Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik több éve együtt vannak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik több éve együtt vannak, szerintetek mi a boldog hosszú párkapcsolat titka? És honnan tudtátok azt, hogy igen vele szeretnétek megöregedni?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat
2014. júl. 12. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Ne lássák egymást tökéletesnek és ne akarják megváltoztatni a másikat. Ha ezt mind a ketten elfogadják, akkor ez már egy jó kiindulási pont. Fontosnak tartom még, hogy a beállítódásuk, érdeklődésük hasonló legyen. Az őszinteségnek is legyen jele mindkettőjüknél. Egymást erősíteni, építeni kell, ezt már hamar fel lehet ismerni, ha nem így van.
2014. júl. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Megfelelő partnerválasztás és tolerancia.


Önmagában toleránsnak vagy megértőnek lenni nem elég. Ha nem magadhoz illő partnert választasz, sosem fog működni. Ezt kell tudni már az elején felismerni, nem azt várni, hogy majd megváltozik egyszer.

2014. júl. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Amikor öszseházasodtam a férjemmel, már túl voltam néhány csalódáson. Úgyhogy egész konkrét elképzeléseim voltak, az előző, gázos kapcsolataimból kiindulva.

1. elsősorban azt néztem, hogy mit tesz meg értem a pasi. Nem kellenek a nagy szavak, hogy így szeretlek, meg úgy szeretlek. Az én férjem nem nagyon udvarolt körül - szavakkal, nem dicsérgetett össze-vissza, sőt, kissé ügyetlen is volt duma téren - de ha arról volt szó, a csillagokat is lehozta nekem az égről. És ez a mai napig így van, pedig már 12 éve vagyunk házasok, és 80 kiló vagyok...

2.nekem fontos volt, hogy állandó munkahelye legyen, kiszámítható fizetéssel, és hogy ilyen szempontból ne lógjon a szülein.

3. Talán furcsa, amit mondok: de nekem fontos volt, hogy hogyan beszél az anyjával és az anyjáról. Meggyőződésem, hogy az a férfi, aki nem tiszteli az anyját, az a feleségét se fogja.

4. Utálom azokat a férfiakat, akik játsszák az eszüket. (Ez összefüggésben van az első ponttal). Ha valaki kis falusi autószerelő, nincs azzal semmi baj. De ne akarjon vezérigazgatónak tűnni, vállalja föl magát annak, aki!!!

5. Megfigyeltem, hogy vannak-e olyan barátai,akik segítséget kérnek tőle, és ő segít-e. Pl. hurcolkodás van egyik lakásból a másikba, és kell a szekrény lecipeléséhez segjtség. Ez azért volt fontos, hogy megbízhatónak tartja-e a környezete.

6. ne legyen szenvedélybeteg, vagy agresszív.

7. szeresse a gyerekeket


Ezek a pontok mind megvoltak. ami miatt mégis nehéz volt dönteni: én művészlélek vagyok, ő pedig ezt nem igazán tudja követni. nem mindig tudunk miről beszélgetni. Aztán azt mondta egy barátnőm: most ide figyelj, barátnőt vagy férjet keresel magadnak?! No, ez kijózanított, úgyhogy meghoztam a kompromisszumot...


És azt hiszem, ezért tart ki a kapcsolatunk. mert mindketten kompromisszumkészek vagyunk. Egyikünk se rohan idegen ágyakba, ha van valamilyen gond. Soha nem sértegetjük egymás anyját vagy szüleit. Elsők a gyerekek, utána jövünk mi. A véleményét mindenki elmondja.


JA. ÉS NAGYON FONTOS. A KAPCSOLATUNKBAN EGYENRANGÚ FELEK VAGYUNK, szóval nem azért tartanak, hogy takarítónő, mosőnő, szakácsnő, ápolónő, meg ingyen p. legyek egyszemélyben. De ez már összefüggésben áll az első ponttal...


Hát én így választottam párt magamnak, abszolút átgondolva. (Mondom,ekkor már jópárszor pofára estem.) És nagyon jól döntöttem... Sok szerencsét! :)

2014. júl. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk igen egyszerű recept működik már 20 éve:

Soha sem fekszünk le egymás iránti haraggal! Ritkák az összezördülések, talán évi egy ami számottevő, de lefekvés előtt mindig megtárgyaljuk, és békével fekszünk le, másnapra pedig elfelejtjük! A kisebb súrlódásokat pedig akár már 5 perccel később letisztázzuk...

2014. júl. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pendulum92 ***** válasza:
79%

Én még csak 2,5 éve élek párkapcsolatban, ennyit éltünk együtt is jóformán.(Én vagyok a férfi)



Csak hozzátennék egy dolgot a többiek kifejtett véleményéhez, ami a jó partnerválasztás, tolerancia, stb.



Egy partner mindig tükör. Nem jó hozzállás az, hogy ebben nem jó a partnerem, ebben hibás, majd keresek másikat. Érdekes módon, akik kikerülik a partnerük "hibáját", keresnek másikat, azok az esetek nagy részében a következő partnerrel is ugyanúgy járnak.


Általában a kapcsolatban a mi hibáink, gyengeségeink, korábbi, feldolgozatlan traumáink is felszínre kerülnek, amit a partner hoz fel valamilyen módon, akár megcsalás útján. Aki meg megcsal annak is tanulnia kell valami fontosat, biztosan szenved ő is, "normális" ember nem tesz ilyet. Összefonódnak a dolgok. A lényeg, hogy minden konfliktus egy lelki fejlődés magvát hordozza. Ha túljuttok rajta, megoldjátok, és nem a szőnyeg alá söpritek, vagy partnert váltotok, fejlődtök lelkileg, aminek hatására az a dolog már nem lesz továbbra gond. Feljöhet más gyengeség is, de ha egyet megoldottatok, egy okkal kevesebb, hogy szétmenjetek, és egy okkal több ,hogy boldogan, hosszú távon éljetek együtt, szeressétek egymást.

2014. júl. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a hosszú párkapcsolatnak nem titka van, hanem mindennapjai. Amíg minden nap úgy telik el, hogy az kettőtök napja volt (pocsék nap, amit együtt túléltetek, nagyszerű nap, aminek együtt örültetek, átlagos nap, amit békében töltöttetek, vagy egyikőtök kimászott valamiből úgy, hogy a másik támogatta, vagy feszült nap balhéval és béküléssel), addig nincs gond. A hosszú kapcsolattól a közös megöregedésig sok van, de szerintem a "holtomiglan" is mindennapokon múlik. Ha azok rendben vannak, és nincs hiányérzet, akkor sok minden kivédhető.
2014. júl. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!