Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Amikor a házasságban elmúlik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor a házasságban elmúlik a szerelem, akkor azt a felek szokták közölni egymással? És utána mi lesz?

Figyelt kérdés
Most nem arra gondolok, hogy megutálják egymást és el akarnak válni, hanem arra amikor elmúlik a szerelem és megmarad a szeretet. Én még nem vagyok férjnél, de van párom, és elgondolkodtam rajta, milyen fura lenne egyszer rádöbbenni hogy már nem vagyok szerelmes, de a férjem az életem része. Ezt be szokták vallani egymásnak? Vagy csak úgy jön? Ha az egyik fél bevallja, de a másik még szerelmes, akkor a másiknak nem töri össze ezzel a szivét? Remélem értitek a kérdést. Ez most nagyon szöget ütött a fejembe.

2014. júl. 23. 09:58
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
76%
Ha a környezetünk, családunk, civilizációnk tökéletes lenne, nem kellene pótolni a hiányosságainkat könyvekből, pszichoterápia, csoportterápia segítségével. Ha neked jó volt a családi példa, akkor nagyon örülj neki, de sajnos mások nem olyan szerencsések, mint te!
2014. júl. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
91%
Mi is sokat teszünk erte, akkor jöttünk ra, milyen fontosak is vagyunk egymasnak, amikor majdnem szetmentünk. Az ok az volt, hogy azt hittem, elmult a szerelem közöttünk, es megtetszett valaki mas. Aztan szakitottunk is emiatt, de 1 napig birtuk, mikor rajöttünk, hogy milyen fontosak vagyunk egymasnak, es hogy sokkal több mindent tehetünk a kapcsolatunkert, mint korabban gondoltuk. Azt nem tudtuk, hogy pontosan mit, de tudtuk, hogy megeri mindent megprobalni, es ez eleg volt. Egy teljesen mas szintröl kezdtük ujra. Senki nem tudja nekem azt megadni, amit a ferjem, akkor sem, ha ez mar nem az a hatalmas nagy langolas, amit a filmekben mutogatnak. Melyen szeretjük egymast, összetartozunk testileg es lelkileg, es nem cserelnem ezt el semmiert a vilagon. De ehhez mindkettönknek ra kellett jönnünk, es onnantol kezdve nem is volt kerdes, hogy mi a legfontosabb az eletünkben, amit mostmar nem sorolnank semmi mas möge.
2014. júl. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
12-es, ezt nagyon jól esett elolvasni! Akkor szerinted lehetséges az hogy két ember annyira szereti egymást hogy eggyé válnak? Te amúgy meg is csaltad a férjedet vagy csak megtetszett valaki?
2014. júl. 23. 14:22
 14/46 anonim ***** válasza:
67%

Az eggyé válás az egy érdekes dolog, az összetartozás alatt elsősorban nem ezt értettem. Az ember a kapcsolata elején szereti érezni, hogy szinte egybeolvad a másikkal, de ez csak illúzió, és előbb-utóbb jön a kiábrándulás, hogy sk mindenről máshogyan gondolkozunk, és nem is vagyunk tulajdonképpen egyek. Ha ezt sikerül jól kezelni, és rájönni arra, hogy mennyi mindent tanulhatunk egymástól, akkor már az ember utána nem is akar a másikkal egy lenni teljesen.


A másik kérdésedre, hogy megcsaltam, igen, sajnos meg, érzelmileg mindenképpen, és fizikailag is, bár le nem feküdtem azzal, aki megtetszett, de attól az még bőven megcsalás volt. Sajnálom, hogy így történt, és hogy mindenfajta külső behatás nélkül nem tudtuk a válsághelyzetünket megoldani, hiszen az a 3. ember márcsak a tünet volt, ami kirobbantotta a valódi problémát. Tiszta lappal, teljesen nulláról kellett újrakezdenünk, nem pedig a régi kapcsolatunkat folytatni. A bizonyosságérzés, hogy mi összetartozunk azóta viszont mindkettőnkben olyan erős, hogy már megtesszük a kapcsolatunkért azt, amit korábban nem tettünk meg, vagy nem elég jól.

2014. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy egyébként azt hittem akkor, hogy már nem szeretem a férjem, és hogy ő sem szerelmes már belém, amit meg is mondtam neki a szakításkor, ő meg csak nézett, hogy én miről beszélek. Hát nem volt az a ,,mutassuk-ki-az-érzelmeinket" típus. Ebben azért nagyot vltozott azóta ő i, meg én is.
2014. júl. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az őszinteség és a nyílt beszéd az ami előre vihet kapcsolatokat. Bármilyen változás áll be valamelyik félnél, azt valamilyen módon közölnie kell a másikkal, hiszen egy kapcsolat nem egy emberről szól, nem egy ember dolga. Sajnálatból vagy félelemből is butaság lenne elhallgatni ilyesmit. Amúgy meg ha két ember egy hullámhosszon van úgyis érzik a másik érzelmeit is, tehát nagyon el se lehet az ilyesmit titkolni. Pontosan érzem ki szeret és ki nem, az ember érzi azt is ha valaki szerelmes belé vagy nem.

Hogy mi történik utána? Ez is a két emberen múlik. Kinek mi az igénye, kit hogy köt le a közös élet, ki mennyire tud kiteljesedni az adott helyzetben... ilyenektől függ a folytatás. Ehhez is két ember kell, ketten kell dűlőre jutni benne.

2014. júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
63%

Eleve rossz a kérdés. Mert ha elmúlik akkor sose volt igazi a szerelem 2 ember között.


Egyébként szerintem akkor szoktak bejönni a szeretők a képbe, vagy válás.


Mondjuk nálunk nem múlt el. Soha nem is fog. Mások meg kérdezgetik hogy csináljuk.... pedig 1-2 év után már nem szabadna szerelmesnek lenni... Mi még csak az 5. évben vagyunk. De az érzések, reakciók csak erősödtek. Bizsergés akár egy mélyebb csóktól, erős szívdobogás ha meghallom a kulcsát a zárban:)


Nincs ennek receptje...esetleg annyi, hogy lelki társak vagyunk:D 28/N

2014. júl. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
Utolsó! Biztos vagy benne, hogy létezik örök szerelem? Szerintem túl ritka ahhoz hogy ezt tartsd az átlagosnak, nem?
2014. júl. 24. 13:07
 19/46 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező van őrök szerelem hidd el csak ne hagyd magad ne mások véleménye érdekeljen hanem az hogy te hogyan szeretnél élni a pároddal.. amit írsz abból azt lehet kivenni hogy nagyon szereted de félsz valamitől.. mitől félsz?? Szeret a párod?? Kiábrándulál a párodból?? Beszűrkűltetek vagy esetleg megcsaltad a párodat??? Sok helyre mentek?? Oda figyel rád?? Te odafigyelsz rá rendesen hogy őt mi bánthatja?? Ki mutatja az érzelmeit?? Te ki mutatod felé az érzéseidet???
2014. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
Igen. Biztos vagyok benne. Attól hogy ritka, még létezik:)
2014. júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!