Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Eskuvo vagy nem eskuvo?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eskuvo vagy nem eskuvo?

Figyelt kérdés

Parommal mar evek ota egyutt elunk, szeretjuk egymast, tenyleg minden 100%osan rendben van. Tegnap egy filmezes kapcsan megkerdeztem tole, hogy hogyan tervezi MAJD az eskuvonket, kapasbol ravagta, hogy sehogy, mert papir nem kell, plane nem hianyzik a penz kidobas.


Tenyleg osszekoltozes ota fel se jott a tema (ennek mar tobb mint 2 eve), de azelott pont O volt aki azon agyalt, hogy a kettonk nevet hogy lehetne szepen oszekombinalni, hogy lehetne megoldani az eskuvot, hogy mindenki ott lehessen, stb...


Igazabol ezek miatt jutott eszembe a kerdes.

Szerintetek ma meg fontos az eskuvo vagy mar tenyleg csak penz kidobas? Van meg ertelme vagy csak felesleges villogas? Statusz szimbolum vagy tenylegesen ket ember eletre szolo dontese?


24/N ; 26/F



2014. máj. 3. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek fontos a házasság és van akinek nem. Itt az a lényeg, hogy ti ketten azonos nézőpontot képviseljetek. Ha ilyen fontos kérdésben eltér az álláspontotok, az a kapcsolatot rövid idő alatt aláássa.
2014. máj. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az esküvö meg a lakodalom két teljesen külön dolog.


Az esküvö jogi értelemben van hasznos, mert egy csomó probléma nem merül fel, ha valami gond van. (A gyerek státusza, öröklés, stb)

Az élettársi kapcsolatban sok tisztázatlan helyzet van, ami váratlan esetekben okozhat gondot.


Az, hogy csak egy papír - ha ennyire lényegtelen, akkor miért ne lehetne akßar eggyel több papír otthon?


A lakodalom más téma, szerintem nagyrészt tényleg csak pénzkidobás. Családi körben (szülök, testvérek) elfogadható, az összes ismerösnekm mutogatni, hogy mi többet költöttünk, mint mások viszont értelmetlen dolog.


A helyedben megkérdezném még azt, hogy miért változott meg a véleménye a korábbiakhoz képest. Mert lehet, hogy már lassan kifut nála a kapcsolatotok, de az is lehet, hogy csak pár hülye megjegyzés miatt (másoktól, nem töled) érzi így.

2014. máj. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ma sokan csak papírnak tartják az esküvőt, pedig nem az. A házasság elkötelezettséget jelent, és ha csak kéttanús, akkor alig pár ezer Ft a költség.

Ha a párod nem akar esküvőt, akkor nem akar veled életetek végéig együtt maradni. Ha nem működik a kapcsolat, akkor könnyű külön menni, és anyagilag sem jár a férfi részére nagy áldozattal.

De ezt már az összeköltözés előtt kellett volna vele tisztáznod .De még most sem késő.

2014. máj. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Te tudod, hogy neked fontos-e.


Nekem nem papír, és mivel szűk családi kör, ezért nem pénzkidobás.


Nekem ez a kapcsolat legmagasabb foka, nem egy újabb kikötő hanem a rév.

Ha úgy érzem megtaláltam azt az embert akivel egy életen át együtt tudnék lenni boldogan, és vele szeretnék megöregedni, és ő szintén ezt érzi, akkor az lenne nekem a legszebb dolog, ha a család és a barátok előtt ezt eskübe foglalhatnánk.

Megértem ha valaki nem akar házasodni de az "ez csak egy papír" kifogást nagyon rühellem. Ha csak egy papír, semmibe se kerül aláírni. Ha meg mégse "csak" papír, akkor elkötelezni nem akarja magát.


A pénzkidobás része meg nem igaz, mert nem kötelező bulit csapni. Be lehet menni ketten a hivatalban és teljesen ingyenesen hivatalosan is egy családdá válhattok.


Ez két ócska kifogás, azt jelenti: Nem akarlak elvenni, mert nem vagyok biztos benne, hogy veled akarok megöregedni.

2014. máj. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha régen azt tervezte milyen legyen a nevetek most meg rávágja hogy pénzkidobás akkor szerintem csak te gondolod úgy, hogy 100% minden.


Én nem akartam nősülni sose, nem mondom hogy ellene voltam , de nem is pártoltam most pedig 2 hét múlva lesz az esküvőnk , mert megtaláltam azt akivel leélném az életem és ezt ezzel az eseménnyel tudom kifejezni a legjobban mégha nyálasan is hangzik.

Amúgy 40 ember lesz és ez a szűk család, így is belekerül 800 e-be, de ha nem lett volna rá keret akkor befizettük volna a 24 e forintot a hivatalba( így is csak polgári lesz) ebben benne van a homokszórástól kezdve a szülőköszöntős virágokon át minden aztán kerti partival letudtuk volna a " lagzit".

Az esküvő eredeti céljához nem kell pénz.

