Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Úgy érzem a barátnőm rám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem a barátnőm rám erőlteti a házasságot, vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, a barátnőm 26. 3 éve járunk. Én még egyetemista vagyok, ő már dolgozik 2 éve. A tervem az volt, hogy ha végzek a sulival (1 év múlva) pár hónapra rá megkérem a kezét (amint lesz összespórolt pénzem a gyűrűre) aztán szeretnék még a karrieremmel foglalkozni úgy 3 évig (azaz normális, fix állást, pozíciót találni, ahol már a családomra is lenne időm), meg az esküvőre, mézes hetekre pénzt félretenni. Tehát kb 29 lennék, ő 30, mire összeházasodnánk. A terveimet többször el is mondtam neki, de az utóbbi időben ki van bukva, hogy ha szeretem, miért nem veszem már el feleségül. Ő már 1-1,5 éven belül házasodna. Tényleg szeretem, de szeretnék még egy kis pénzt keresni egyetem után, nem egyből családalapításba fogni. Ti hogy látjátok a helyzetet? Tényleg én vagyok idióta?

2014. szept. 27. 04:56
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
67%

A semmire nem kellene házasodni, de jegyben járni 3 évig is hülyeség. Lánykérés utan kb egy evvel legyen az esküvő.

Kapkodni nem kell. Ha nem akarsz meg házasodni, ne tedd.

2014. szept. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
44%

Érthető a barátnőd!

23 éves kora óta fenntartod, és bár van pasija, szerelme, 30 éves kor felett kéne szüljön. Ez olyan, minthe te erőltetnéd rá a késői anyaságot! Nekem is elfogyna a türelmem.

2014. szept. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
94%

Neked van igazad. Teljesen érthető, hogy suli után szeretnél egzisztenciát, biztos munkahelyet, nem a kvázi semmire gyereket vállalni, meg költségekbe verni magad az esküvő miatt.


Második: ha a barátnőnek baja van a sorrenddel, miért nem nála idősebb palival jött anno össze? Akkor lassan lehetne esküvő meg baba.


Érthető az is, amit a barátnőd érez, de nem gondolkodik éretten. Ok, megvan az egyetemed, de az esküvőt miből finanszírozod? Meg lehet nem is kapsz munkát azonnal, még jó, hogy nem veszed el.

2014. szept. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
52%
Eltérően jár az órátok. Ő már érett nő, akinek az életében pár éve eljött az anyaság ideje. Te még éretlen kamasz vagy, aki bolondozásra vágyik.
2014. szept. 27. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
94%
Más életszakaszban vagytok. Ő felnőtt életet él, több éve dolgozik, te meg még diák vagy, leszel 26 évesen is... Tulajdonképpen mind a kettőtöknek igaza van, kérdés hogy ki engedjen... Vagy engedjétek el egymást, mert mást akartok, nem illetek össze.
2014. szept. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
77%

Az első válaszával értek egyet. Ha együtt lesztek, könnyebb lesz félre is tenni.

A többi is jogos. Mindkettőtöknek igaza van. Nehéz ügy.

2014. szept. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
46%

A lánykéréshez nem kell gyűrű, csak majd az eljegyzéshez. Az esküvő is lehet két tanús.

De a házassággal, főleg a gyerekkel még nagyon várnotok kellene.

Miből akarnátok eltartani a gyereket? Neked kérdés, hogy lesz-e munkád, jövedelmed. Ha szül, akkor a Gyes-ből élnétek meg?

Legyen előbb neked biztos egzisztenciád, utána házasodjatok össze.

2014. szept. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem vagy idióta és nem értek egyet azzal, amit előttem írtak, hogy te éretlen kamasz vagy, míg a barátnőd érett felnőtt nő. Szerintem pont te vagy az, aki felnőttként viselkedik és egyáltalán gondolkodik, tervezed a jövőtöket, a barátnődnek pedig csak ötletei vannak, hogy ezt kéne csinálni meg azt kéne csinálni, de csak lebegnek a levegőben mert egyik sincs megtervezve, megalapozva, átgondolva. A gyerekvállaláshoz mindenképpen szükség van egy biztos, jó állásra, egzisztenciára mert anélkül nem lehet belevágni. Sok pénz egyáltalán megteremteni a szükséges dolgokat, eszközöket a gyereknek illetve el is kell tartani a gyereket. A barátnőd már két éve dolgozik, nem tudom mennyit keres vagy, hogy biztos-e az állása, de azért gondolom számít a költségekre és van félrerakott pénze. Ezt tényleg át kell gondolni mert ez nem úgy működik, hogy "majd valahogy megoldjuk" mert a gyerek felneveléséhez nem elég a szeretet. Az is kérdés, hogy te most szeretnél-e gyereket vagy még várnál vele pár évet. 25 évesen fiatal vagy és szerintem teljesen normális, ha szeretnél egy kicsit foglalkozni magaddal, elindítani a karrieredet, dolgozni, gyerek mellett ez talán még nehezebb is lenne és nem is csak az anyagiak miatt, szerintem az embernek szüksége van egy ilyen időszakra. Valamint az esküvőt sem lehet túl olcsón kivitelezni. Nyilván ez több mindentől függ, helyszín, meghívottak és egyáltalán, hogy mit hogyan szeretnétek, de mindenképpen lesznek kiadások még egy két tanús, egyszerű esküvőnél is. Ezt is meg kéne beszélnetek, hogy egyáltalán hogyan szeretnétek. Én elfogadom, hogy valakinek fontos az esküvő, eljegyzés és ebbe nem is akarok beleszólni, nincs hozzá közöm, csak azt nem értem, hogy mi változik meg utána. Most is szeretitek egymást, akkor utána jobban fogjátok vagy, szóval...én ezt nem értem. Rendben, ő erre vágyik, ezt szeretné, de miből, mikor neked még nincsen rendes állásod mert még tanulsz, neki lehet, hogy van rá pénze, de magának akar gyűrűt venni meg az esküvőt is egyedül szeretné finanszírozni? Nyilván, akkor érdemes gyereket vállalni, házasodni, ha egyeznek a nézeteitek, megbeszéltétek, átgondoltátok, de egyik sem olyan dolog, amibe vaktában bele lehet vágni.
2014. szept. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
44%
Annyira különböztök hogy jobb ha szakítatok. Ennek nincs értelme.
2014. szept. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
69%
Ha igazàn szereted a baràtnödet vedd el felesėgül hàzassàg utàn nem kötelezö azonal gyereket bevàllani,dolgozatok mindketten együtt ėpitsėtek a jövőt együtt szorakozatok. Baràtnöd ezt jobban meg fogja ėrteni mint azt hogy csak 30 evesen lesz minden egybe eskuvo gyerek stb.. ėn a fėrjemel 6 ėve ėlūnk együtt de mėg csak most tervezük a babàt ezalatt a 6 ėv alatt együtt ėpitetük a karierünket mėg jobban megismertem a fėrjem összecsiszolodtunk,ės nem ėrzem azt hogy jeszhsom 6 eve vagyunk egyutt es meg csak most tervezuk a gyereket???igy volt helyes mind2 nek!
2014. szept. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!