Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért jobb mindenki más?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jobb mindenki más?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk házasok. Most jutottam el a mélypontra. Sokak számára biztosan nevetséges a gondom. Vannak akik sokkal rosszabb helyzetben vannak. Nekem mégis fáj idebenn.

Teljesen össze vagyok zavarodva. A férjem szeret, hűséges, rendes, szeret is (állítólag), kívülállók számára minta pár vagyunk. Én mégis egyre lejjebb vagyok lelkileg. Egyre gyakrabban hangzanak vissza a szavai a fejemben: "Az egy nagyon frankó csaj!" másikra: "Nagyon jól megértettük egymást, jókat beszélgettünk, elláttam jó tanácsokkal mikor padlón volt!" harmadikra: "Minden nap szexeltünk." -és szinte sikít valami a lelkemből, hogy "Én miért nem vagyok frankó csaj? Velem miért nem beszélgetsz jókat, nekem miért nem adsz jó tanácsokat, hisz padlón vagyok? Velem miért nem akarsz minden nap szexelni?" Ezek csak példák, tudnék sorolni ezer egy dolgot, amitől azt érzem, hogy mindenki nagyon tuti a múltjában, én meg egy nagy rakás nulla vagyok a szemében. Meg is mondtam neki mindezt, és olyan válaszokat kaptam, hogy "Nem vagy gyerek, hogy dicsérgesselek mindig, simogassam a buksidat. Fáradt vagyok."

Vagy akart menni sörre, és kivételesen szerettem volna vele menni, és azt mondta, hogy a sörözőbe nők nem járnak, nem illik mennem. Egyszer felhívtam, női vihogás hallatszott a háttérben. Egyszer meg elmentem utána, itthon felejtette a telefonját, és fontos ügyben keresték, volt ott vagy 5 csaj. Amikor számon kértem miért kamuzott, hogy nem járnak oda nők, azt válaszolta, hogy nem nekem való hely. Nyugodtan rákérdeztem, hogy tetszik -e neki valaki. Mondja meg, ha másba szerelmes, akkor megegyezünk szépen, és mindenki megy békésen a maga útján. Ezen felháborodott, hogy ő nem csal meg, meg hogy h..e vagyok. Akkor kibuktam. Rászórtam azt is, hogy tele a hócipőm az exeiről szóló dumákkal, tele a minden a barátnőivel, hogy teljesen letapossa az önbizalmamat. Megkérdeztem, hogy miért nem veszi észre, hogy ilyenekkel teljesen összetör, földbe döngöl, és már egy nagy rakás senkinek érzem magam miatta. Azt válaszolta, hogy én beteg vagyok.

Tudom, hogy bennem a hiba, mert nagyon érzékeny vagyok. De emellett számtalan jó tulajdonságom van, olyanok, amik miatt elvett. Nem értem én miért nem érdemlek meg elismerést, dicséretet, lelki támogatást? Miért mindig más nők a jók, az érdekesek, a jó arcok.

Vagy nemrég elvitt egy szórakozóhelyre, ott volt egy barátja is. Elkezdtek a pincér csajról beszélgetni, hogy mennyire meg van hízva, de aztán megállapodtak abban, hogy hát nem csoda, két gyerek után... A csaj a duplája volt mint én, engem mégis folyton ba...gat, hogy miért nem fogyok már le. Másnál minden jól van, nálam minden baj. Nem értem, és kezdek bekattanni.



2014. júl. 27. 09:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
No meg ha az exek olyan nagyszerűek voltak, miért nem maradt velük? Vagy mindegyik kidobta? Ekkora ász a pasi?
2014. júl. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Bármikor leültünk megbeszélni, mindig azt mondta, hogy ő nagyon szeret, és mindent megtesz, hogy nekem, nekünk jó legyen. Ez igaz is, de anyagi szempontból. Bármit kitalálok, megcsinálja, megveszi. Viszont nem tudja kimutatni. Rendesen fura volt, mikor 3 hete azt mondta nekem, hogy cicukám, nyuszikám. Csodálkozva néztem, hogy "Ezt most nekem?" Vagy pár napja csak úgy elkapott, megölelgetett, megszorongatott, én meg nem értettem, hogy most mi van, mit csináltam... Ennek normálisnak kéne lenni, de már úgy megszoktam, hogy én ilyet nagyon ritkán kapok, hogy meglepődöm rajta.

