Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy lehet kezelni ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet kezelni ezt a fajta "büszke" férfi viselkedést?

Figyelt kérdés

Amikor a férfi csakazértsem hajlandó foglalkozni az egészségével.

A kérdést kiváltó szituáció most csak annyi, hogy bement egy megbeszélésre, pedig tegnap este láza volt és reggel is hőemelkedése, de a lázcsillapítót nem volt hajlandó magával vinni, hiába mondtam. Mondván nem lesz rá szükség, úgyis hamar jön. Most hívtam, hogy mi van, hát ott fogták dolgozni és fogalma sincs, mikor végez. Az még hagyján, hogy pihenni nem tud, de mivel így kezelni se tudja magát, este megint nagyon rosszul lesz és így soha nem fog meggyógyulni.

Az meg csak a hab a tortán, hogy nekem fog szenvedni és én ugráljam körbe, holott azért van pocsékul, mert nem hallgatott rám.


Nem akarok házisárkány lenni, "én megmondtam" típusú dolgokat a fejéhez vágni, de mégis mit lehet ebben a helyzetben tenni?


Múlt héten kivett egy nap szabit, mert reggel fájt a foga. Ez volt a harmadik szabadnapja a foga miatt. Mondtam hogy oké, de menjen el orvoshoz és tömesse be. Délután kérdeztem, elment-e. Nem, mert visszafeküdt aludni, és amikor felkelt, már nem fájt.

Nyilván közben betömték neki a kis manók és így megúszta a fogorvost...

Aztán persze ki van akadva, hogy kevés a fizetés (csak fizetés nélküli szabadsága van) és ennyiből nem lehet megélni. Amit én hallgatok, miközben tudom, hogy két héten belül megint otthon fekszik majd a fogával... és még rengeteg hasonló dolog van, szenved, de a kezelést elutasítja, aztán meg panaszkodik.


Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy lehet ezt kezelni? Egyszerűen megőrülök tőle!


2014. okt. 4. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Tudja, hogy te ellátod és körbe ugrálod. Ne tedd! Ha nagyon rosszul van, akkor orvos, vagy ügyelet, de nem te vagy a házi ápolója, ha a kisujját sem hajlandó mozdítani a saját érdekében.

Természetesen ápolom a párom, ha ő is tesz érte. De ebben az esetben hagynám kicsit szenvedni, hadd szolgálja ki saját magát, hátha jobban vágyik majd a gyógyulásra.

2014. okt. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Sehogy.Annyira még nem fáj neki ha nem megy orvoshoz.Majd ha olyan fájdalma lesz világát nem látja,rohan majd magától.nyugodtan várd ki.Úgy sem ússza meg.
2014. okt. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nem férfi viselkedés, ez egyszerűen csak primitív viselkedés. Az egyszerű ember rettegése a fogorvostól, meg a problémákkal való szembenézéstől. Nem nemhez kötött, de még csak iskolázottsághoz sem feltétlenül.

Láttam én már bájgúnár plasztikai sebészt is, akinek látványosan rohadt a fogazata.

2014. okt. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Aki hülye, az haljon meg. Mást nem tudok hozzáfűzni, felnőtt emberről beszélünk.
2014. okt. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet kezelni. Majd mikor már kettőig sem lát, elmegy a dokihoz, aki kiírja x napra.


Barátommal ezt egyszer meccseltük le. Fájt a szája, feje, nyelve, torka.

- Maradj itthon.

- Nem, semmi bajom.

Ezt még két napig játszottuk, harmadnapra 38 fokos láz, enni-inni alig bír, csupa hólyag a szája. Doki, egy hét betegszabi. Hazajövünk, lefekszik, odaadom neki a forró teát:

- Cica, igazad volt, olyan hlye voltam, hogy nem hallgattam rád.

ÉS utána négy napig ott laktam nála (még külön éltünk), hogy ápoljam.

Azóta a legleső intő jelre inkább kivesz 1-2 nap szabit, de legalább nem mászik bele.

2014. okt. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Ez NEM "büszke férfi", hanem idióta viselkedés - a büszkeség és a férfiasság egész más.
2014. okt. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem reménytelen. Apámnál máig nem lehetett elérni, hogy bevegye a gyógyszereit. Ha anyám (vagy valaki) nem adja oda neki, amikor kell, nem veszi be.

Szerencsére a férjem abszolút nem ilyen, de az öcsém és exem is ilyenek. Szétrohad a foga, és tömés helyett szájsebészet lesz, otthon fetreng, kínlódik. Nem fogom sosem megérteni.

Biztos volt olyan, akire lehetett hatni, de még nem láttam olyat. Apámnak is tök mindegy, mit mondunk.

2014. okt. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem büszkeség, csak fél a fogorvostól. Én nem ugrálnám körbe a helyedben. Aki ilyen buta felnőtt ember létére, az szenvedjen.
2014. okt. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!