Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tervező típus vagyok, ezt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tervező típus vagyok, ezt a házasságom is bánja. Valaki ugyanígy?

Figyelt kérdés

Eddig is tervező típus voltam, de az utóbbi időben mintha még felerősödött volna. Ha indulunk vásárolni sokszor már előre tudom, hogy milyen sorrendbe megyünk az üzletekbe, és már csak a tényeket közlöm a férjemmel. :) Ő mindig megjegyzi, hogy "és mi van ha nem így akarom?" Én meg szépen levezetem, hogy miért így a jó, ami végül úgy is van, ő is belátja (például x üzletből kell y dolog, de hogy a méretet tudjuk előtte meg kell vennünk egy másik dolgot egy másik helyről).

Sokszor annyira betervezem a tennivalóim, hogy felidegesít egy telefonhívás, ami mondjuk láthatóan 5 percnél tovább fog tartani (vannak ismerősök, rokonok, akik ezalatt nem is fejezték be soha ;) frusztrált vagyok tőle, pedig 10 perc a napomból nem sok, annyit igazán rászánhatnék. És az érdekes az, hogy ha tudnám előre, hogy hívni fog azon a napon, akkor már nem idegesítene, mert számítanék rá. :)


Az összeszólalkozásaink legtöbbjének hátterében ez a tervezési hajlam áll, még akkor is, ha csak magamra vonatkozó tervek vannak középpontban. Valaki még hasonló helyzetben? Megoldás?


2014. okt. 9. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
en is ugy vasarolok hogy a nagy es sulyos cuccokat veszem meg eloszor hogy ne nyomjon semmit ossze a kosarba :)
2014. okt. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tervezéssel van baj, hanem azzal, hogy betegesen ragaszkodsz hozzá. Ha egy váratlan telefonhívás is kiakaszt, akkor ott már komoly gond van.
2014. okt. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább rugalmatlan vagy.
2014. okt. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A tervezéssel nem lenne gáz, de ez a ragaszkodás nem normális.

Egy telefon miatt frusztráltnak lenni meg kiakadni pl. nagyon gáz, és a kiszámíthatóságra való kényszeres hajlam is.

Az meg külön édes, hogy a pároddal ilyen fasságok miatt vitáztok, gratula hozzá. Én már rég elhagytalak volna, vagy elküldelek szakihoz.


Egy tanács: míg el nem mentél pszichológushoz, aki segít, NE szülj gyereket, mert vagy te, vagy ő fogtok tönkre menni benne.

2014. okt. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pozitív dolog, hogy kezded felismerni, ez a kényszerbetegég előszobája. Bár kétségtelenül vannak előre tervezhető események, többnyire azonban utólag kideríthető, hogy teljesen mindegy, mert semmiféle pozitív eredmény nem származik belőle. Bele kell kalkulálni, hogy ugyebár a természet rendje a kuszaság és rendezetlenség felé mutat (entrópia növekedés), mindenféle rendezettség csupán átmeneti állapot. Ennek akkor örülni kell, ha bejön a tervezés, de nem kell kétségbe esni, ha mégis a természet győz, humorral kell fogadni a dolgokat.
2014. okt. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem van egy ilyen fóbia is,aki szinte tervezetten éli az egész életét,és ezzel általában takarítási mánia is társul.
2014. okt. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Obszesszív-kompulzív szemlyiségzavar (nem OCD, hanem OCPD). Pszichológus.
2014. okt. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Én is tervezős típus vagyok, szerencsére a férjemet ez egyáltalán nem zavarja, mindig rám bíz mindent és nem ellenkezik. Annál jobban idegesít, ha azért nem tudok valamit betervezni, mert a gyerekek nem tudják megmondani délelőtt még a délutáni programjukat sem. Képtelenek bármit előre tervezni, ők mindig spontán döntenek és mivel már nagyok, sokszor azt sem tudom, itthon alszanak-e aznap, mit főzzek, hány személyre, és általában teljesen váratlanul hoznak haza barátokat, amikor épp semmi kaja nincs itthon. Ezek a dolgok zavarnak, ilyen kisebb dolgok azért nem igazán, szóval nem esem kétségbe, ha mondjuk mégsem tudunk fagyit venni mert zárva van a cukrászda vagy nincs az akciós cuccból, amit meg akartam venni.
2014. okt. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!