikor másodszor megtörtént, megengedte, hogy megbeszéljük, egy hónapban mennyi a költő , mennyit teszünk félre, mennyi megy erre és arra. Mostanában kezdek rajta változást látni, hogy előre tervez, számol, stb. Akinek a szülei ezt nem tanították meg, és az élet sem hozta ilyen helyzetbe, annak felnőttként kell megtanulnia. Én türelmes vagyok, ő gyorsan tanul :)
2014. ápr. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Minden np amiko hazaérünk peírjuk mire megy l a pénz, ha nncs blokk akkor si..ezt tartjuk 5 éve
2014. ápr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!