Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Bent maradni egy rossz házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bent maradni egy rossz házasságban csak az anyagiak miatt?

Figyelt kérdés
Rossz kapcsolat, rossz házasság, figyelem teljes hiánya, fásultság, kiégettség... Viszont - ha más nem is - átlagon felüli életszínvonal. Elég ez? Amikor benne ülök a férjem terepjárójában (sőt ha megkapom, hogy vezethetem, mert ivott), elgondolkozom, elég ez nekem? Vagy boldogabb lennék egy átlagos, mégis teljesebb élettel??? - kinek mi a hosszútávú tapasztalata? Volt már más hasonló helyzetben?

2014. aug. 4. 12:22
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen, épp most olvasok egy könyvet, ami - közvetve - a házasságról szól (regény, nem pszichológiai) és egy kulcsmondat megfogott benne... Hogy valaki boldogságot mert remélni a házasságtól. És ez mekkora hiba! Saját magadnak kell megteremteni a boldogsághoz vezető utat és megélni a boldogságot. Csak az a baj, hogy a férjem aszociális viselkedése engem is lehoz az életemről, nem szabadna hagynom, hogy magával vigyen a mélybe... Én egyébként egy pörgős, extrovertált, korábban, amikor fiatalabb voltam sokak által ismert és szeretett ember voltam. Nyilván az anyasággal sokminden változott, amit nem bánok, de legalább a férjem figyelne rám egy picikét... Ő is csak a cégnek él és őrül bele már teljesen. Pedig már mindent megpróbáltam, hogy feldobjam, nem érdekli semmi...
2014. aug. 4. 12:51
 12/21 anonim ***** válasza:
22%

A nagy "kifele kívánkozásnak" nehogy az legyen a vége, hogy ő hamarabb hajít ki téged,mint te őt, mert a nagy űrben valakitől megkapja, amitől neki teljes a kis világa, és mindjárt elfelejti a veletek járó sivárságot...

Van anyagi hátteretek, van gyereketek, te veszítesz többet, ha szakítotok. Nem elég ok ez arra, hogy ne kifele tendálj, hanem próbáld újra meghódítani vagy tegyél valamit, hogy úja minden rendben legyen? te figyelsz rá úgy, ahogy te igényelné? Te kedveskedsz neki? Mindig kettőn áll a vásár!

Egyébként mit nevezel Te teljesebb életnek? Ha gürizel 12 órát 8 órányi minimálbérérét, vagy max 100 ezerért? Hogy mindig csak rohansz, reggel, este, egyfolytában számolsz, hogy kijöjjetek, hogy mindenre fussa, ami létszükséglet Hogy pihenés, nyaralás kizárva, mert kell erre-arra? Bár értem, nyilván a teljes élet az, amikor mindenre van idő, mindenki tökéletesen kipihent és csüng a másikon, hogy mivel kedveskedhetne neki, és persze mindezt egy halom pénz tetején, ami a fán nő, mert megkeresni a nagy teljességben senkinek sincs ideje.

2014. aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Részmunkaidőben dolgozom, mert mindenkinek jobb így és hál istennek nem vagyok rászorulva arra, hogy 8 (10-12) órában dolgozzak a több fizetésért. Próbálom kizökkenteni, mondom menjünk el uszodába/nincs kedve/ mondom menjünk futni /nincs kedve/ főzök neki vacsorát - nem ül le egy asztalhoz velünk, mert "épp nem éhes". Majd este 10-kor megeszi állva a konyhában hidegen a kaját. Moziba ha megyünk csak olyan filmekre, amik őt érdeklik, de oda se mehetünk minden nap... Tiszta depis, én próbálnék segíteni, de nem hagyja... Igen, lehet, hogy az lesz a vége, h ő lép ki, de legalább meg lesz oldva ez az egész...
2014. aug. 4. 13:49
 14/21 anonim ***** válasza:
Addig mig ki van szolgalva, mig ki van nyalva a f..neke, addig nem fog kilepni. Neki igy pont jo.
2014. aug. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Mi is hasonlóan, csak még anyagi színvonal sincs, akkor én mit mondjak?
2014. aug. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nálam hétvégén telt be a pohár. Van két gyerek, akikről viszont nem tudnék gondoskodni, ha külön mennénk.

