Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van még értelme ennek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van még értelme ennek az egésznek? Mi történt hogy ide jutottam?

Figyelt kérdés
11 éve házasok vagyunk, van két gyerekünk, egzisztenciánk. Igazából boldogok lehetnénk, de nem. Legalábbis én. A párom nem érzi hogy gond lenne, én mindig mindent megadtam neki amire szüksége volt, minden kívánságát teljesítettem, mindig ő volt nekem az első a rangsorban. Aztán egy jó fél-egy éve valami megváltozott bennem. Már nincs kedvem csak úgy önzetlenül kedveskedni neki, kényeztetni. Már nincs kedvem kétnaponta ágyba bújni vele, sőt csoda ha hetente egyszer lefekszünk egymással. Beszélgetni szoktunk, ritkán veszekszünk, de mégis olyan üres, megunt, lapos lett minden. Sok gond szakadt az utóbbi időben a nyakunkba és valahogy esélyét sem látom annak hogy ha a gondok rendeződnek, mi újra egymásra találnánk. A legrosszabb az egészben hogy ő nem érzi ezt. Ő azt érzi hogy minden oké köztünk, ő szeret és kíván és minden este szeretne közeledni, de nekem nem megy. Valamitől bezárkóztam, és nem tudom hogy mitől. A szívemben nem érzek iránta se szerelmet, se szeretetet. Olyan semmit nem érzek. Nem idegesít, nem hiányzik. Egyedül lelkiismeret furdalást érzek, hogy a gyerekek szeretik az apjukat és nem tehetem meg velük önző érdekből hogy elválunk, csak azért mert én már nem érzek semmit az apjuk iránt. Sokszor azt érzem hogy egyedül is menne ez az egész, sőt azt is érzem hogy nekem nem is kellene férfi... Minek? Azért hogy legyen egy nagy pénztárcám aki aztán mindig mindenbe beleszól, mindig ő dönt mindenről? Csak azért mert ő hozza haza a több fizetést? Szexuálisan pedig egyáltalán nem hiányozna. Lehet hogy egy fél év után elcsábulnék egy egy éjszakára, de semmi több. Mi történt velem, velünk? Hoyg lehetne ezt még helyrehozni, ha egyáltalán helyre lehet?
2014. júl. 12. 06:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Részedről kihűlt ez a házasság ...talán sosem lobogott valami nagy lánggal ,különben meglenne a parazsa és azon dolgoznál miként lehetne újra szítani .
2014. júl. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
A problemad az utolso par sorodban van. Ferjed a fonok, te meg csicska. Nem vagytok egyenranguak. De az is lehet, hogy csak te erzed igy, nem az igazi valosag. Meddig tudnal meg igy elni? Ezt a kerdest valaszold meg magadnak.
2014. júl. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Beszéld meg a problémád a férjeddel. A saját önzőségednél legyenek fontosabbak a gyerekeid. Minden házasságban vannak nehéz időszakok, de azt meg kell oldani. Ne lovald bele magad ebbe a "nem szeretem már" képzelgésbe. Menj el dolgozni, keress magadnak elfoglaltságot a háztartáson kívül, akkor nem lesz időd magadat sajnálni.
2014. júl. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne párterápiára mennetek, a férjed is belemegy, ha elmondod neki, hogy szakításon gondolkodsz, annyira nem érzed magad jelenleg jól.
2014. júl. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod,h mindig mindent megadtál a férjednek,kényeztetted,ő volt neked mindig az első.Fordítva is így volt?Mert nàlunk pont az történt,h ên igyekeztem,h mindig minden jó legyen.Aztán azon vettem észre magam,h egy idő utàn már nem volt elég az,h csak ên figyeljek oda,már kezdtem màs szemmel nézni a dolgokat.Ràjöttem arra,h mostmár igényelném azt,h ên is kapjak ugyanannyit cserébe,amennyit adok.Mert,ha csak egy oldalról van meg a dolog,az egy idő utàn már nem lesz elég.Kivéve persze ilyen esetben a férjnek,mert neki eddig is jó volt,nem érti ezek utàn miért nem jó úgy,ahogy eddig.
2014. júl. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös pont így van ahogy írod. Mindig én kedveskedtem, visszafele ez sosem működött. Olyan 8-9 évig ez jó is volt nekem mert boldoggá tett hogy boldoggá tudom őt tenni. De mióta a gyerekek is vannak, meg valahogy elmúlt az a nagy lobogás, az a rózsaszín szerelmes köd, azóta azt vettem észre hogy mindig csak én teszek meg mindent. Azért hogy ez a házasság eddig is egyáltalán működött csak nekem volt köszönhető. Veszekedésekkor én voltam aki mindig nyelt, én voltam aki mindig kompromisszumot kötött, én voltam az alárendelt. A legalapvetőbb probléma: szexelni akar, de hogy ő kezdeményezzen, vagy hogy egyáltalán ő mozogjon, azt szinte kizárt. Vagy hogy véletlen spontán történjen nem úgy hogy megbeszéljük hogy este legyen már valami... De a rózsaszín szerelem miatt azt gondoltam hogy jól van ez így. Mint ahogy azt is úgy gondoltam hogy a pénzt ő kezeli, az teljesen normális dolog. Jó érzés még belegondolni hogy itt van velem, meg jó együtt elaludni, egész nap várom hogy mi lesz ha hazajön, de semmi. Mindig minden ugyanolyan. Soha semmi nem változik.
2014. júl. 12. 10:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Mond el a férjednek, hogy mit érzel és hogy mi bánt. Egy normális kapcsolatban a felek megbeszélik egymással a problémáikat! Persze van, akivel nem lehet, de akkor neked kell választanod, hogy tovább nyelsz vagy új életet kezdesz.
2014. júl. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A párod eléggé nárcisztikus lehet. Nálad betelt a pohár, mondd el neki, adj neki egy esélyt, ha gondolod. Vagy lépj tovább. Újra rád fog találni a szerelem, ha elég nyitott vagy, és nem nyomja rád a pecsétet ez a rossz kapcsolat.
2014. júl. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Talán segítene,ha mindezt abban a formában előadnád a férjednek,ahogy itt nekünk leírtad.Ha szeret téged,akkor partner lesz abban,hogy helyükre kerüljenek a dolgok.Ha pedig nem,akkor csak az új élet hozhat számodra boldogságot.Beszélj vele még egyszer,és kiderül,hogy áll hozzá a dolgokhoz!
2014. júl. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ne haragudj,de szerintem ezt az egészet csak magadnak köszönheted. Te elkezdtél kiszolgálni egy olyan férfit, akiről az írásod alapján mindig tudtad, hogy milyen. Senki sem kényszeríted rá, látnod kellett volna, hogy ez nem normális.

Ez is ilyen mártírkodás, hogy te leszel a nagy hősnő, aki együtt marad a férjével a gyerekek miatt. Az az önzőség, hogy hősködésből nem válasz el, miközben a gyerekeknek az rossz ha a szülei nem szeretik egymást.

2014. júl. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!