Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valóban így működne ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban így működne ez a dolog, és ez alól senki sem kivétel? (Részlet alul) Őszinte válaszokat várok, több éves párkapcsolatban, házasságban lévőktől!

Figyelt kérdés
Párom és köztem nagyobb korkülönbség van, és ebből adódóan jóval több tapasztalata van az élet minden területén. Többször is mondta, hogy minden házasságban előbb-utóbb bekövetkezik a megcsalás(ami mindenkinek mást jelent persze, de megtörténik)Ha nem fizikai megcsalás, akkor fejben képzelődik a házas fél megcsalásról. Normális a hozzáállása, hogy 2 éve állandóan azt mondogatja, hogy bennem megtalált mindent, amit egy nőben keresett, szexuális és érzelmi téren is egyaránt vonzódik hozzám, feleségül is szeretne venni, a munkája miatt eddig nem volt ideje a saját életére, de most velem végre megkaphatja az otthont stb...de nyíltan közölte velem, hogy tudja, hogy én 10 éven belül biztosan megcsalom, és a szexuális megcsalások nem azért történnek, mert nem szeretik a párjukat, hanem kell pici új, és ennek nincs köze a szerelemhez, az érzelmi alapon nyugvó megcsalás azonban más, azt be kell vallani a párodnak...na most én undorítónak tartom a megcsalást, és azt is ha a férjem hazajön miután mással lefeküdt, majd van képe mellém bújni, megcsókolni, és mondani hogy szeret! Komolyan mire jó az? Egy 40es komoly férfi tényleg így vélekedik erről? Én már most rosszul vagyok ha belegondolok, hogy más nőkkel szexelne a párom...már abban sem vagyok biztos, hogy gyereket szülnék így neki, milyen 9 hónap lenne az a terhesség így, hogy epét hányok az idegességtől, hogy vajon megcsalt, hányszor, mikor, kivel? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Mi a jobb, ha tudjuk, hogy történt szexuális megcsalás, vagy nem tudjuk meg, és álomvilágban élünk?

2014. aug. 1. 13:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
79%

Mi 26 éve élünk együtt, és eszünkbe sem jutna megcsalni a másikat, sem fizikailag, sem máshogy.


Én nem tudnám elviselni a megcsalást, nekem ez semmi esetre sem fér bele.


Ha meg egy kapcsolatban elmondja a megcsalást, aki megtette, akkor ezzel bántja meg a másikat, ha eltitkolja és kiderül, az sem jobb, és még a bizalom is megszünik.


Ha én lennék a helyedben, biztos nem kötném össze ezzel a férfivel az életemet, mert nem azonos az értékrendünk.


Lehetséges, hogy van olyan nö, akinek nem gond, ha fizikailag férlelép a társa, nekem az lenne.


De egész biztos van olyan férfi is (mégha nem is sok), akinek fontos a hüség, csak nem egyszerü megtalálni.

2014. aug. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Engem csalt meg az exem, három évig mással kamatyolt a hátam mögött, míg én főiskolára jártam és utána is. Nem tudott rá okot mondani, de az biztos, hogy a távolság belejátszott, meg az, hogy lehet, ő azt hitte, én csaltam, mert messze voltam. Ez már sosem derül ki.

Ha hullámvölgyek vannak egy kapcsolatban, mindkét félnek megfordulhat egy idő után a fejében, hogy megkapja mástól, amire vágyik. A férjem helyett néha mással álmodok, nem feltétlenül szexuális, hanem érzelmi téren, bár ezek a férfiak nem elérhetőek számomra, színészek, stb., és ettől függetlenül én vagyok annyira gerinces, hogy soha nem tenném meg. Inkább akkor odaállok és közlöm, hogy más kell.

A párok közt megegyezés kérdése, kinek mi fér bele, van, aki semmit nem tolerál, van, aki megbocsát, és van, aki kifejezetten csak nyitott házasságban képes létezni.

És ez azért változhat is, épp a tapasztalással és az idővel, mert "tegnap azt mondtam, soha, ma azt mondom, talán, holnap könnyen lehet, azt mondom, miért ne?".

