Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan viseljem a nevem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kis Boróka kérdése:

Hogyan viseljem a nevem házasságkötés után?

Figyelt kérdés
Kis Boróka vagyok, a leendő férjem neve Herceg Attila. A Kis-Herceg Boróka vagy a Herceg-Kis Boróka névkombináció szerintetek mennyire lenne megmosolyogtató? Mennyire asszociáltok belőle A kis hercegre?

2014. máj. 19. 15:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt nem írtam, hogy párom teljes neve Herceg Attila Balázs, így biztos nem a teljes -nés változat mellett döntök, mert szerintem hülyén nézne ki a Herceg Attila Balázsné. Szívem szerint én is a Hercegné Kis Boróka verziót választanám, de a párom arról hallani sem akar. Így jöttek szóba az egyéb variációk. Kár, hogy úgy nem lehet felvenni, hogy H. Kis Boróka...
2014. máj. 19. 17:19
 12/16 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem is a Hercegné Kis Boróka a legjobb megoldás. A kötőjeles uncsi, mindenki úgy veszi fel, én dafke nem úgy veszem majd fel :D


Én egyébként külföldön élek, és a férj-jelöltem is külföldi. És mi azt találtuk ki, hogy mindketten felvesszük egymás nevét.


Így lesz belőlem Laura Magyari Hansen, és a férjem pedig Carlsten Magyari Hansen :)

2014. máj. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

Miért nem tetszik a vőlegényednek a Hercegné Kis Boróka?

Szerintem ez olyan különleges :) manapság mindenki kötőjelesen veszi fel a férj nevét, olyan elcsépelt már...

2014. máj. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a Kis herceg ugrott be először, szóval így biztos nem venném fel. Akkor màr inkàbb Herceg-Kis.. De nekem alapból nem tetszik a kötőjeles verzió.

Valóban fura úgy a -né, ha két keresztneve van a férjnek, ezért Hercegné Kis Boróka lennék. Vagy marad a Herceg Boróka.

2014. máj. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Ellene van a -né verzióknak. Emancipált a drágám. :) Neki legjobban a Herceg Boróka verzió tetszik, én meg picit vonakodom még teljesen elhagyni a leánykori nevem. Valaki majdcsak beadja a derekát! Minél többet látom az egyes verziókat leírva, annál inkább el tudom képzelni.
2014. máj. 21. 00:05
 16/16 anonim ***** válasza:
Miért nem vagy te jó Kis Borókának? Elvégre a szüleidtől kaptad a neved. Anno én felvettem a férjem teljes nevét, aztán válás után alig bírtam megszabadulni. Persze, ezzel nem azt akarom mondani, hogy ha ti elváltok mi lesz, ne érts félre, csak hát azért mert nem veszed fel a nevét, attól még szereted és hozzámész. Ennek semmi köze a szerelemhez.
2014. máj. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!