Amikor megkérdeztem tőle, hogy miért vaszogat folyton, azt mondta, hogy egyszer majd megköszönöm, mert ő jót akar nekem, hogy megerősödjek. De én nem érzem, hogy erősödnék. Ill. úgy érzem, hogy egyszer úgy megerősödöm, megkeményedek, hogy csak annyit fogok mondani lazán: "Na, kis pajtás, le lehet lépni!"

Abban egyet értek vele, hogy bennem is van hiba, hogy ha megdicsér nekem egy másik nőt, én automatikusan keresem benne, hogy ezt most miért mondta nekem, mire céloz ezzel? Szerinte nem célzás, csak közlés, és nem kéne egyből azt látnom benne, hogy összehasonlít valakivel. De viszont én nem a barátja vagyok, a haverja, hogy a nőket is velem kelljen megdumálni. Másik szemszögből nézve lehet, hogy örülnöm kéne neki, hogy nem csak feleség, de társ, barát is vagyok neki, de akkor is fáj.

Egyszerűen próbáltam mindig jobb lenni, megfelelni, de már nincs hozzá erőm.

2014. júl. 27. 10:36
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de en azon csodalkozom, hogy ezek mellet meg azt hiszed benned hiba, te vagy az, aki nagyon erzekeny. Ezt felejtsd el!

A leirtak alapjan ez a fiu nem becsul teged a legkevesbe sem, es ugy tekint rad, mint egy targyra, ami mindig hasznalatra keszen varja,keznel van, ha kell, de ha nem, neman all a szekrenyben.

Az pedig, ha egy fiu a exeit emlegeti (hovatovabb direkt dicseri es nem is egy alkalommal) nekem az utolso csepp lenne. En a helyedben egy masodpercet nem aldoznek ra az eletembol. Fogd a legszuksegesebb cuccaid, irany anyukad, apukad, baratnod, egy panzio, barmi. A tobbit szepen nyugodtan megbeszelitek majd, a dolgot nem lehet es nem is szabad ennyivel lezarni, foleg ha gyerek es hazassag van, de ha maradsz, a legrosszabbat teszed, akkor valoban tonkrevagod az eleted. Lehet, hogy most hirtelen 'megjavul', egy honapig, kettoig, de ez a fiu kimutatta a foga feherjet, amit elnyomhat egy ideig, de elobb utobb nem fogja mar tudni megjatszani magat. Vagy most mesz, vagy ot ev mulva, kerdes, van e erre idod es kedved! En mar ott sem lennek. Es a gyereknek sem tesz jot egy ennyire elkeseredett anyuka es megalazo kapcsolat.

2014. júl. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%
Semmi baj veled, csak iszonyú önbizalom hiányban szenvedsz. Ezen kellene javítanod. Dícsérd magad, mondogasd magadban: szép vagyok, jó vagyok, okos vagyok, szexi vagyok.
2014. júl. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudom mit érzel,én is hasonló cipőben járok,és tudom,mert már tapasztaltam az ilyen férfi nem lesz jobb,nem fog megjavulni,csak rosszabb lesz majd ahogy telnek az évek!Lehet ha már lássa,hogy tényleg eleged van,és el fog veszíteni,majd kis időre összeszedi magát,és eljátsza a jófiút,de idővel megint ugyanaz lesz minden.Tudom hogy nagyon nehéz,de lépj le amíg nem késő,mert csak rosszabb lesz!Kutyából nem lesz szalonna!
2014. júl. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ma volt egy nagy vitánk. Kiabáltam. Magam is meglepődtem rajta. Ö még jobban. Mindig igyekeztem, h ne legyek hisztis, a kedvében jártam, és most jöttem rá, hogy ez sem jó. Ha rá hagysz mindent, ránö a fejedre, és azt hiszi, h mindent lehet.

Elmentem estefelé egyik barátnőmhöz, kicsi anyumnál volt. Hazafelé megálltam a sörözöben, fogadni mertem volna, h ott lesz, de nem volt. (persze csajok megint voltak, úgy látszik, csak én vagyok kitiltva...) Haza értem, nézte a tv-t. Szerintem leesett neki mi a baj.

