Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hosszú ideje házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú ideje házasságban élőktől kérdezném, ti a férjetekkel, feleségetekkel szerelmesek vagytok-e egymásba?

Figyelt kérdés

A feleségem és én több évtizede vagyunk házasok. Nagyon szeretjük egymást és a gyerekeinket. Mi mindketten azt mondjuk, hogy az a szeretet amit egymás iránt érzünk, nem szerelem, hanem annál sokkal több, magasabb érzelem.

Szerintünk a szerelem és szeretet között sokan nem tudnak külömbséget tenni, leginkább azért, mert még valamelyiket nem élték át. Olvastuk például egy kommentben, hogy "mi 17 éve vagyunk házasok a férjemmel, két gyermekünk van, de ugyanolyan szerelmesek vagyunk egymásba, mint az első hetekben". Mi ebben nem hiszünk. Szerelmes röpködés közepette nem lehet 17 évig élni, közben gyerekeket nevelni. Ahhoz már szeretet kell. A szerelem könnyen múló, röpke érzelem a legtöbbször.



2014. máj. 21. 08:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek veled. A szerelem elmúlik, és a helyét a sokkal értékesebb, tartósabb szeretet veszi át.
2014. máj. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
16%

*Olvastuk például egy kommentben, hogy "mi 17 éve vagyunk házasok a férjemmel, két gyermekünk van, de ugyanolyan szerelmesek vagyunk egymásba, mint az első hetekben".


Mezei kifelé való kamu:D Amit senki nem vesz be, aki lehúzott már ennyi időt valaki mellett, egy huzamban, házasságban.



*A szerelem könnyen múló, röpke érzelem a legtöbbször.


Ez nem igaz.

2014. máj. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
61%

*Szerelmes röpködés közepette nem lehet 17 évig élni, közben gyerekeket nevelni. Ahhoz már szeretet kell.


nem. Ez kevés. Tudni kell a parazsat fel éleszteni, újra és újra és vannak parázsmentes időszakok is, és vannak lángok is és fasirt is-egy jó kapcsolatban.

2014. máj. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nagyrészt igazad van. Mi 8 éve vagyuk együtt és ugyanígy érzünk.

Sokkal több a kapcsolatunk már mint a szerelem.

2014. máj. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Mi ugyan nem évtizedek óta élünk együtt, "csupán" 7 éve, de talán már ez is számít annyinak, hogy véleményt tudjak írni. Egyetértek veled, ez a fajta szeretet, szerelem más, mint az első időszakban volt. Akkor az a pillangók a gyomorban, átfut az áram rajtam érzések vannak. Ez most már nincs, ennek ellenére mindenestül szeretem a férjemet mély érzésekkel.
2014. máj. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%
Mi majdnem 50 éves házasok vagyunk. Nagyon egyetértek Veled, nálunk is ugyanez a helyzet. A szerelem helyét átvette a feltételek nélküli összetartozás érzése, a szeretet.
2014. máj. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

13 éve vagyunk együtt, de nem múlt el a szerelem. Nyilván nem olyan, mint az első évben, de nem az intenzitása csökkent, hanem mélyebb lett, mivel ennyi év után sokkal jobban ismerjük egymást.

Nem értek egyet azzal, hogy "csak" szeretet lehet egy idő után egy hosszú kapcsolatban.

Nem röpködünk folyamatosan, vannak olyan időszakok, amikor valamelyikünk nem olyan "lelkes", de eddig mindig sikerült megoldani a problémákat. Kapcsolatunk a mai napig szenvedélyes. Szerelmesek vagyunk most is!

2014. máj. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%
Egy kapcsolatban kellenek fasirtok is, hogy a két erő egymásnak tudjon feszülni, és ismét energiát tudjon nyerni-egymásból:)
2014. máj. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

48% ne nyúld már a parazsas szövegemet, komolyan le trademarkolom :D


Pont este írtam egy kérdéshez:


"A szerelem, ha tényleg igazi, mély és tartalmas, x év után (5 kb) átalakul szerelmes szeretetté.


Ez nem ég olyan intenzíven, tehát nem "láng" és így nem is látványos, hanem olyan mint a parázs. Csendben, forrón, de biztosan izzik.

Míg a láng hamar elhal, egy meddő házasságnál csak elszenesedett részek és füst marad, de ha folyamatosan táplálják, tehát foglalkoznak a kapcsolattal, akkor lesz a parázs.


A parázs melegebb, magasabb a hőfoka, de mélyebb, míg a láng csak kívül perzsel :)


Bocs a hasonlatért, egyszer kétszer már leírtam itt :)"



Illetve egy kommentbe amikor arról kérdeztek, hogy mit értek a folyamatos táplálása alatt:


"Ez mindenkinél más.


Van akinél a tartalmas programok, mert a hétköznapokat fojtogatónak érzik, van akinél több érintés, több figyelmesség, van aki igényel apró ajándékokat, még ha az egy kis levél is a hűtőn, vagy egy csésze kávé az ágyba.


Ugye mindenkinek mást jelent a törődés.


Gondolj vissza milyen volt az elején, miket csináltatok amiket közösen élveztetek, pontosan mennyire volt bensőséges a kapcsolatotok stb.

Több érintés, több csók, nem csak szex közben.


És szerintem a legfontosabb, és ez mindenkinél egyaránt: több nevetés :)


Ja és elfelejtettem! Nagyon fontos a kommunikáció, hogy ezeket vele is megbeszéld, hogy együtt tartsátok melegen a kapcsolatotokat :)"

2014. máj. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
26%

"mi 17 éve vagyunk házasok a férjemmel, két gyermekünk van, de ugyanolyan szerelmesek vagyunk egymásba, mint az első hetekben"


Pontvadasz frocsoges...

2014. máj. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!