Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha valaki fizetetlen gyakorlat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki fizetetlen gyakorlaton van, ugyanúgy eltartottnak minösül?

Figyelt kérdés
Ha minden nap bejár dolgozni, csak épp nem kap pénzt, ugyanúgy jogtalanul költi a párja pénzét, mintha egész nap otthon TV-zne?
2014. szept. 10. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
61%
Hát nekem azért nem ugyanaz a kettő.
2014. szept. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem. Milyen kapcsolat az,ahol egyáltalán erre a kérdésre sor kerül ..?
2014. szept. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Az eltartott minden érzelmi felhang nélkül az az ember, akinek nincs vagy nem elégséges a jövedelme ahhoz, hogy a sjaát szükségleteit abból maradéktalanul finanszírozni tudja.

Ez ténykérdés.


Ha te tanuló vagy gyakorlaton, akkor ebben az értelemben te is eltartott vagy, ahogyan pl. eltartott a gyermek is, eltartott az egyetemista diák is (ha nincs pl. magas ösztöndíja vagy munkabére), de eltartott lehet az ellátást nem kapó munkanélküli családtag, de akár az idős, kisnyugdíjas rokon, akinek a felnőtt gyermeke besegít a rezsibe, vagy az alacsony rokkantellátást kapó sérült ember is.


Ezzel semmi baj nincs, mert vannak ilyen élethelyzetek és ezért vagyunk emberek, ezért van társadalombiztosítás, szociális háló, egymást szerető és segítő családtagok, hogy ne haljon meg mindenki azonnal, akinek egyetlen ilyen napja is akad az életében (és mindannyiunknak akadt már, hiszen voltunk gyerekek, betegek stb.)


A kérdés másik fele az én értelmezésemben a lusta, haszontalan félről szól, akinek az állapota, tanulmánya, életkora, egészsége nem indokolja az eltartását, csak szimplán lusta vagy számító vagy egyszerűen csak szerencsétlen. Ez egy másik kategória és szerintem azért korántsem egyenrangú azzal erkölcsileg, mint az előző bekezdésben leírt.

Jogilag természetesen ő is eltartott pont ugyanannyira, mint a "hasznosabb" társa- az erkölcsi, érzelmi megítélése lehet más.


Egyébként pedig ha egy párkapcsolatban nem okoz problémát, akkor miért kellene elítélni akármelyiket is?


Nekem is szimpatikusabb a tevékeny ember (a tevékenység nem feltétlenül jövedelemszerző ugye...), mint a lusta, de ez az én értékrendem.

2014. szept. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!