Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közös kasszán lévők mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kasszán lévők mennyire pontosan számoljátok el, hogy mire költötök?

Figyelt kérdés

Én amióta elköltöztem otthonról pontosan vezettem,hogy mennyi megy el a rezsire,élelmiszerre,ruházkodásra,piperére,tisztítószerre,

szórakozásra egyszóval mindenre.

Mikor összekerültünk a párommal egyetértett vele,hogy ő is lerakja a blokkokat,hogy mit vett,így tudjuk mire megy el a pénz.

Azóta született 3 gyerekünk és ő kapott egy remek fizetéssel járó munkát és ennek megfelelően is költekezik sokszor.

Kőkeményen megdolgozik,nem sajnálom tőle,de engem bizony zavar,hogy olyan havi 50-100.000Ftokról nem tudja,hogy mire is ment el.

Egyszerűen elment.

Vagy mivel jól keres,ez szerintetek nem olyan kirívó?

Nem akarom beszabályozni,hogy nem vehetsz magadnak meg egy kólát,ha szomjas vagy,csak tudni szeretném és azt,ha ésszerűen kezelnénk a pénzügyeket.

Tudom,biztosan megcsal és arra megy el a pénz,szóval ezt hanyagoljuk.

Köszi!


2014. ápr. 28. 12:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Konyhapulton tartunke gy kis füzetet,este beleirjuk hol mennyit költöttünk (ha nem is forintra pontosan,de azért emlékszünk még az aznapira,blokk nem érdekel),én felviszem excelbe,hogy azért mégis mennyi megy el havonta.

Nem számoltatjuk el egymást,csupán a tények kedvéért,és hogy lássuk,mi az amire sok megy el (így jöttünk rá,hogy a kocsit muszáj lecserélni,a sok 20-30ezres javitás pár hónap alatt sokszázezer lett).

Nálunk ez bevált,lassan 10 éve írogatjuk.

2014. ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Elméletben közös kasszán vagyunk, gyakorlatban viszont külön számlákkal rendelkezünk így csak a nagyobb összegek vannak beosztva, hogy kinek a számlájáról megy. (lakbér, rezsi, bérlet, nagybevásárlás, tisztítószerek/pipere) Viszont hónapvégére valahogy mindig eltűntek nagyobb összegek, mert ugyan próbálkoztam azzal, hogy legalább én elrakom a blokkot, a nagy kiadások meg fixek, így láttam, felírtam, az ő apró dolgait viszont nem tudtam követni, mert blokkot nem hozott, estére már nem emlékezett mennyit költött. Egy idő után a blokkot ugyan elraktam, de már nem vezettem fel az excelbe így most jött az új ötlet.


Telefonos appot használunk rá. A legkisebb apróságot is felírjuk, megcímkézve, és látjuk hónapvégén, hogy mire ment el. Eddig működik. Amúgyis mindig nyomkodjuk azt a fránya telefont valamiért, így legalább kiderült, hogy ő amúgy naponta vesz magának egy csokit a melóhelyen ebédszünetben, mert rájön a nassolhatnék így megy a tervkidolgozás, hogy hogyan csomagoljam az ebédjét, hogy ne kelljen csokit vennie.. :D

2014. ápr. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12!

az app. nevét megadnád? Már ha androidos. Köszi!

2014. ápr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mi is az elején blokkoztunk, de szépen lassan elkopott.

Arra volt jó, hogy tudjuk mennyi a szükséges havi kiadásunk . Leültünk és megbeszéltük, hogy mire mennyit költünk és kinek a fizetéséből, ez alapján meghatároztunk egy összeget, amit mind a ketten a fizetésünk megérkezésekor félrerakunk (ez a fix megtakarításunk). Ezen felül mindenki úgy költ ahogy gondolja. Nekünk nem jött be az, hogy a hó végén ami marad az a megtakarítás, mert az ember el-el csábul és szépen elfolyik a pénz ("Oh, még jól állunk simán vehetek alma helyett áfonyát"). Így, hogy kivesszük az elején a "kasszából", így tuti nem nyúlunk hozzá, és ha valami gubanc történik, akkor van miből megoldani.

2014. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!