2014. aug. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
98%

Nem igazán erről van szó, és nem is gondolnám, hogy megcsalt! Nézd, én közel 11 év alatt egyszer sem csaltam meg a páromat, de a kísértés megvolt, ha azt "fejben" történő megcsalásnak vesszük, hogy nagyon meg akartam dugni a felkínálkozó csajt, és el is bizonytalanodtam egy pillanatra akkor részemről ez volt a megcsalás maximuma. A párom részéről az érzelmi megcsalás megtörtént, mert belehabarodott egy másik pasiba. Az marha nehéz volt, de megoldódott.


Szóval a lényeg a lényeg: olyan nincs, hogy az embert ne kísértse meg valaki soha életében. Szerintem ilyen nem létezik, ebben egyet is értek a pároddal. Pontosan értem, mit akarta mondani, és az nem, hogy meg fog csalni, míg terhes leszel. Kicsit hosszú lesz, de megpróbálom kifejteni.


Én 18 éves korom óta együtt vagyok a párommal. Eleinte még úgy gondoltam, ha valaha egy csókkal is megcsalna, fel is út, le is úgy, és ezzel ugyanígy volt ő is. Azóta, ahogy korosodunk, egyre mélyül a kapcsolatunk, egyre kevésbé érzem ezt annyira fontosnak. Tulajdonképpen úgy érzem, képes lennék elfogadni azt is, ha a feleségem lefeküdne mással, pedig nem szeretem kevésbé, mint akkor, sőt! Ellenben amikor beleszeretett abba a pasiba, összetörtem.


A párod tudja jól, hogy fiatalabb és tapasztalatlanabb vagy. Ő tudja jól, hogy az a kizárólagos érzelem részedről nem lesz örökké így. Neked is lesznek megingásaid, amiből persze, nem biztos, hogy lesz tettlegesség is, de lesznek. Mélypontok mindig vannak, minden emberrel előfordul, hogy megkívánja a frisset, izgalmasat. A pasid ezt tudja, és elfogadja, és valószínűleg ezzel együtt is tudna szeretni, csak azt nem tudná elviselni, ha beleszeretnél másba, és elveszítene.


Nehéz ezt elmagyarázni, mert én sem értettem ezt korábban. Hat, vagy nyolc évvel ezelőtt még én is úgy gondoltam, hogy aki mással lefekszik, az 100%, hogy nem is szereti a párját. 11 év párkapcsolat után viszont másképp gondolom. Egy idő után sokkal mélyebbé válik a kötelék két ember között, mintsem a szex ebben akadály lenne, nem véletlenül létezik a swinger mozgalom is.


A pasid szerintem nem azt akarta mondani, hogy ő meg fog csalni, mert házasság nincs házasságtörés nélkül. Szerintem inkább azt akarta mondani, hogy ha meg is csalod, ha le is fekszel mással, az sem érdekli, csak vele legyél. Egyedül csak az számít, hogy ő legyen az, aki mellé le akarsz feküdni, és aki mellett fel akarsz ébredni, ne más.

2014. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
61%
ha ő úgy gondolja hogy előbb-útobb bekövetkezik a megcsalás minden kapcsolatba akkor valószínű hogy saját magából indul ki és ő meg fog téged csalni,mivel már most beléd magyarázza,hogy a szexuális megcsalás nem is számít annak bezzeg az érzelmi...mire odakerül a sor hogy meg tudod megcsalt addigra már beléd magyarázza h ez természetes dolog...
2014. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
39%

Vannak kivételek, de igaz az is amit a párod mond.

Nem tudom, mennyi idősek vagytok, de érdemes lenne utánaolvasnotok a polyamory kapcsolatoknak, mert nem csak úgy van, amit ő mond. Ugyanis az a megcsalás, amikor a másik előtt hazudnak, titkolóznak. Igazi kapcsolatban az is elmondható, ha az egyik félnek megtetszik valaki, és ezt is megbeszélik, akár a harmadik bevonásával. Csak ebben a mostani képmutató társadalomban élők ettől kiütést kapnak.

