Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit javasoltok mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit javasoltok mit tegyek?

Figyelt kérdés
12 éve vagyok együtt a párommal 1 éve házasok,és már másodjára vissza esett az alkoholba,családi kapcsolata nem egészen jó szinte nincs hova menni,érzelmileg zsarol,mivel nem egyszer megcsinálta mikor jobban össze kaptunk(öngyilkosság.Van két gyerekünk,de már nem úgy viszonyul hozzánk ahogy kellene és az italról se akar lemondani.Ultimátumot is adtam neki akkor se mondodd le róla,de én már nem birom tovább.Előre is köszönöm segítségeteket

2014. jún. 29. 23:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

EZ nem igaz, az alkoholizmus NEM családi betegség, vannak ugyanis egyedülálló alkoholisták is.


A családtagoknak viszont meg kell tanulniuk azt, hogy NEM ök a hibásak és idöben (ki)lépni, mert csak akkor lehet bármekkora esély is arra, hogy az alkoholista ESETLEG megáll. De ezt garantálni nem lehet, márcsak azért sem, mert minden függöség az illetö belsö ügye, senki más nem tud neki segíteni.


A kérdezö férje meg az alkohlizmuson kivül is beteges lelkivilágú ember, aki öngyilkossággal (is) zsarolja a kérdezöt. Ezért minél elöbb otthagyja, annál több esélye van arra, hogy a gyerekkel együtt normális életük lesz.

2014. jún. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nem értem, ha ennyi ideje együtt vagytok és ennyi rossz történt, akkor miért mentél hozzá?

Amúgy el kell válni, mert ez nem normális kapcsolat és nem is hiszem, hogy valaha normális lesz. Viszont nem értem miért kellett ez neked?

2014. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Bírom mikor mindig valaki azt hozza fel egyből hogy el kell válni .Ekkora gyenge szar világban élünk ,mert ezt tudja mindenki hogy elfutunk a problémák elől és nem azon dolgozunk hogy megoldódjanak.Ehhez csak gratulálni tudok.
2014. jún. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13-as, én is azt vallomm, hogy meg kell próbálni megoldani a problémákat, de itt a férjem már TÖBBSZÖRÖSEN visszaeső alkoholista, aki érzelmileg zsarolja a feleéségét. MIért nem becsülte meg azt, hogy egy visszaesés után még a családja mellette állt? most már a második voisszaesésnél is még tűni kéne? szerintem a férjem meg van győződve róla, hogy a felesége nem hagyja el a gyerekek miatt, ezért nem is akar ezen változtatni, így pedig esély sincs a probléáma megoldására.
2014. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

11: Jó, akkor gondold ezt, de az általános műveltséget nem éri el a tájékozottságod.

Bármelyik egyoldalas faliújságos tájékoztató vagy netes találat megfelel, hogy pótold az ismereteket.

De nem az a baj, hogy Te nem tudod, akit nem érint, hanem az a baj, hogy a Kérdező, aki évtizedek óta szenved ettől, még nem jutott el odáig, hogy legalább egy oldalt olvasson erről.

2014. júl. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
13. Senki nem mondja, hogy azonnal válás. De egy házasság megmentéséhez két ember kell, ha csak az egyik pedálozik, akkor nincs mit tenni, én is voltam ilyen helyzetben, ha a fejem tetejére álltam volna, sem jutottunk volna előrébb a problémák megoldásában. Szerinted ebben az esetben nekem életem végéig boldogtalanságban kellett volna élnem, csak mert a volt férjem nem tett semmit azért, hogy jobb legyen? Ha egyszer olyan helyzetbe kerülnél, hogy hiába minden igyekezet, a házasságot nem lehet megjavítani, kíváncsi lennék a döntésedre!
2014. júl. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ahogy már korábban is írták, fordulj szakemberhez!


Az alkoholizmus nem bűn, hanem betegség, és te nem tudod meggyógyítani. A férjednek is szakemberre van szüksége a leszokáshoz, és neked is ahhoz, hogy fel tudd dolgozni ezt a helyzetet, és a helyes döntéseket hozni a férjed és a gyerekek érdekében.

Nem vagy könnyű helyzetben, mert meg kell védened saját magadat és a gyerekeidet a férjedtől, de közben te vagy az egyetlen, aki kiránthatod a férjedet az alkoholizmus szakadékából. Meg tudod csinálni, de egyedül nem fog menni!

Ismeretlenként is gondolok majd rád, és sok erőt, hitet és kitartást kívánok az előtted álló küzdelmekhez!

2014. júl. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!