2014. máj. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azok mondják, hogy csak egy papír, akik rohadtul nem akarnak elköteleződni a másik mellett. Ha neked ez fontos, akkor mindenképp beszélj vele a dologról, hogy elkezd valamerre tartani a dolog, vagy itt és most vége, mert csak húzza az idődet. Ez tipikusan azoknak a taktikája, akik ki akarják várni azt, hogy majd találkoznak egy jobb nővel, az aktuálist meg dobják. Aztán a jobb nővel jöhet majd a családalapítás, meg a gyerek, miközben szegény exet azzal etette, hogy az esküvő csak egy darab papír.
2014. máj. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Gondolkozz el rajta minek is venne el ha mar most a hazassag minden elonyet megkapja toled??

Ezert tartjak sokan csak papirnak

Tehat ez egy kicsit a sajat hibad.

2014. máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindenki olyan kapcsolatban éli az életét ahogy neki jól esik, tehát ma már elfogadott az élettársi kapcsolat is. Nekem jelentett valamit hogy összeházasodtunk a férjemmel, mert sokkal bensőségesebb lett a kapcsolatunk, én mélyebbnek érzem a szerelmet is.
2014. máj. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Ezt a házasság dolgot mindenki és minden pár másként gondolja,és ezzel nincs semmi probléma,ha ti úgy érzitek,hogy a "papír" nélkül is teljesen jó akkor legyen úgy :) Bár én azt mondom,hogy nem a "papírt" kell nézni,és nem az árát mert ha egy pár szeretne összeházasodni de az anyagi része nem áll fényesen akkor a szűlőkkel és 2 tanúval is lehet összehozni kevéske pénzből egy meghitt ,szép,családias esküvőt :) Nem az a lényeg,hogy minnél többe kerüljön,hanem hogy egy szép,felejthetetlen napotok legyen ami csak a tiétek :) Igaz a rohanó ,változó világban megváltoztak a dolgok de egy esküvő nagyon szép dolog és nem is kell "villogást" csinálni belőle,szerintem.
2014. máj. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd. Szerintem csak az jön olyan kifogásokkal, hogy csak papír, meg hogy pénzkidobás, meg a környezetében mindenki elvált, és hasonlók aki csak mondani akar valamit amivel kibújhat a dolog alól. Tudod sokkal könnyebb összecuccolni és lelépni amikor csak akar, főleg ha talált másik nőt, ha nem vagytok házasok.


Ha házasok vagytok akkor nehezebb, macerás a válás, ezért inkább nem is akar házasodni az illető. Nem akar 1 nő mellett elköteleződni, kiskaput hagy a könnyebb lelépés érdekében.

Lehet sok mindennel magyarázni, de úgyis csak kifogás.


Ha gyereketek lesz, az sem elköteleződés igazság szerint, mert lehet úgy is két embernek gyereke ha már nincsenek együtt...az csak a gyerek felé elköteleződés, feléd mint társ felé nem az.


A házasság nem csak papír. Az az igazi elköteleződés afelé akit szeretünk. Hogy csak vele akarjuk leélni az életünket és nem kell más.

Aki ezt nem lépi meg, az csak vár valaki másra, jobbra szebbre, akárkire...

Most azokra ne gondoljunk aki megcsalja a házastársát, mert az nem gondolta komolyan ezt az egészet...azok nem tartoznak ide.


A környezetbeli sok válás sem lehet kifogás. Mert buta dolog mások kapcsolatát rávetíteni a sajátunkra...Csak mert mások elválnak, ettől még nem mindenki válik el. Ezt csak azért említettem meg, mert olvastam már ilyen kifogást is.


Lehet kicsi esküvőt is tartani (nekünk is olyan volt) szaloncukor ruha, meg 150 fős lagzi nélkül...csak egy ebéd volt a polgári esküvő után 4 tortával. Viszont sokkal hangulatosabb volt így. Sok pénz sem kellett hozzá. 95.000 ft körül volt a vége. Hajszál pontosan már nem emlékszem de az biztos hogy 100 ezer alatt.


Nekünk fontos volt a házasság. Már 1 hónap együtt járás után megkérte a kezem a férjem. Fél év múlva már az első gyerekünk nevét is tudtuk:D

Én nem a nyolcvanhetedik élettársa , a szeretője, a barátnője akartam lenni hosszútávon, hanem a felesége. Ő meg a férjem akart lenni. Egyébként én 25, a férjem 22 éves volt amikor összeházasodtunk, másfél év kapcsolat után. Gyerekünk még nincs.


Nem tudom hogy neked mennyire fontos hogy házasságban élj. Ha csak így tudod elképzelni az életed, akkor nincs értelme olyan pasival maradni aki ilyen szar kifogásokat gyárt a házasság ellen. (Én legalábbis nem maradtam volna olyan pasival aki nem akar elvenni) De persze ezt neked kell eldöntened.


Olyan barátnőm is van akinek a párja csak annyit mondott neki, hogy ő nem hisz a házasságban...:D ez milyen duma már? Na mindegy. A barátnőm ugyan vele maradt, viszont sokszor szomorú amiatt hogy sosem lesz belőle feleség... Szóval mérlegelned kell. N/28

2014. máj. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!