2014. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem törvényszerű a megcsalás. Van aki megbocsájt, van aki nem. Én nem tudnám. Szeretem a párom ő is engem. Én nem tudnám megcsalni. Ő sem keres mást. Ennek ellenére azt mondom neki, ha mégis megcsalna,(az élet sokféle helyzetet hozhat) és ez érzelmileg semmit nem jelentett (csak egy szösszenet) egy őszinteségi rohamában meg ne mondja, mert akkor válunk. Persze, ha beleszeret akkor más a helyzet. Amit a szív nem érez, szem ne lássa.
2014. aug. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
59%

Jól átbeszéltétek ezt?

Csak mert nekem úgy jön le az egész, hogy annyira szeret, hogy még ezt is el tudja képzelni, hogy megbocsájtja neked. Inkább rád mondja mint önmagára, fél, hogy ha jóval fiatalabb vagy egyszer "öregnek" fogod őt tartani. Ne gondolj arra, hogy "mindenki önmagából indul ki". Elmondtad neki a te érzéseidet?

2014. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
69%

5-el vitatkoznék. Attól, hogy Te így élsz, attól még nem válik igazzá, hogy aki ennek ellenkezőjét állítja képmutató és hazug lenne.

Sose csalnám meg a férjemet. Tudod a hűség nem tulajdonság, hanem döntés. Egy magunkkal szembeni elvárás, valamint a másik iránt érzett szeretet, és az Ő irántunk érzett szeretetének, odaadásának tisztelete.

Attól, hogy valaki más értékrend szerint él, még nem válik képmutatóvá még akkor se ha számodra hihetetlen az hogy valakinek így megfelel.


Kérdező!

Az, hogy párod idősebb, és nagyobb tapasztalata van, még nem azt jelenti, hogy a hozzáállását el kell fogadnod. Az általad képviselt erkölcsi értékrend szerint sorold be a hallottakat, és az aktuális érzéseid szerint reagálj.

Ha nálad ez nem fér bele, mert ugye szemmel láthatóan párodnak ez normális, akkor már most beszéljétek ezt meg.


Nincs azzal baj, ha valaki úgy gondolkodik mint a párod, és azzal sincs baj hogy Te ezt nem fogadod el. Sőt. Egy kapcsolat számomra is szent. Viszont ha ebbe nem tudtok közös nevezőre jutni, akkor keress valakit aki sokkal inkább illik hozzád, olyat akibe megbízhatsz.

2014. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
90%
A párod megpróbál kihátrálni a kapcsolatotokból és ezt ilyen módon adja tudtodra.
2014. aug. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Nem tudom mit érzek, szeretnék érettebben gondolkodni, mint a kedves válaszolók. Jelenleg én ott tartok, hogy ha megcsókolna valakit, akkor már kiborulnék. Ő nagyon nyílt, és azt is mondta, hogy már a jövőben be nem következett eseményektől rettegek, és mindkettőnkre nyomást gyakorlok ezzel, ami nem jó. Az is zavar, hogy simán bevallja, hogy szerelem ide-oda a kísértés akkor is felbukkanhat. Mondta pl, hogy régen járt masszázsra, és amikor egy csinos lány masszírozta megtörtént, hogy izgalomba jött. Most nem megy ilyen helyekre, mert nem szeretne kísértésbe jönni, így hogy vagyok neki. Sosem azt mondja, hogy ő fog megcsalni, hanem velem jön, illetve hogy ez gyakori a házasságban. Olyan területen dolgozik, ahol kutatásokat is végeztek ezzel kapcsolatosan, és ő a kutatási eredményekben hisz, és valahol az emberek viselkedésére specializálódott.

Én 28 éves vagyok, ő 45. Abban reménykedem, hogy mivel idősebb lehet meggondolja 10szer mielőtt tenne valamit. Egyszer kérdeztem tőle, hogy képes lenne tönkretenni mindent köztünk 1 éjszakáért? Azt mondta nem lenne képes, de ez gyerekes hogy "mi lenne, ha" szituációkról beszélünk.

2014. aug. 1. 13:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!