Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Együtt élni és így keresni új...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt élni és így keresni új párt?

Figyelt kérdés

35 évesek vagyunk, 6 éve házasok, 2 éves gyerekünk van. Eltávolodtunk, szexuális életünk szinte nem volt, a férjem megcsalt-több alkalommal, több nővel, lebukott. Természetesen rajtam is múlt.

Párterápiára is elmentünk, de úgy néz ki, nem fog menni, a bizalom már nem állhat helyre, és nagyon különbözünk is.

Tegnap jelentettük be anyósomnak (kedveljük egymást, értelmes, intelligens nő), hogy visszaköltözne a férjem hozzá. Tudott a dolgokról egyébként. Teljesen kiakadt, szerinte ez a legrosszabb döntés, főleg hosszú távon. Ő elvált, volt pár kapcsolata, jelenleg nagyon hosszú ideje egyedül van.

Szerinte azt kellene csinálnunk, hogy nagyobb szabadságot adunk egymásnak, ismerkedünk és megnézzük, hogy találunk-e jobbat, mint a másik, mert a bizonytalanra szétmenni (azaz hogy majd talán lesz valaki) nem éri meg. Kívánja, hogy sikerüljön, de nem fog. Plusz hátrányokkal indulunk ennek neki, hiszen velem lesz egy kisgyerek (és lakáshitel), a férjem meg az anyjával fog élni gyerektartással terhelve, így nem vagyunk egy főnyeremény. Ő ezt a plusz 30 évnyi tapasztalatával gondolja így. Nem fogunk jobbat találni a másiknál és egyedül maradunk és erre későn fogunk rájönni. Kompromisszumokat kell kötni és lehet, hogy csak ennyit adott az élet. A szexet túlértékelik.

Ráadásul a gyereket is tönkretesszük. (Apa rendszeresen akarja látni.)

Most képezünk valamiféle egységet és ezt meg kellene tartani.


Igen, tényleg nehéz lesz, de tényleg ennyire kilátástalan az egész?


2014. máj. 3. 23:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

nem értem anyóst, miért akarja a fiát a nyakadba sózni, hogy esélyed ne legyen boldoggá lenni

kár beavatni elfogult személyeket

2014. máj. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Bence_ ***** válasza:
100%
Valaha volt jó kapcsolatotok?
2014. máj. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
25%

Első ezt lehet így is kérdezni.


"nem értem a feleség, miért akarja a férjét az anyja nyakadba sózni, hogy esélyed ne legyen boldoggá lenni"

2014. máj. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%

Nem!!!!!!

És ne hallgass anyósra!!!!!!

Elváltam amikor a gyerekem másfél éves volt, és nem maradtam egyedül.

Anyunak biztos kényelmesebb lenne minden szempontból ha együtt maradnátok,de NE! befolyásoljon! Amiért neki nem sikerült párt találni, neked miért ne!

És szerintem nem azon múlik hogy lesz e valakid vagy sem.hogy van e gyerek, hanem a nőn!

Mert ha a férfi szerelmes A NŐ - be, akkor nem számít,hogy van e még vele valaki.elfogadja és A NŐ -vel együtt szereti a gyereket is!!!!

2014. máj. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Ismerős az anyósod hozzáállása, az ő generációja valami miatt meg van győződve róla, hogy egy akármilyen látszatházasság is jobb, mintha egyedül él valaki, bármiféle kompromisszum jobb, mint esetleg pár nélkül maradni.

Szerintem fiatalok vagytok, nem érdemes egy olyan kapcsolatban stagnálnotok, ami már nem működik, ami nem tesz titeket boldoggá. Az meg hülyeség, hogy akár a gyerekek, akár a hitel miatt ne találnátok párt. Egyik barátnőm két iskolás gyerekkel és egy csomó hitellel találta meg a szerelmet pár éve, már közös gyerekük is van.

Valószínű, hogy az anyós nem szerelemből ment férjhez, vagy nem működött a házassága, mégis benne maradt, és a saját döntését is igazolni próbálja azzal, hogy titeket mindenáron a kitartásra biztat.

2014. máj. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó bent van a kérdésben, hogy anyós elvált.
2014. máj. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%
Anyósodnak részben igaza van. Csak azért az elmúlt évtizedekben változott az egész dolog társadalmi megítélése, azaz elfogadottabbá vált a válás, meg az új társ megtalálása, még falusi környezetben is. Az viszont tény, hogy az évek múlásával a társra találás esélye romlik, különösen, ha gyerekek is vannak. A szex jelentősége azért mérséklődik, mert egyéb szempontok (pl. a függetlenség vonzereje, az önmagunkra utaltság, a gyerekek érdekeinek szem előtt tartása) esetleg felülmúlja a rendszeres szex iránti igényt.
2014. máj. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

Az anyósod világlátását inkább pesszimistának mondanám, nem reálisnak. Manapság a legtöbb pár, szomorú, de nem élete végéig marad együtt, ezért szerintem egy elvált nő/férfi is viszonylag könnyen találhat magának új társat. Ha biztosra akartok menni, akkor együtt maradtok, ahogy anyósod is tanácsolja, de szerintem az ő véleményét erősen befolyásolja az a hosszú egyedüllét, amiben van.

Én nem mondanám kilátástalannak egyikőtök (se a tied, se a férjed) helyzetét. Kockáztatni kell, az biztos, de anélkül nem is remélhettek más jövőt.

2014. máj. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Elégé elképzelhetetlenek tartom, hogy együtt élsz egy férfival és közbe találj egy normás új társat. Mer párt lehet találni de normálisat aki a gyerekedet is elfogadja úgy, hogy te volt férjjel együtt élsz nem hiszem.

Szóval szerintem dönteni kéne vagy együtt maradni vagy válni és külön életet élni.

2014. máj. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%
Az anyósod ötletei elég betegek.... És szerintem ezt ő is tudja. Ha ő lenne ilyen helyzetben, nem menne bele.
2014. máj. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!