Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért mondják sokan, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják sokan, hogy a házasság csak egy papír?

Figyelt kérdés
Mikor nyilvánvalóan nem így van rengeteg előnye van pl. a gyereknek nem kell apasági igazolás, ha valami bajod van a férjedet kérdezik meg először, hogy mit dönt, öröklésnél is fontos. Tényleg vannak akik úgy gondolják hogy nem jár semmi előnnyel jogilag?
2014. szept. 14. 10:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

A házasság nem papír, a papír csak a házasság kézzel fogható írásos bizonyítéka.

Aki szerint csak egy papír, az nem tudja, mi a házasság :)


Viszont ma nagyon sokan félnek az elkötelezettségtől, a felelősségvállalástól. Jobb, ha olyan kapcsolatban vannak, amiből bármikor gond nélkül megpattanhatnak, amint jön egy jobb parti.

2014. szept. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
20%

Amiket felsoroltál, másnak hátrányt is jelenthet.

Pl.: patchwork családban, ahol mindkét részről vannak gyerekek, az öröklést pont, hogy bonyolítja, ha a pár másodjára is házasságot köt.


Egyébként meg, akik azt mondják papír, azokat nyilván nem érdekli egyetlen "előny" sem, vagy épp hátrányként élnék meg.

2014. szept. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
68%

Ki mondja, hogy nem jar jogi előnyökkel? Amúgy van, akinek valoban csak egy papir. Az összes jogi problémát kulon szerződésekben le lehet rendezni, ezek miatt felesleges a hazassag. Az egyetlen ami nem működik nélküle, az talán a lakáshitel. Minden mas megoldható.

Mellesleg az emberek többsége nem azert házasodik, hogy a gyereknek ne kelljen apasagi, vagy hogy örököl jon, hanem azert, mert hivatalos formában is szeretne azt kimondani, elismerni, hogy összetartozik a párjával,

2014. szept. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
85%
Aki nem akar elköteleződni holtomiglan holtodiglan, az mondja , hogy csak papír. Ideiglenesen kapcsolatban él, ha nem jó akkor tovább lépek. Hogy a másiknak jó e úgy ahogy hozzá áll a pasas, az meg se fordul a fejébe
2014. szept. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
3. Nyilván az aki azt állítja, hogy az csak egy papír semmit nem ér.
2014. szept. 14. 11:01
 6/27 anonim ***** válasza:
64%

Még nem nőt bele a feje lágya. Én ezt csak éretlen "férfiaktől, nőktől" hallottam.

Majd idővel változik.

2014. szept. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
49%

"Mellesleg az emberek többsége nem azert házasodik, hogy a gyereknek ne kelljen apasagi, "


Oké, hogy nem azért házasodik, de szerintem baromira megalázó mint a férfinak mint a nőnek, hogy szülés után bizonygatni kell, hogy az ő gyereke.

2014. szept. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
53%

Nem mondom, hogy mindenki így gondolja, de ha az én logikámat követem, akkor azt mondom, hogy a házasság egy papír. Azért papír, mert számomra nincs eszmei értéke. Mint más vallásoknak a karácsony. Semmit nem jelent, hiába szép ünnep, meg jár sok előnnyel, hogy boldogság, meg ajándékozás, mert miért épp karácsony, miért nem lehet azt máshogy?

Számomra úgy is elköteleződés egy kapcsolat, hogy nincs semmilyen esküvő. Én ezt szoktam meg, szüleim sincsenek összeházasodva. Ettől függetlenül elfogadom azokat, akik csak házasságban érzik jól magukat. Nekem is hiányozna a karácsony.

2014. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
20%

Mert tényleg az. Egy felhajtás + egy darab papír róla.


Mellesleg, te nem vagy ép: ha valami bajom van, a FÉRJEM döntsön rólam? Normális vagy???

2014. szept. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%

Vagy azért, mert fogalmuk sincs a jogi oldaláról, vagy azért, mert az ő számukra sem a jogi, sem az érzelmi oldala nem jelent semmit.

De valóban elég rossz a megfogalmazás, mert igencsak jelentősége lehet bizonyos helyzetekben ennek a papírnak.

2014. szept. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!