Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha én vagyok a ház tulajdonos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha én vagyok a ház tulajdonos de össze házasodunk lehetünk közösen tulaljdonosok?

Figyelt kérdés
2014. jún. 10. 19:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Párom bár listás én feszek fel hitellt én leszek a tulajdonos de azt szeretném ha a ház közös lenne.
2014. jún. 10. 19:11
 2/12 A kérdező kommentje:
*veszek
2014. jún. 10. 19:12
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Bármikor más nevére irathatod a tulajdonod. Csak kérdés, hogy ésszerű-e?
2014. jún. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Lehettek. A párod vagy megvásárolja az ingatlan felét vagy neki ajándékozod.

A házasságtól még nem lesz automatikusan tulajdonos a másik fél csak lakó.

Mellesleg: nem akarok rosszindulatúnak vagy irigynek tűnni de kizárt dolog, hogy én a saját ingatlanomra másnak is tulajdonjogot biztosítsak.

Tudom az ember örökre tervez de ha mégse jön össze a házasság akkor csak baj van az osztozkodásnál márpedig egy ház igencsak nagy értéket képvisel.

2014. jún. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Bárlistás a párod.De te még közös tulajdont akarsz vele.Nyugodtan,majd elviszi a bank.:)Ha házasok lesztek az adóssága is közös lesz.Biztos ezt akarod???mert én nem akarnám.
2014. jún. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Szép dolog a szerelem, de inkább házassági szerződést írjál vele alá, mint adásvételt vagy ajándékozást...mindezt minden rosszindulat nélkül mondom:)
2014. jún. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Ja most látom kölcsön buliról van szó egy kicsit megelőztél:)

Én óvatosan kezelném a dolgot ha azt akarod, hogy a párod is tulajdonos legyen akkor mindenképp ingatlanra szakosodott ügyvéddel írjatok papírt, nehogy az legyen, hogy te fizetsz ő meg tulajdonos lesz.

Papíron tisztázni kell a helyzetet mert az ember sose tudhatja...

2014. jún. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Automatikusan a házasság előtt szerzett vagyonból semmi nem lesz közös, neki ajándékozhatod viszont a felét, ráruházhatod a tulajdonjogot. Kérdés valóban, hogy mennyire logikus döntés.
2014. jún. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha te veszel fel hitelt, és házasodtok, akkor a férjedet is ellenőrzik, hogy rajta van-e a khr listan..

Ezt csinaltam diákmeloban 1 evig..

Ha élettarsak vagytok elvileg akkor is be kell vallani, es már akkor sem biztos, hogy kapsz hitelt.. Ez kijatszható..Ha nem vallod be, akkor nalunk lazan ranéztek közössegi ldalon is az emberre, bar ugye hivatalosan amiatt nem lehetett elutasítani...( ez az utóbbi része szemelyi hitelre vonatkozik, csak )

Ha házasok vagytok, ez a rész nem kijátszható, házastárs az mindig adóstárs, ha nincs házassagi vagyonjogi szerződés.

Akkor lehettek közös tulajdonosok, ha mr kifizettétek a házat, előbb nem, mert jelzálog lesz rajta, te leszel a hitelért felelős, és ha a párodé is a haz, akkor sak fél tulajdonrészee kaphatnál hitelt, ha van annyi pénzetek akkor meg lehet oldani, hogy az egyik felét ő veszi a másik felét te hitelből, tehát ha elég anyni hitel, ami a ház felére kapnál..

Remélem érthetően írtam..

2014. jún. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem íratnám át, mert bedőlt hitele van. A bank meglátja, hogy tulajdonjogot szerzett egy ingatlanban és egyből viszi is a részét. Váláskor is csak probléma lenne vele, illetve ha megcsal vagy kiderül, hogy másik kapcsolatából gyereke van, az automatikusan örökös lesz.
2014. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!