Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Más férjének is ennyire nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más férjének is ennyire nem számít a pénz?

Figyelt kérdés

Annyira belefáradtam már, hogy mindig megkapom, minek spórolok? Nem spórolom agyon magam, csak amit ésszerűnek látom.


Például szezonális gyümölcsöt veszek, husokból is nézem mi van akcióban. Ruháknál is akciósakat igyekszem keresni. Ha kapok valamilyen kupont, akkor aszerint igyekszem vásárolni. De mindig csak azt veszem amire szükségünk van. Nem hagyon égve a villanyt, nem hagyon nyitva az ablakot télen, nem indítom be a mosást fél adag ruhával. Ja és ami felesleges holmink van otthon, azokat el szoktam adogatni.


Ezek szerintem teljesen normális háztartási elvek. Ok "megengedhetnénk" magunknak lazítást is, de egyszerűen nem látom az értelmét a felesleges pazarlásnak. A férjem viszont állandóan "veri a mellét", hogy neki ha ahhoz van kedve, akkor megveszi és nem nézi az árát! Ő úgy vásárol ahogy ő akar! Ha szüksége van valamire akkor megveszi és nem vár (míg én mondjuk előre bevásárolok akciós holmikból, amire később lesz majd szükségünk).


Most pl próbálom eladni a menyasszonyi ruhám, már régóta hirdetgetem de nem nagyon jelentkeznek érte. Párom szerint inkább dobjam ki, úgyis csak foglalja a helyet, nem éri meg a vesződséget. Nem fogok egy 120ezres ruhát kidobni, csak mert lassan kel el! Majd elviszik valamennyiért, de azért ki nem dobom.


Csak már úgy belefáradtam, hogy mindig én vagyok a sz*rrágó spórolós házisárkány az ő nagyzolós hozzáállása mellett.



2014. szept. 16. 15:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Életet élvezni is kell nem csak élni.


Mennyiért adód a ruhát és milyen régi?

2014. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Neked van igazad.

Egy idős néni mondta nekem, hogy nem annak van sok pénze, aki sokat keres. Hanem annak, aki nem pocsékolja el.

2014. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Egy élete van neki is.A sírban nem tud majd mit csinálni a pénzel.Ha ő ettől lesz boldog,és a rezsi meg a kaja pénzt nem költi el,akkor az én véleményem szerint költsége amire akarja.
2014. szept. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Hát ja,csóriság van Magyarországon,sajnos spórolni kell.Igazad van.
2014. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Kb harmadáron próbálom eladni, talán most lesz egy vevő rá, bár én már nem reménykedem.


Szó sincs róla, hogy nem "élvezném" az életet. Megveszek olyan ételeket, amik kifejezetten drágának mondhatóak, ha étterembe megyünk nem nézzük az árat, a babánknak mindenből a legjobban veszem, szóval amire kell, arra költünk.


Csak a különbség, hogy a párom ha kell nadrág, akkor megveszi 15-20-25ezerért, én pedig akkor szükség van nadrágra, megvárom míg lesz valahol akcióban.

2014. szept. 16. 15:33
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért az nem teljesen így van, hogy csak a rezsi meg kajapénz maradjon meg. Spórolunk a jövőre, a gyerekünknek, a majdani taníttatására illetve kell vésztartalék is, ha valami baj történne. És nálunk nincs olyan hogy én pénzem, te pénzed, teljesen megosztunk mindent. Csak éppen olyan, mintha én spórolnék ő meg szórná a közös pénzt, ez így nem fair.
2014. szept. 16. 15:34
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Pont forditva, a legtobben orulnek ha az asszony racionalisan all a dolgokhoz.


Attol hogy van, meg nem kell elherdalni. Ha valamit megkivantok es megtehetitek, egeszsegetekre, de elpocsekolni nincs ertelme.

2014. szept. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

A férjed nem előrelátó típus. Magyarországon sok az ilyen ember, ez a most éppen van, akkor miért ne.


Így képesek emberek is egy komplett lakás vételárát hónapok alatt eldorbézolni utána pedig egy szuterénba nyomorognak albérlőként.


Te viszont túlzásba viszed szerintem. Én azt mondom, mint sok más esetben is, valahol kettőtök között lenne az ideális. Néha engedjük meg magunknak, de azért általában figyeljünk oda.

2014. szept. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont ilyen, de hasonló helyzetben vagyok otthon.

A férjem szeret túl nagy lábon élni, majd amikor jönnek a nehéz napok hónap végén, akkor értetlenkedik, hogy hát hogy - hogy nincs pénz.

Mi még a tartalékig sem jutottunk el, annyit se tudunk félretenni átlagon felüli jövedelemből, hogy 31-én vegyünk egy kiló kenyeret.


Ugye érthető hogy meguntam én is, ahogy most te is a nemtörődömséget.

Mi is közös kasszán vagyunk, így rábíztam a költekezést. Mivel így már nem lesz kire fognia a dolgot, kénytelen meghúzni a féket. Szóval nálam ez bevált.

Ő vásárol, ő találja ki a kaját, haza is hozza, a csekkeket megmondja milyen sorrendbe adjam föl.

Ez nekem királyság, mert eddig sakkoznom kellett, mert nem maradt semmire.

Ahogy jött a pénz úgy ment. Most viszont. Mindent meggondol kétszer is.

2014. szept. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Pont kiegészítitek egymást? Arra gondolok, hogy a férjednek igaza van; hiszen jó és átélni érdemes élmények nélkül mire jó ez az élet? Ettél-aludtál-gyerekeztél-dolgoztál és szevasz? Az igazán jó és értékes élmények többségéhez pedig pénz kell... Igazad van Neked is; hiszen a pénz gyorsan elmegy és tartalékok / háttér nélkül pillanatok alatt nagy magasságokból a padló alá kerülhet az ember... (a segítő kezek pedig nem állnak olyan szépen sorban a lecsúszottak kisegítésére, mint ahogyan azt "legkisebb királyfiék" mesélik) - persze, amikor éppen megy a szekér ez senkinek sem tűnik reálisnak :P. Szerintem; semmi gond nincs a kapcsolatotokkal - feltéve, ha a nagyzolás nem vált zombi-üzemmódba, mert akkor máris nyitnék egy külön bankszámlát és elkezdenék takarékoskodni ("követeléskezeléssel" foglalkozom, így naponta látok karókon varjúkat, akik inget vettek gatyára).
2014. szept. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!