2014. júl. 27. 23:34
 17/21 anonim ***** válasza:
Vagy elfogadod ezt az állapotot a gyerek miatt addig, amíg fel nem nő, de ha közben adódik egy szerelem - nem kell keresni, jön magától, ha jönni akar -, akkor elváltok. Nem szép ilyet mondani. De addig hagyjad békén, éljél úgy mellette, mint ő temelletted, aki - gondolom - van, ha segíteni kell, ha bajban lennél, vagy a gyerekkel is csak fog majd foglalkozni, de te saját magad miatt ne tegyél szemrehányást neki, neki csak ennyi érzelme van veled szemben. És ne is akarjál többet, törődj a gyerekkel, de ha időnként nagyobb érzelemmel közeledik, azt ne utasítsd el, de kívánj tőle többet, mint amit adni tud, viszont ha eljön a szerelem (lehet, ő nem az volt, akkor miért mentél hozzá?), akkor lépjél. Ezt esetleg tudatni is lehetne vele. Nem azt, hogy a szerelmet várod, hanem azt, hogy ezt a kapcsolatot olyan barátinak érzed, nem többnek. De ezt ne úgy mondd, hogy többet vársz tőle, mert nem is lehet.
2014. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
ne kívánj tőle többet, bocs
2014. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
ez a tipikus elnyomó férj. ne hagyd magad gyorsan lépj le mielőtt magad is elhiszed h értéktelen vagy! nem vagy az! ő egy szemétláda! nem benned van a hiba nem te vagy túlérzékeny ő egy se...fej! pakolj és menj mert a következő lépés a fizikai terror lesz
2014. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Nem olvastam el a többi választ, mert nem akartam, hogy bármilyen mértékben is befolyásoljanak, de szerintem amit írok, egybe fog vágni azzal, amit előttem is bizonyára mondtak.


Ebben a helyzetben a legkevésbé sem érdemes magadat hibáztatnod! Nem azért esnek rosszul ezek a dolgok, mert túlságosan érzékeny lennél, ahogyan Te fogalmaztál. Úgy gondolom, hogy ez teljesen normális reakció egy ilyen szituációban. Úgy érzed, hogy a párod hozzáállása nem megfelelő ehhez a kapcsolathoz (hiszen semmiképp sem mondanám normálisnak, ha az egyik fél aláássa a másik önbizalmát, akár szándékosan, akár akaratán kívül) - persze, hogy kiborulsz, és nem fogsz érzelemmentesen tűrni... érthető, hogy nagyon rosszulesik.


Első lépésként azt kellene megtalálnotok (igen, közösen), hogy mi állhat a probléma hátterében. A szülés óta eltávolodtál Tőle? Teljesen leköti az idődet a pici, és nem tudjátok megtalálni az egyensúlyt? Vagy esetleg valamelyikőtök megváltozott? Természetesen ez csak néhány lehetséges ok, lehet, hogy Nálatok egészen más a helyzet, én nyilván nem tudhatom. A lényeg, hogy beszéljetek róla – de ne menjen át a dolog oktalan gyanúsítgatásba, veszekedésbe.


Másodszor, egyáltalán nem szép dolog, hogy az exeiről beszél! Azzal nincs baj, ha tudod, hogy kb. hány nő volt az életében előtted (habár sokan erre sem térnek ki), de az is teljesen normális, hogy nem vagy kíváncsi arra, hogy kivel milyen gyakran szexelt, vagy épp mennyire „frankó csaj” az illető. (Ha ez segít: valószínűleg Te is az vagy, hiszen Veled van! :)) Mondd el neki újra, hogy ez Téged mennyire zavar, de ne úgy, hogy azt érezze, hogy csak azért mondod, hogy folyamatosan Téged dicsérgessen; higgadtan mondd el, hogy ez rossz hatással van az önbizalmadra is, és rosszul érzed magad az ilyen megjegyzésektől. Ha kell, mondd el neki ezerszer, vagy kössetek egy új kompromisszumot: egy szót se az exekről!


A fogyáshoz pedig annyit fűznék hozzá, hogy a szülés után nyilván megváltozik a női test. A magam 17 évével nem tudok és nem is akarok tanácsot adni ebben a dologban, viszont én már egy éve életmódot váltottam: rendszeresen sportolok, és mostanában az étkezésemre is sokkal jobban odafigyelek. Ez nagyon megdobja az ember önbizalmát, Rajtad is biztos segítene, és a párod is látná, hogy többet teszel annak érdekében, hogy jól érezd magad a bőrödben. Ráadásul, ha elégedetlen vagy magaddal, akkor is hasznos, hiszen mindenképp olvadni fognak le a kilók, de elsősorban ne ez legyen a célod, hanem az egészség, ami a sporttal jár. Persze ez nem jelenti azt, hogy naponta 3 órát kell tornáznod, de ha van egy kis időd, 30-45-60 percet beiktathatsz a napirendedbe. :)


Én szurkolok, hogy minden rendben menjen, és meg tudjátok beszélni ezt a dolgot. :)

2014. júl. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!