Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasodhatok másik városban?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodhatok másik városban?

Figyelt kérdés
Családi okok miatt külön élünk a vőlegényemmel, 10 km-re lakik tőlem egy másik faluban én pedig a városban. A kérdésem az hogy az ő falujukban lévő házasságkötő teremben esküdhetünk e. én a vásorba vagyok bejelentve ő pedig a faluban (mint lakhely).
2014. máj. 9. 12:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik anyakönyvi hivatalba be lehet menni, nemcsak a lakhely szerintihez
2014. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
OH nagyon köszönöm :) és a kérdésem az hogy ha csak 1-1 tanuval megyünk be kell e érte fizetni és kb. mennyit?
2014. máj. 9. 12:48
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Esküvő után azért tervezitek, hogy esetleg összeköltöztök, vagy korai még?
2014. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
semmi extrát nem akarunk csak bemegyünk aláírunk és ennyi
2014. máj. 9. 12:49
 5/14 A kérdező kommentje:
ezt ink privátban :/
2014. máj. 9. 12:50
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ketten két tanúval bementek munkaidőben akkor nem kell fizetni semmit! De akkor is be kell jelentkezni előre.
2014. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
azt értem persze! csak egyenlőre a deviza dolgok miatt pénzszűke van és ha kell fizetni érte sok pénzt akkor azt meg kellene gondolnunk.
2014. máj. 9. 12:51
 8/14 anonim ***** válasza:
17%
Általában: Az anyakönyvezetői irodában – hivatali munkaidőben - történő szertartásokért terembérleti díjat nem kell fizetni. A többi költséget az adott önkormányzat rendeletben szabályozza. Kérdezzétek meg helyben, vagy telefonon. De az - ha jól tudom- nem változott, hogy 6 hónappal előre be kell jelentkezni!
2014. máj. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nekem 3at mondtak azért akarom most
2014. máj. 9. 13:01
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem 6 hónappal előre kell bejelentkezni, hanem a bejelentkezéstől számított 6 hónapon belül lehet megesküdni.

Tehát ha pl. január 2-án nem lehet időpontot kérni augusztusra, max. julius 2.ig.

2014. máj. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!