Miután megszületett a kisebb, megszűnt a munkahelyem, ahova részmunkaidőbe is visszavártak. Azóta keresem a helyem, pár hónap és lejár a gyes és nem találok semmit. Sajnos csak részmunkaidőt tudok vállalni.

Szóval meg vagyok lőve. És nem a terepjáró, mert bár van kocsi, hiteles. Lakás nincs, bérletben lakunk. Fogalmam sincs, hogyan csináljam.

2014. aug. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Régen is ilyen volt? Tehát hogy nem nagyon van kedve a programokhoz? Mert vannak ilyen emberek, de ezt el kell fogadni. Ha mostanában vált ilyenné, annak is több oka lehet. Az egyik, hogy már nem azt érzi irántad, mint régebben, ezért nincs kedve veled menni sehová (az én volt férjem is ilyen volt). A másik, hogy baromi sokat dolgozik, ezért a kis szabadidejében inkább pihenne, nem sétálna, futna, mozizna miegymás. Ez utóbbit is meg kell érteni, bármennyire is fájó. Ebben az esetben barátnőiddel próbálhatod kielégíteni ez irányú igényed. Beszéltetek már arról, hogy miért nem akar veled semmi közös programot (akár az együtt elköltött vacsorát)?
2014. aug. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Hát, nekem ez kevés lenne. Nyilván nem lenne rossz olyan anyagi körülmények között élni, mint te, de ilyen házassággal/családi élettel, inkább köszi, de nem, maradok a saját életemnél. Mondjuk ez sem rossz, telik mindenre, ami kell, csak nem kacsalábon forgó palotában lakunk, hanem egy kis lakásban, nem terepjáróval járunk és nem Bora-Borán nyaralunk, hanem a Balatonon. Százszor inkább választanám ezt az életet, a szerető, odafigyelő férjemet, jó házasságomat, mint azt a luxust, ami téged vesz körül.

A barátnőm viszont nem így gondolta, ő együtt volt már az igen gazdag pasijával, mikor szerelmes lett egy tök egyszerű srácba. Hónapok vívódása után döntött, a pénzt választotta a szerelme helyett, elmondása szerint ő sosem lenne boldog, ha nem lenne gazdag. Azóta feleségül ment a pénzes pasihoz (aki egyébként egy 30 éves, nagyon jóképű, normális srác, önerőből ért el mindent, csak épp a barátnőm nem szereti). Olyan helyekre járnak nyaralni, amiket én max. képről láthatok, nyaralót vettek a Balatonon, luxusautókkal járnak, méregdrága ruhákat vásárol a csaj, minden megkap, amit kiejt a száján. És hogy boldog-e? Nem. Nem szereti úgy a férjét, ahogy kéne, nem működik a szex, egyre jobban kifelé kacsintgat, csak idő kérdése, és meg fogja csalni. De persze csak titokban, mert túl sok a veszítenivalója. És ő azt mondja, jól döntött anno. A világ minden kincséért se kellene ez az élet.

2014. aug. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Elgondolkodtató. Ha úgy érzed, nem vagy boldog, de a házasságod "megéri" neked, hiszen nem kell értelmes munkát végezned, csak otthon bohóckodni, és a férjed adja a zsét, akkor hozd ki belőle a legtöbbet!


Én a helyedben költeném a pénzét, eljárnék a barátnőimmel velneszelni, vinném a gyereket ide-oda, kiruccannék vele Bécsbe, akármi. Hozd ki a helyzetből a legjobbat, ha félsz változtatni. Nem kötelező változtatni, mert akkor meg lehet, hogy a luxus hiányozna neked, ha már ennyire megszoktad!

2014. aug. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy neked ki a fontosabb: egy szuper terepjáró és az anyagiak - és akkor tűrsz; vagy a szabadság, a boldogság, és akkor válsz és nélkülözöl, és mindent nulláról kezdesz újra.


"Vagy boldogabb lennék egy átlagos, mégis teljesebb élettel???"


Ha neked a nem átlagos életet a jólét jelenti, akkor nincs is miről beszélni.


A teljes életet és a boldog életet soha nem egy lepusztult alkesz (vagy egy alkesz-karrier elején járó pasi) és egy rakás vagyon jelenti. De ha belepunnyadtál egy rossz házasságba és a jólétbe, akkor nemigen fogsz megmozdulni, bármit is mondunk neked.

2014. aug. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!