Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Azonos neműek házassága...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azonos neműek házassága Magyarországon? Olyan föld területen ami például Holland tulajdon (Hollandia fennhatósága alá tartozik) vagy olyan országhoz, ahol törvény által legális ez a fajta házasság kötés, lehetséges?

Figyelt kérdés
Pár éve hallottam egy ilyen esetet itt, hogy Magyarországon hollandia fennhatóság alatti földön, holland nagykövetség által tarthatott ott esküvőt, egy magyar meleg pár. Természetesen okmányok készültek róla ami Hollandia területen érvényes. Engem az érdekelne, hogy hol tudnék ennek utána járni? Vagy egyáltalán tényleg lehetséges? Negatív kommentekből nem kérek!

2014. szept. 14. 21:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
49%

Ez tévedés. A nagykövetség területe annak az államnak a fennhatósága alá tartozik, amilyen nagykövetségről van szó. A holland nagykövetség területén a holland jogszabályok érvényesek. Kérdezd meg erről Snowdent, vagy Assangeot, ők is ennek köszönhetik az életüket, hogy olyan ország nagykövetségén kaptak menekültjogot, amivel nem volt az őket "vádló" országnak kiadatási szerződése.


Magyarán igen, elméletileg köthetsz homoszexuális házasságot a holland nagykövetség területén, de szerintem ehhez az kell, hogy az egyik házasodó fél holland állampolgár legyen.

2015. okt. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem köthet utolsó. Már leírtam, hogy az első dolog házasságkötésnel annak az ellenőrzése, hogy a házasulandók állampolgárság szerinti országban van e akadálya a hazassagkotesnek. A holland állampolgár köthet azonos neműek házasságot, a magyar nem, így nem hazasodhatnak össze.
2015. okt. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!